İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3- Direksiyon Plastiği Boyama

Misafir

Recommended Posts

Serkan Danış

Bence de kaplama gayet güzel olmuş. Emanet gibi duran kılıflardan

bin kat daha iyi olmuş. Eskiyinceye kadar güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Benim direksiyon şimdilik iyi çok gözüme batacak kadar yıpranmış değil. Ama plastikler oldukça eski F1 tuşları var ona cesaret edemiyorum. Bu aralar da pek vaktim yok bakalım artık ilerleyen günlerde inşallah ben de güzelce boyama işine gireceğim :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Erkul

Bende aynı işlemi yapmayı düşünüyorum. Direksiyonun yanlar sararmış resmen ancak yapmışken orta konsoldaki gri parçalarıda yapmak istiyorum. Saat kısmı temiz ama vites kısmında çizikler var.

Hatta el atmışken kapılardaki cam açma butonlarının oldugu panelleride zımpara+ siyah boya+ vernik yapmayı düşünüyorum oralarda da tırnak izleri var

Bu parçaların nasıl söküldüğü tırnaklarının nerede olduğunu bilen yada bunu açıklayan bir tablo gören var mıdır ?

Yorum bağlantısı
Önder Erkul

Direksiyon, saat, vites çerçevesini söktüm hatta 10 dk mı almadı ancak kapılardaki parçaları sökemedim bir türlülpj93.jpg

lpjhx.jpg

lpjm5.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapıdaki parçanın içinde vidası vardır mini bir kapak vardır üstünde içine el feneri ile bakın

Yorum bağlantısı
Misafir

Aracın içi biraz hırpalanmış galiba. Ama bir kaç sihirli dokunuşla pırıl pırıl olur.

Yorum bağlantısı
Önder Erkul

Aracın içi biraz hırpalanmış galiba. Ama bir kaç sihirli dokunuşla pırıl pırıl olur.

Alalı 4 ay oldu yavaş yavaş toparlıyorum :) Plan çok ama volan, baskı balata vs değişince biraz ertelendi

kapıdaki parçanın içinde vidası vardır mini bir kapak vardır üstünde içine el feneri ile bakın

Akşam üstü deneyince farketmemişim tornavidayla kenarlardan kastırmaya çalıştım ama olmayacak gibi geldi. Yarın tekrar bakıp sökmeye çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alalı 4 ay oldu yavaş yavaş toparlıyorum :) Plan çok ama volan, baskı balata vs değişince biraz ertelendi

Nedir bu volandan çektiğimiz arkadaş...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Nedir bu volandan çektiğimiz arkadaş...

Aynı sıkıntı opelin multijet 1,3 CDTİ motorlarda da mevcut. Üstelik orjinaliyle değişseler de belirli bir km garantisi yoktu, ses yapıyordu tekrar. Sabit deneyenler var ama onun da performansa etkisi varmış eksi yönde.

Bu arada çok acemice olabilir ama sorayım dedim, otomatiklerde de volan olayı var mıdır?

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

yoktur, yani bu anlamda hareketli yoktur

Bundan damı yırttık yani :D Fiyatını görünce gözüm açılmıştı zaten.

Manifolt klaperi yok volant yok ne güzelmiş bea böyle :D Benzinli tırtı olanlar düşünsün :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benzinli olup da manuel olanlar düşünsün :D

Bi Mehmet ile Ahmet var sanırım zaten.Emmide sattı kurtuldu.Gerçi değiştirmişti sanırım o ama.Alan duacıdır artık

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bi Mehmet ile Ahmet var sanırım zaten.Emmide sattı kurtuldu.Gerçi değiştirmişti sanırım o ama.Alan duacıdır artık

Hehe.. sattım.. arabayı teslim etmedim.. Adam ver arabamı diyor.. Yok dedim..

Önce şu volanı bi değiştirelim..

Cumartesi tüm gün Oto Deva'da idik... Baskı balata volan, aks, disk balata, z rot, aks kafası, neyi varsa değiştirdik..

Sanayiden çıkardım bir tur attım baktım olmuş...

Al hayrını gör dedim...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

sattıktan sonra bakım........ :crazy: yok bu forum hakkaten acaip

Biz büyüklerimizden öyle gördük :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Cumartesi tüm gün Oto Deva'da idik... Baskı balata volan, aks, disk balata, z rot, aks kafası, neyi varsa değiştirdik..

Al hayrını gör dedim...

Allah yenisine tez zamanda kavuştursun :bravo:

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

hakikaten verdin mi arabayı.... :bambam:

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Al hayrını gör dedim...

Emmi Şu senin Farları komple bana satsaydın da beni uğraştırmasaydın Bi-xenonla falan :D

Sonra derdin al hayrını gör diye adama :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi Şu senin Farları komple bana satsaydın da beni uğraştırmasaydın Bi-xenonla falan :D

Sonra derdin al hayrını gör diye adama :p

Senin orjinal farları bana ver... Ben sana bi-xenonlu far vereyim.. Tabi fark da vereceksin.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Senin orjinal farları bana ver... Ben sana bi-xenonlu far vereyim.. Tabi fark da vereceksin.. :)

Emmi ne kadar fark istiyorsun :) Serkan yok derse ben varım :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allah yenisine tez zamanda kavuştursun :bravo:

Amin..

hakikaten verdin mi arabayı.... :bambam:

Verdim valla.. Ama her sabah görüyorum.. hatta içine biniyorum.. Yeni sahibi beni işe getiriyor :D

Dün yazlık lastiklerini verdim..

Bu sabah içindeki özel eşyalarımı topladım ama bagajında henüz..

Yarın sabah da bagajdan onları alırım..

Ertesi güne yedek anahtarını veririm..

Sonra bir ara da satışını yaparız..

Vedalaşmak kolay değil :D

Emmi ne kadar fark istiyorsun :) Serkan yok derse ben varım :D

Kaç liraya yapılıyorsa onu isterim.. Farkı.. hazır, yapılmış, denenmiş olması... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Amin..

Verdim valla.. Ama her sabah görüyorum.. hatta içine biniyorum.. Yeni sahibi beni işe getiriyor :D

Dün yazlık lastiklerini verdim..

Bu sabah içindeki özel eşyalarımı topladım ama bagajında henüz..

Yarın sabah da bagajdan onları alırım..

Ertesi güne yedek anahtarını veririm..

Sonra bir ara da satışını yaparız..

Vedalaşmak kolay değil :D

Kaç liraya yapılıyorsa onu isterim.. Farkı.. hazır, yapılmış, denenmiş olması... :)

Tamam konuşuruz :) Serkan devreye girsin. Öncelik onda :)

Abi bu arada o arabanın bagajını boşalttıktan sonra eve götürmek için kamyon lazım mı :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...