İçeriğe Yönlendir

Mondeo Double Din Hakkında Acil Yadım./ pioneer P8450

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Öncelikle Merhabalar

Aracım için Pioneer AVH-P8450BT marka cihaz aldım. Değişik çeşitte çerçeve buldum netten ama forumdan Murat Ersel Çevik abinin dedikleri kafama takıldı. Fikirlerinizi acilen bekliyorum :unsure2:

IMG_1722.jpg

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-car-refitting-dvd-frame-front-bezel-audio-panel-for-Ford-07-Mondeo-Cmax-2/516904050.html

Öncelikle bunu buldum fakat Murat abi teybi oturttuğumuzda motorize kafanın çerçeveye takılacağını ve açılmayacağını belirtti.

Sonrasında..

http://www.ebay.com/itm/Ford-Mondeo-2007-Double-Din-Silver-Fascia-Fitting-Kit-/350321101336?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5190c3ca18

Bunu buldum ve bununda uymayacağını söyledi.

http://www.ebay.com/itm/FORD-Mondeo-2009-Car-CD-Stereo-Double-Din-Fascia-Panel-Adaptor-DFP-07-20-/270846483077?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f0fb55a85

En son olarak

bunu buldum. Ortadaki ince yeri kessem acaba oturtabilir miyim? Yada diğer çıtalardan hangisi uyar. Bilgilerinizi payaşırsanız çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim. :flowers:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlk linkteki eski teybin çıktığı yere uyar, yamuk kenarlı, tüm doublar gibi montajta biraz işliçik olacak, kafanın alt tarafı için teyp biraz dışarda monte edilebilir

ikinci linkteki markanın başka bir ürününü aldım oldukç akaliteli, uyması lazım

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

bende double din var avh 3250 aldığınız teypden bende alıcakdım ama hiçbir şekilde uymadı motorize kafaya zarar veriyor.hiç uğraşmayın derim ama olursa uyarsa buradan yazarsanız...bende değiştiririm...

Yorum bağlantısı
Misafir

bende double din var avh 3250 aldığınız teypden bende alıcakdım ama hiçbir şekilde uymadı motorize kafaya zarar veriyor.hiç uğraşmayın derim ama olursa uyarsa buradan yazarsanız...bende değiştiririm...

Uymayan kısmı neresiydi acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çin ürünlerine ekran aşağı açılırken içeri doğru bir hareket yapar? pioneerde yok mu

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

çin ürünlerine ekran aşağı açılırken içeri doğru bir hareket yapar? pioneerde yok mu

30. saniyede görünüyor abi, pek takılacak gibi de durmuyor aslında

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

motorize kafa asagıya doğru indiğinden vites kısmına geliyor uc kısmı arac kulkanırken cd değiştirmek sıkıntı yaratabilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

takılmaması lazım ancak Ersel bu ürünü monte ettirmişti vardır bir püfü

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

motorize kafa asagıya doğru indiğinden vites kısmına geliyor uc kısmı arac kulkanırken cd değiştirmek sıkıntı yaratabilir

2009_Ford_Mondeo.jpg

Arada baya mesafe var vitese takılacağını sanmıyorum.

Not: Resim temsili.

takılmaması lazım ancak Ersel bu ürünü monte ettirmişti vardır bir püfü

Bugün telefonla görüştüm yine uymayacağını söyledi.

http://www.ebay.com/...=item3f0fb55a85

Bunu alıp orta kısmını keseceğim birde kare focus çerçevesi alacağız.

Yarın sanayide pioneer'cıları bir dolanacağım varsa normal tip bir çerçeve deneyeceğim bakalım :unsure2:

Edit: Harf hatası.

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Direk uyan orjinal birşeyler yok mu.Maliyet mi çok yükseliyor

Yorum bağlantısı
Misafir

Direk uyan orjinal birşeyler yok mu.Maliyet mi çok yükseliyor

Akan abi,

Maliyetinden geçtim artık normal çerçeve Ankara'da bulamadım, bulsam deneyeceğim fakat yok netten araştırdığım kadarıyla.

GG'de bir vatandaş satıyor 1 haftadır mesaj atıyorum tık yok. Elimde cihaz kaldım ortada :vurduvara:

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

2009_Ford_Mondeo.jpg

Arada baya mesafe var vitese takılacağını sanmıyorum.

Not: Resim temsili.

Bugün telefonla görüştüm yine uymayacağını söyledi.

http://www.ebay.com/...=item3f0fb55a85

Bunu alıp orta kısmını keseceğim birde kare focus çerçevesi alacağız.

Yarın sanayide pioneer'cıları bir dolanacağım varsa normal tip bir çerçeve deneyeceğim bakalım :unsure2:

Edit: Harf hatası.

benim aracım mk2 onu baz alarak konusdum... ama böyle bir araca o ürünü takmaya bence gerek yok kendi orjinalinden navigasyonlu multimedyalı olanlar var diye biliyorum...

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

gün itibari ile sorunu cözüp takmıs bulunmaktayım cihazı yok böyle bir teknoloji:D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Ebay den aldığım 18$ lık bir S-maz çerçevesi ile sorunu çözdüm. Çerçeveyi içeriden maket bıçağı ile biraz traşladım. Sorunsuz bir şekilde açılıp kapanıyor.

Gerçekten mükemmel bir cihaz, iphone kullanıcıları için Appradio özelliği mevcut. Cihazdan internete giriyor, navigasyonu kullanabiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim.

Alttaki videoyu mutlaka izleyin.

n0t2h.jpg

n0t2v.jpg

n0t33.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tam de bu cihazlara bakıyordum, kaça aldınız acaba? dual zone özelliği var mı? navigasyonu telefon üstünden mi yapıyor sadeece? video in var mı?

Yorum bağlantısı

tam de bu cihazlara bakıyordum, kaça aldınız acaba? dual zone özelliği var mı? navigasyonu telefon üstünden mi yapıyor sadeece? video in var mı?

Çağlar abi dual zone, video in ve out var. App radio kullanırken veya navigasyondayken müzik dinleyebiliyorsunuz.

Navigasyonu telefon üzerinden yapıyor fakat normal app gibi kullanabiliyorsunuz cihaz üzerinden.

Fiyat olarak 970 TL ye aldım.

Sony teypten sonra inanın dağlar kadar fark var ses olarak.

Yorum bağlantısı

navigasyon için telefon bağlantısı zorunlumu yani?

Evet telefon bağlantısı şart ama Tahtakale den 150TL civarıydı yanlış hatırlamıyorsam, Çağlar Bayur abi almıştı modülü, öylede yapılabilir.

Yorum bağlantısı

ben :s ? ne almışım :p cihazı tükkandan mı aldınız yoksa internet mi?

İstanbul'dan güvenilir bir esnaftan aldım. Daha önceden de 2 teyp bol miktarda da müzik sistemi parçaları almıştım :)

Yorum bağlantısı

ben :s ? ne almışım :p cihazı tükkandan mı aldınız yoksa internet mi?

Murat Ersel Çevik diyecektim, jeton yeni düştü :shok:

Yorum bağlantısı

anladım da onu, ses etmedim :D

Sağlam saçmalamışım :( , abi facebook a girdiğinde mesajlar bölümünde ki diğer kısmına bir bakar mısın? :fiuw:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sağlam saçmalamışım :( , abi facebook a girdiğinde mesajlar bölümünde ki diğer kısmına bir bakar mısın? :fiuw:

son kullanma tarihi geçmemişse bakarım :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Uzun süredir AVH X8500BT almayı düşünürken, bu başlığı nasıl kaçırmışım :) Öncelikle güle güle kullanın. Çerçevenin sürtme ihtimali hiç aklıma gelmemişti. Ben de Focus'a montaj için uygun bir çerçeve buldum ama motorize kafa sürter mi alıp denemeden bilemeyeceğim. Kutu içeriğinden çıkanlar, Mondeo'ya takarken yeterli oldu mu ? Yoksa aracın orjinal soketlerini Pioneer'e uygun hale getirmek için dönüştürücü soketler, kablolar gerekiyor mu ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...