İçeriğe Yönlendir

Diş Ağrısı

Tarık Can

Recommended Posts

Guest Feti Ercan

Vallahi bence de siz her şeyi denemeyin şu anda o ağrının geçmesi için her şeyi yapabilecek durumda olduğunuza eminim. Gerçekten çok zor bir durum biliyorsunuzdur belki ama hatırlatayım asprin koymayın sakın .

Yorum bağlantısı
Tarık Can

Geçmiş olsun. İmkanınız varsa acil servise müracaat en güzeli. Yoksa, üç-beş sarımsağı ezip suyunu kullanabilirisiniz. İyi uyuşturur...

Ek: Tabi, sarımsak için tansiyon probleminizin olmaması lazım... Siz en iyisi bir sağlık merkezine gidin. Yoksa Allah korusun biz sizi sabaha kadar öldürürüz gibime geliyor. :)

Muhammet abi :) yiyecek ekmegimiz içecek suyumuz alacak havamız vaarsa ne 1 dk erken ne 1 dk geç hiç bişey olmaz abi.

Dişsiz kalmaktan çok korkarım diş ağrısından daha çok korkarım. Bu diş olayı biraz da irsi sanırım. Bence çektirin implant yaptırırsınız. Devlet artık 800 tl ye yapıyor. 15dk lık bir işlem imiş.

Kendi dişim halen kullanılabilecek bi durumda sadece bazı aşamalardan sonra dolgu yapılcak ve rahata kavuşurum.Diş bilimi baya ilerlemiş artık çekme olayı en son çare sanırım.

Yorum bağlantısı
Tarık Can

Hey Allah'ım ya... :D

Tarık Bey de gülebildiyse ne mutlu :D

Mehmet abi dişlerimin önemini 2 gündüz daha çok anladım ve karar verdim 40 bin liralık 50 binliralık arabalarımıza hem kasko hemde sigorta yaptırıyorsak bence dişimizin miktarı paha biçilemez bende karar verdim dişlerimi sigortalatmak istiyorum filimleri göndereuyimde abi bi fiyat alalım ne tutar. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yeni rakı tavsiye etmiştim, diş ağrısını bilmiyorum ama başka şeylere iyi gidiyor. :)

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Dişimin içi oyulmuştu bugün yarın ertelerken bir doktora gideyim dedim. İçini tamamen et doldurmuş randevu almıştım dün ise randevumun günüydü gittim anestezi yapılarak içindeki et alındı ve geçici dolgu yapıldı ama anestezinin etkisi geçtikten sonra asıl sıkıntı başladı dün gece yatamadım.Ağrıdan bugünde çok acayip bir şekilde ağrıyor ve sağ tarafım uyuşmuş halde ne yapabilirim sizce fikirlerinizi bekliyorum.

Kanal ted. başlanıp geçici dolgu yapıldıysa ve dolgu halen duruyorsa ağrınız dinmiyorsa , Diş Hekimine gitme imkanınız yoksa . Evdeki birinden yardım alın ve kürdanla geçici dolguyu sökün , altında muhtemelen pamuk vardır onu çıkarmayın , kalsın . Eğer kanal ted yapılmamışsa geçici dolguyu sökemezsiniz . Olur da sökmeyi başarırsanız rakı , aspirin .. gibi şeyler sakın koymayın evde varsa kuru karanfil koyun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

sen niyeti bozmuşsun da milleti günaha sokma bari ... haramın şifası olmaz.

Öyle deme şimdi, tıbbın çaresiz kaldığı anlar vardır. :)

Şaka yavv...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yav tam bu konuyu okudum, sonra dişimi fırçaladım, çekilen dişin yeri tekrar ağrımaya başladı iyi mi, sanki içine bir şey kaçmış gibi geliyor ama görünen bir şey de yok. :(

Seninki psikolojik.. Ağrımadığı telkin et. :D

Yorum bağlantısı
Tarık Can

Ne yaptıysam uyuyamadım sabaha kadar saga sola dönüm durdum ama sabahı ettik bi şekilde hadi hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Geçmiş olsun,diş ağrısını çok iyi bilirim..dayanılması çok zor bir açı...'''tırnak ve diş'''Allah kimseye yaşatmasın....

bende 3 seanstır 1 dişimden kanal tedavisi görüyorum..'''geçmişte'de başımdan geçti''''çok şükür 2 ci seanstan sonra ağrım kesildi şu an iyi durumda..kısmetse haftaya dolgu yapılacak.....

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kanal tedavisi yaptıracağıma dişimi çektiririm daha iyi...:)

Geçmiş olsun, sıkıntısını biraz bende bilirim..Allah şifa versin...

Yorum bağlantısı
Tarık Can

Yok yok tuttum bu agrı olayını ben günde 1,5 paket sigara içerdim normal zamanlarda ama yarım pakete düşürdü bu agrı olayı bırakırım 1 2 güne agrıda vesilesi olur.Hayırlısı bakalım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kanal tedavisi yaptıracağıma dişimi çektiririm daha iyi... :)

Sakın, orjinal diş gibisi var mı... Askeriyede misin :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sakın, orjinal diş gibisi var mı... Askeriyede misin :)

O yüzden dişlerine iyi bakacaksın, kanal falan olmayacaksın...:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O yüzden dişlerine iyi bakacaksın, kanal falan olmayacaksın... :)

Kanal da oldum ama hiç korkulan gibi değil valla. Doktor farkı :)

Yorum bağlantısı
Emin Köseler

Siyah zeytini disinin yanına koyarsan psikolojik olarak rahatlatır gecede 100 gram zeytin yediğimi bilirim ama uyumuştum sonunda. Dis ağrısı kabir azabı derler Allah yardımcın olsun acil şifalar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Antifriz damlatmışlığım bile vardır inanın...allah sabır versin.

Şahin, bu antifrizi damlattıktan sonra o dişte sıcak/soğuk hassasiyetine de iyi geldi mi? Yani araçlarımızda soğukta dondurmuyor, sıcakta kaynatmıyor ya, o bakımdan.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Recep Güney
(düzenlendi)

Aman abilerim ablalarım antifiriz, hidrolik, rakı balık falan bu işlere girmeyelim dişiniz ağrıyorsa en kısa sürede bir diş hekimine gidelim!

dişin yapısı o kadar sağlamdır ki kolay kolay çürümez ve kırılmaz! çürüğün oluş şekli hakkında genel bilgi vereyim dişlerimizi neden düzenli fırçalamamız gerektiğini anlayacaksınız;

ağzımızda daha yarısının ne olduğu bile anlaşılamamış binlerce bakteri vb vardır. bu hayvanatlar:) yediklerimizden içtiklerimizden beslenirler, bu beslenmenin sonucunda da asit üretirler. bu asitler de uzun süre diş yüzeyi ile temasta kaldığında dişin mineral yapısının bütünlüğünün bozulmasına sebep olur.bozulan bu bütünlük (oluşan çukurluk) bu bakterilerin daha uzun süre yerleşip yaşabilecekleri ortamı sağlar. bu işler de öyle kısa sürede olmaz.. aylar gerekir bir dişin çürüyebilmesi için.. düzenli ve etkili fırçalamıyorsak, birde üstüne asitli, yapışkan, şekerli içecek ve yiyecekleri bolca tüketiyorsak çürük kaçınılmazdır. vvakit buldukça size burdan ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilgilendirici yazılar yazmayı isterim.

devlet memuruyum tamamen toplum yararınadır yazılarım.

tarihinde Recep Güney tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İmplant diye birşey var, çene yapınız uygunsa 5 dakkada deler, akıllı vida gibi dubel kısmını vidalarlar, sonrasında geçici kapak takılıyor sanırım, titanyum dişiniz tamam, eskisinden sağlam oluyormuş :)

implanttr.jpg

vidali-dis.jpg

implant2.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Güney

evet diş protez alanında en ileri teknoloji diyebileceğimiz işlem bu. yanlız dikkat edilmesi gereken çok önemli birşey var bu işlem devlet tarafından ücretsiz yapılıyor ancak malzeme ücretini hastanın vermesi gerekiyor ve yan sanayi diyebileceğimiz bir durum var bu implantın 1000 tl ye olanı da var 200 tl ye olanı da var o yüzden orjinalden şaşmamalı:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Haklısın, iyi marka olanı tespit edildikten sonra tanesi 800 lira gibi bir meblağa takılıyor, bu fiyat değişken tabii, 15 tl civarı ameliyathane parası vs. gibi ek ödemeler var, ama sonuç çok iyi gerçekten, ağrı sızı yok, kök çakıldıktan sonra 1-2 gün hafiften sızlıyormuş, bu işi kesinlikle iyi bir hekimin, çene cerrahının yapması lazım, sakın ucuza kaçayım demeyin yani.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Esim dis hekimi ben de dis protez teknikeriyim. Herhangi bir konuda sormak istediginiz birsey olursa ulasabilirsiniz. Elimden geldigince yardimci olmaya calisirim... Gecmis olsun...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

evet diş protez alanında en ileri teknoloji diyebileceğimiz işlem bu. yanlız dikkat edilmesi gereken çok önemli birşey var bu işlem devlet tarafından ücretsiz yapılıyor ancak malzeme ücretini hastanın vermesi gerekiyor ve yan sanayi diyebileceğimiz bir durum var bu implantın 1000 tl ye olanı da var 200 tl ye olanı da var o yüzden orjinalden şaşmamalı :)

Hocam,

Resimlerde hatalı bi durum var bence. İmplantın takıldığı dişin arkasında kalan dişte çürük görüyorum. Önce onun halledilmesi gerekmez mi?

Ayrıca doğal diş dururken asla elletmem. Kanalsa kanal. Atara atar, gidere gider :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Ben de implant düşünüyorum ama şu anda çok pahalı ilerde ucuzlar diye ümit ediyorum. Acayip bir diş fobim var. İrsi sanırım dişlerim çok cansız her gün fırçalarım annemin dişleri de benimkiler gibi güçsüz. Geçen bir doktora gösterdim çene kemiğinde eriyor 2 tane implant gider sana dedi. İyice korktum hemen nasıl anladın eridiğini dedim ( ifade alırken hemen açtım adam baktı bunu söyledi ) yılların diş hekimiyim anlarım ben dedi. Ama devlete git özele boşuna para verme dedi. Ben de özelde çalışıyorum ama devlette iyi yapıyor dedi. Ama korkuyorum bu 1 şu an param yok buda 2

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

İstanbulda bulunan arkadaşlar özellikle K.çekmece yakınındakilere ağız ve diş ile ilgili muayene tedavi vb. durumlarda eşim diş hekimi olduğundan yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.Arzu edenler özel mesaj yoluyla ulaşabilirler...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...