İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3- Direksiyon Plastiği Boyama

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Kullanılan boya akrilikmi yoksa sentetik mi olacak?

Renk direk gri renk mi yoksa açık orta koyu gibi ayrım yapmak gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Benim de bu işi yapmam gerekiyor. Artı, eksi olanlar biraz daha detay verse iyi olur aslında

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ben söktüm , biraz zorlandım ama anlatılan kadar zor değil. Malzeme çok kırılgan değil, bununda etkisi oldu tabi. Alttaki parçayı direksiyon göbeğine doğru tornavida yardımı ile itip çıkarıyorsunuz. Üstteki zaten boşta kalıyor, çekip alıyorsunuz.

Resimleri göremeyenler için ek bilgi olsun.

Yorum bağlantısı

Ben gri jant boyasi almistim hemsehrim. Sprey seklinde. Bakmadim akrilik mi sentetik mi acikcasi. Ama mutlaka vernik uygula.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Vernik aldım Yunus hocam. Aldığım boya orta gri Akçalı sprey boya.

Az önce deneme amaçlı birini boyadım. Bana koyu geldi. Akşam başka bir boya bakacağım artık.

Birde plastik astarı uygulama konusu var. Yapmışken o şekilde yapalım bari.

Senin gibi asetonla uğraştım, tam anlamıyla bazı yerler plastiğe inmedi. Ara ara boya kaldı. Acaba zımparalayayımmı diye sormaya da başladım. Kolay görünen iş uzadı biraz :)

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben boyarsam böyle boyarım  :biggrin:  Murat Bey'in resmi üzerinde çalıştım.

adMYz4.jpg

Yorum bağlantısı
Sinan Menekşe

An itibariyla bende yaptim ve bitirdim

Meyve bicagiyla butun boyayi kazidim tertemiz oldu bende akcali sprey boya kullandim 3 kat attim suan kurumasini bekliyorum ardindan 1 kat vernikle tam istedigim gibi olcak ins

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)

İlk hali
adMZdd.jpg

YqWGqD.jpg

Söküldükten sonraki temizlerken, aseton ile 800 ve 1000 lik zımpara yapıldı. Şu an işlemin yarısındayım.
8P2yPd.jpg

Kullanılan boya:
Er61rD.jpg

Boya aşaması
m47942.jpg

Kullanılan vernik
jX17Xg.jpg

Son hali bu şekilde. Sağ üstteki parçayı güzelce oturttum sıkıntı yok :)
NlgQlk.jpg

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selman Ölmez

bu cruse control tuşlarını ben çok kullandığımdan boyaları silindi çok net değil malum ışıklandırmada yok zemin siyah üzerine beyaz yazı olduğundan araç içi restorasyon yapanlarda çözüm üretemiyor varmıdır çözümü olan  

Yorum bağlantısı
Recep Yıldız

Yarım saat ugrastim ama o arkadaki parçayı merkeze doğru itemedim... sorun bende mi anlamadım. .. Bugün direksiyonu deri boyasiyla boyadım harika oldu... Bu iş içinde burayı takip ederek malzeme almıştım ama uğraş uğraş yok olmuyor..

Şimdi tecrübeli olanlar bi yardimci olursa sevinirim...

Arkadaki parçayı direksiyona doğru iteklemem lazım bunu anladım. .. Tornavida ile iteklemeye çalışıyorum çatır çutur ses geliyo ama gitmiyo...

Bu parçayı itekleyemetince bende üstten acıyım diye biraz kanirttirdim ve ciddi bi çizik oluştu maalesef...

Sorun nerde yahu ???

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İlk hali

Söküldükten sonraki temizlerken, aseton ile 800 ve 1000 lik zımpara yapıldı. Şu an işlemin yarısındayım.

Kullanılan boya:

Boya aşaması

Kullanılan vernik

Son hali bu şekilde. Sağ üstteki parçayı güzelce oturttum sıkıntı yok :)

Süper olmuş Mehmet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Yenigül

Elinize sağlık Mehmet bey. Aslında hepimiz böyle basamak basamak yaptığımız işleri resimleyip paylaşmamız lazım ama işin heyecanından unutuyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
3 saat önce, Murat Yenigül yazdı:

Elinize sağlık Mehmet bey. Aslında hepimiz böyle basamak basamak yaptığımız işleri resimleyip paylaşmamız lazım ama işin heyecanından unutuyoruz :)

Yapılan iş hoşunuza gittiyse, keyfi bambaşkadır.

Güle güle kirletin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...