İçeriğe Yönlendir

Kondisyon Koruma Amaçlı Bisiklet...

Emre Köksal

Recommended Posts

Emre Köksal

İstanbul içinde, çukuru eksik olmayan yollarda bisiklet kullanmayı planlıyorum...anadolu yakasında...

sitelere forumlara baktım sonuç her zamanki gibi başlarda kafa karışıklığı :)

linkteki ürünü almayı planlıyorum...

bu işlerden anlayan varsa yönlendirebilir mi :)

not: şehir bisikletlerine baktım ama çukurlar gözümü korkutuyor...biraz sert kullanacağım için en azından sarsıntılar biraz egale olsun diye dağ bisikleti daha çok işime gelecek

http://www.bisikletcim.com/urun/bianchi-speed-8000-hd-26-bisiklet.aspx

Yorum bağlantısı
Misafir

Uzun yıllar zevk için ben de bisiklet kullandım.Beğendiğiniz bisiklet güzel,ancak çukurları ve dağ bayır gezerim,kaldırımları zıplarım derseniz orta kısımda da amortisör olan bir bisikletle çok daha rahat edersiniz.Örnek olarak aşağıda linkini verdiğim model de çok iyidir.

http://www.hepsiburada.com/liste/kawasaki-passion-26-21-vites-dag-bisikleti/productDetails.aspx?productId=sporkw33&categoryId=27058700

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

çift amötisörlü tavsiye etmem anadolu yakasında nerede oturuyorsunuz ona göre tanıdığım prof bisiklet satan yer var.

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

delta bisiklet, Kaçkar bisiklet, erdoğanlar bisiklet, yeşil bisiklet, aktif pedal bu dükkanların ürünlerine bakmanızı hatta mümkün olursa onlardan tavsiye almanızı öneririm.

Kaçkar bisiklet her kış antreman yarışları düzenleyen bir firma, aktif pedal specialized'i türkiyeye sokan firma, erdoganlar bisiklet yine scott merida gibi markaları türkiyeye sokan bir firma, delta bisiklet delta motor birdir. onlarda cannondale'i sokan firma.

Bu firmalarda pro. sürücüler vs.de var. onların tavsiyelerinede kulak asın benim tavsiyem.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

delta bisiklet, Kaçkar bisiklet, erdoğanlar bisiklet, yeşil bisiklet, aktif pedal bu dükkanların ürünlerine bakmanızı hatta mümkün olursa onlardan tavsiye almanızı öneririm.

Kaçkar bisiklet her kış antreman yarışları düzenleyen bir firma, aktif pedal specialized'i türkiyeye sokan firma, erdoganlar bisiklet yine scott merida gibi markaları türkiyeye sokan bir firma, delta bisiklet delta motor birdir. onlarda cannondale'i sokan firma.

Bu firmalarda pro. sürücüler vs.de var. onların tavsiyelerinede kulak asın benim tavsiyem.

aynen dediğin olmalı normal bisiklet satanla prof satan arasında dağlar kadar fark var bilgi konusunda bi de tavsiyem motorsiklet tamiri yapan yyerden bisiklet almayın.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

çift amortisörlüler sürekli dağ bayır yapılmayacaksa önerilmiyormuş ve aşırı yoruyormuş...

çamlıcadayım...ümraniye üsküdar kadıköy kozyatağına da hafta içleri bayağı yakınım ...

pro birinin tavsiyesi ile olması daha iyi olur tabiki...

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

çift amortisörlüler sürekli dağ bayır yapılmayacaksa önerilmiyormuş ve aşırı yoruyormuş...

çamlıcadayım...ümraniye üsküdar kadıköy kozyatağına da hafta içleri bayağı yakınım ...

küçükyalı ptt yanında daimi tanıdığım bi bisikletci var istiyorsanız bi bakabilirsimiz oraya da

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

yüzyüze fikir alabileceğim iletişim kanalları var mı bu firmaların?

küçükyalı ptt yanında daimi tanıdığım bi bisikletci var istiyorsanız bi bakabilirsimiz oraya da

işi bilen ehli birinin fikirleri dahilinde olursa iyi olur....cumartesi günü uğramaya çalışırım...

ismi nedir tanıdığınız yerin ve kimle görüşebilirim?

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Çift amortisörlü dağ bisikletileri ortalama 2000-3000 liradan başlar en düşüğü.

Bu verdiğim firmaların herbirinin hendi internet sitesi ve iletişim bilgileri mevcuttur.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

yüzyüze fikir alabileceğim iletişim kanalları var mı bu firmaların?

işi bilen ehli birinin fikirleri dahilinde olursa iyi olur....cumartesi günü uğramaya çalışırım...

ismi nedir tanıdığınız yerin ve kimle görüşebilirim?

tandem bisiklet gürkan abi zaten işin sahibi

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

tandem bisiklet gürkan abi zaten işin sahibi

cumartesi uğrar bi görüşürüm...bi bayan arkadaşım da düşünüyor 2 bisiklet alacağız sanırım..

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

cumartesi uğrar bi görüşürüm...bi bayan arkadaşım da düşünüyor 2 bisiklet alacağız sanırım..

tamamdır.ismimi söylerseniz tanır büyük bi ihtimal :D

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

tamamdır.ismimi söylerseniz tanır büyük bi ihtimal :D

Tanımazsa da Gürkan beyle ben tanışırım artık :)1

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Tanımazsa da Gürkan beyle ben tanışırım artık :)1

çok iyi birisidir kesin tanır :D kim derse o diye gri bisikleti ni siz yapmışınız dersin abi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Bu gün görüştüm kendisiyle gerçekten iyi bir insan....

Sedona Borla modelinden iki tane alacağız sanırım ama zaman bi kaç güne ne gösterir bilmiyorum :)

Uğur Çınar teşekkür ederim Arkadaşım

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

disk fren almanızı tavsiye etmem illa disk fren alıcam derseniz hidrolik disk fren alın

şehir içinde kullanacaksanız arka amortisörlü almayın kilitlenebilir ön amortisörlü alın

tavsiye ettiğim markalar (800 tl civarları için)sedona carraro mosso ,

bianchi,salcano tavsiye etmem

sedona borla kaliteli ucuz sağlam bir modeldir ama eskidi artık

bende bundan var tavsiye ederim http://www.mossobisiklet.com/urun-detaylari.asp?id=30

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Sadece ön amortisörlü yeterli olur düşüncesindeyim,orta amortisör çukurları absorbe ettiği gibi maalesef pedala verdiğiniz gücü de absorbe ediyor,kısacası fazlaca yoruyor.Ben de Trek 3700 serisi var ve garaj da yatıyor bir hevesle aldım ama artık binmiyorum.Umarım sizin de benim gibi hevesiniz çabucak kaçmaz.

http://www.velespit.com/asp/product/579/TREK-3700&view=2

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Köksal

Bisiklet olayını bu cumartesi hallettim...

Baya baya araştırdım, 3-4 bayii gezdim en iyi indirim yapan ve Güvenç Terzierol tavsiyelerinden biri olan kaçkar bisikletten makinayı aldım :)

Kafamda V fren kron cx 500 varken V fiyatına hidrolik modeli % 20 indirim (2013 modeller çıktığı için 2012 ler indirimde) ile aldım..

altta linkte bulunan bisikletin siyah kırmızı olanını 730 tl....

yanına led ışıklı (f1 çakarlı:p) arka reflektör, bağlamak için kilit ve matara kafesini de ekleyip 800 liralık bir fatura ile dükkandan çıktım :)

http://kronbisiklet.com/profesyonel_bisiklet_kron_xc_500_hidrolik_disc-b5.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Bisiklet olayını bu cumartesi hallettim...

Baya baya araştırdım, 3-4 bayii gezdim en iyi indirim yapan ve Güvenç Terzierol tavsiyelerinden biri olan kaçkar bisikletten makinayı aldım :)

Kafamda V fren kron cx 500 varken V fiyatına hidrolik modeli % 20 indirim (2013 modeller çıktığı için 2012 ler indirimde) ile aldım..

altta linkte bulunan bisikletin siyah kırmızı olanını 730 tl....

yanına led ışıklı (f1 çakarlı :p) arka reflektör, bağlamak için kilit ve matara kafesini de ekleyip 800 liralık bir fatura ile dükkandan çıktım :)

http://kronbisiklet....ik_disc-b5.html

Güle Güle kullanmanız dileğiyle :)

Geliştirmeye açık bir bisiklet.

Maşa, ayna kol, Jant seti vs. derken bir bakmışsınız 12-13 kilolara kadar düşmüşsünüz :) Biraz sakat bir durum :) insan başladı mı daha hafif daha etkili olanını arıyor :)

Bol pedallı ve kazasız günlerde binersiniz inşallah :)

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Güle Güle kullanmanız dileğiyle :)

Geliştirmeye açık bir bisiklet.

Maşa, ayna kol, Jant seti vs. derken bir bakmışsınız 12-13 kilolara kadar düşmüşsünüz :) Biraz sakat bir durum :) insan başladı mı daha hafif daha etkili olanını arıyor :)

Bol pedallı ve kazasız günlerde binersiniz inşallah :)

Amin teşekkür ederim :)

Havalardan dolayı hafta sonu kullanamadım ama sanırım bu akşam küçük bir çamlıca turu atıp tam bir test yapabileceğim..

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Amin teşekkür ederim :)

Havalardan dolayı hafta sonu kullanamadım ama sanırım bu akşam küçük bir çamlıca turu atıp tam bir test yapabileceğim..

Aman dikkat ilk heves heyecan insan bir anda gaza gelip yükleniyor.

Ben biraz abarttığım için gözüm kararıp düşmüştüm. Kask vardı iyi ki korumuş ben oralarını hatırlamıyorum :)

Umarım kaskınız ve eldiveninin tamdır :)

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Aman dikkat ilk heves heyecan insan bir anda gaza gelip yükleniyor.

Ben biraz abarttığım için gözüm kararıp düşmüştüm. Kask vardı iyi ki korumuş ben oralarını hatırlamıyorum :)

Umarım kaskınız ve eldiveninin tamdır :)

hehe kaska şimdilik gözüm alışmadığım için ona el atmadım...bi de istediğim gibi değillerdi sanki...gerçi ne istediğimi de bilmiyorum ama :)

uzun soluklu bişeyler yapana kadar tüm eksiklerimi tamamlayacağım...:)

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

hafta sonu cadd migrostan pendik sahile ve aynı yolu geri gelecek şekilde ilk uzun turumuzu attık:)

bişey alınca derdi de bitmiyor :)

sele uzun vadede can yakıyor bu sebeple ona bişey uydurmak gerekli...jel sele kılıfları var mantıklı oolur mu?

bir de ön lastiği söküp fiestanın arka koltuğuna sıkıştırıyorum ama baktım ki arabaya zarar veriyor bi taşıyıcı aparat almam gerekli...

linkteki gibi bişey alsam iş görür ve bisikletime ve daha mühimi araca bi zarar verir mi...ucuz etin yahnisine başımıza daha fazla dert almayalım...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-2-bisiklet-kapasiteli-bisiklet-tasima-aparati-a-kalite-99501295/detay/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...