İçeriğe Yönlendir

Zemin Aydınlatmalı Yan Aynalar & Kapı Ikaz Işığı

Aykan Samet Uzun

Recommended Posts

Aykan Samet Uzun
(düzenlendi)

Can sıkıntısı yine neler yaptırdı :)

Önce aynalardan başlayalım

cs1OJUw.jpg

2x1 watt power ledler

a4e7F0C.jpg

Q3wUAnI.jpg

Aynalar delinir

hjgy4hh.jpg

L4Od4hI.jpg

Ledler deliğe yerleştirilip önce bison a-b yapıştırıcı ile içten yapıştırılır.Kuruduktan sonrada sıcak slikon sıkılır

ONPBAse.jpg

1J9HmuA.jpg

Kapıdan göğüse geçerken görünen kablo :)

75EYQ2q.jpg

Kapı ikaz ışığına geldi sıra

q2jcqHP.jpg

8xzbuz9.jpg

Şerit led

kxWWmYl.jpg

Veee sonuçlar...

E1UpgM3.jpg

l6PS7qz.jpg

5oYGzjX.jpg

HU7bCDd.jpg

D8tTJNb.jpg

6y6aiBb.jpg

wq2to7n.jpg

tarihinde Aykan Samet Uzun tarafından düzenlendi
  • Beğen 20
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Emeklere sağlık, Güzel olmuş. Kapılardaki ledler kırmızı olaydı sanki.

Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun

Aykan benim F1'edemi yapsak :) Pek güzel olmuş :) Ben aynalara tav oldum :blush:

Valla babama sormak lazım büyük kısmı babamda :biggrin:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kapı ikaz ışığı iyi düşünülmüş, ayna eşik aydınlatması nirvanaya ulaşmış :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun

Emeklere sağlık, Güzel olmuş. Kapılardaki ledler kırmızı olaydı sanki.

Teşekkürlerr :)

En az 10 kere söylemişimdir "kırmızı yapalım" diye ama...

Kapı ikaz ışığı iyi düşünülmüş, ayna eşik aydınlatması nirvanaya ulaşmış :biggrin:

Sen beğendiysen sorun yok servet abi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun

Eline sağlık, power led işi bitirmiş :)

Teşekkürler :)

Evet fazlasıyla iyi oldu aynalar :nazar:

Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun

çok güzel olmuş benimde düşündüğüm bir çalışma.ben ayna ve kapı kollarına yapmayı düşünüyorum ama nasıl olacak bilmiyorum.montajdan yana sıkıntım yok lakin ledin diş kap tasarımı çok önemli

güle güle kullanın. :nazar: :nazar: :nazar:

Kapı kolları daha sıkıntılı gibi ama... ne diyeyim kolay gelsin

Çok güzel. :bravo:

Teşekkür ettimm :)

Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

Emeğinize sağlık. Süper durmuş... :nazar:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her ikisi de muhteşem olmuş. Her led yakışmaz arabaya ama bunlar bayağı işlevsel olmuş. Güle güle kullanın.

En çok istediğim mod'lardan biridir ayna altı led :)

Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun

Emeğinize sağlık. Süper durmuş... :nazar:

Teşekkürler babam sağolsun :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Çok güzel çalışmalar bunlar :good1: Bu arabaya son noktada her eklentiyi içeren bir bir konu şart.

Genel olarak ayna altındaki ledler artık orjinalde de kullanılmasına rağmen neden yapılır çözemedim :) Kapı altına yapılsa kapı açıldığında sürücü/yolcu ayağını basacağı yeri görse daha iyi olmaz mıydı? Yoksa ben uzun zamandır arabasız olduğumdan gözümden bir şey mi kaçırıyorum?

Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

Hakikatten çok yakışmış ve bi o kadar da işlevli olmuş. Elinize kolunuza saglık :nazar:

Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun

Her ikisi de muhteşem olmuş. Her led yakışmaz arabaya ama bunlar bayağı işlevsel olmuş. Güle güle kullanın.

En çok istediğim mod'lardan biridir ayna altı led :)

Bilseydik bu kadar güzel olacağını erkenden yapardık :biggrin: Bayadır aklımızdaydı bizimde ama bu günlere nasip oldu...

Benimde bi-xenon'dan sonra en çok hoşuma giden 2. aydınlatma bu aynalar oldu :)

Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun
(düzenlendi)

Çok güzel çalışmalar bunlar :good1: Bu arabaya son noktada her eklentiyi içeren bir bir konu şart.

Genel olarak ayna altındaki ledler artık orjinalde de kullanılmasına rağmen neden yapılır çözemedim :) Kapı altına yapılsa kapı açıldığında sürücü/yolcu ayağını basacağı yeri görse daha iyi olmaz mıydı? Yoksa ben uzun zamandır arabasız olduğumdan gözümden bir şey mi kaçırıyorum?

Araca şu ana kadar ne yapıldıysa hepsi forumda mevcut :)

Aynaların orjinaline parayı basıp almayı herkes yapar (!) ama kafandaki şeyi aracına yapmak (+ maliyet bakımından) daha bi başka oluyor.Zevk meselesi diyelim :)

Bir de dediğiniz gibi kapı altına olabilirdi ama bence biraz apaçi işi olurdu o.Bu şekilde çok orj. oldu...

Hakikatten çok yakışmış ve bi o kadar da işlevli olmuş. Elinize kolunuza saglık :nazar:

Çok teşekkürler :)

tarihinde Aykan Samet Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Araca şu ana kadar ne yapıldıysa hepsi forumda mevcut :)

Aynaların orjinaline parayı basıp almayı herkes yapar (!) ama kafandaki şeyi aracına yapmak (+ maliyet bakımından) daha bi başka oluyor.Zevk meselesi diyelim :)

Bir de dediğiniz gibi kapı altına olabilirdi ama bence biraz apaçi işi olurdu o.Bu şekilde çok orj. oldu...

Aykan yapılanların hepsini biliyorum inceledim :) iyi biliyorum, takip ettiğim bir araç :) onun için son noktada yani yapılacaklar listesi bittiğinde görsel bir şölen olsun diye yazdım :good1:

Kapı altı derken kapalıyken gözkmeyecek sadece kapılar açıldığında zemin aydınlatacak. Örnek megane 2 ve borada kullanılan kapı iç lambaları öyle güzel ayarlanmış ki kapalıyken iç ayak aydınlatma kapı açıkkende hem dış zemin aydınlatma hemde kapı ikaz görevi görüyor tek lamba 3 iş ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ayna daha mantıklı.. kapı kapalıyken yaklaşırken yada uzaklaşırken görmek daha mantıklı... Bakınız benim araba park ettiğim yer.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Kesinlikle çok güzel olmuş; kazasız belasız güle güle kullanın, maşallah :nazar:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Ayna daha mantıklı.. kapı kapalıyken yaklaşırken yada uzaklaşırken görmek daha mantıklı... Bakınız benim araba park ettiğim yer.. :)

:) kendimi hiç dışarıda düşünmedim :) ama bana ne bana ne ben kapı altına led yapacağım :beee:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Bir an önce aynalı bir kapı alayım :) Bugün turuncu led buldum 43 tane vardı hepsini aldım ilerde lazım olur diye :)

Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

Emeğinize sağlık çok güzel ve kullanışlı olmuş. :nazar: :nazar: :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...