İçeriğe Yönlendir

2.Elde Yeni Bir Sorgulama 2013

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

http://www.sbm.org.tr/

Bu siteden alınması planlanan aracın, hasarı varsa, fotoğraflarına ulaşmak herkes için artık mümkün, plaka, sahibinin Tc nosu ve kaza tarihi ile girildiğinde, o olaya ait fotolar (eksperin çektiği) görülebilecek. Sigortadan karşılanan hasarlar için.

Umarım ki bu da tramer gibi sallanmaya başlamaz.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Gene Tramer'e muhtacız...

Hasar tarihini nasıl öğreneceğiz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hasar tarihini nerden öğreneceğiz, araca sağlam diyen adamdan mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Tramerden bea. :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Gene Tramer'e muhtacız...

Hasar tarihini nasıl öğreneceğiz ?

şöyle yapsak? önce 5664 den sorgu yapsak,olan herbir hasarın tarihi geliyor.sonra o tarihleri gireriz.tabi bir de sahibinin tc nosu gerekecekmiş

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Tramerden bea. :)

Hocam onu tramerden öğrendikten sonra burada gelip ne diye sorgulama yapalım.

şöyle yapsak? önce 5664 den sorgu yapsak,olan herbir hasarın tarihi geliyor.sonra o tarihleri gireriz.tabi bir de sahibinin tc nosu gerekecekmiş

O da olur, ama site tam hizmet vermiş olmaz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hocam onu tramerden öğrendikten sonra burada gelip ne diye sorgulama yapalım.

O da olur, ama site tam hizmet vermiş olmaz.

Tramer, tarih-hasar tutarı vs. blgileri veriyor. Bu site de kaza fotosu veriyor.

Bazen oluyor, 20.000 lira hasar gözüküyor ama satıcı diyorki, kasko o kadar yüksek çıkardı, halbuki araçta o kadar hasar yoktu vs. Bu site o noktada imdada yetişiyor. Fotolara bakıp ikna olmak mümkün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Aslında tramer'in yeni sitesiymiş bu . Tramer buraya yönlendiriyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Tramer, tarih-hasar tutarı vs. blgileri veriyor. Bu site de kaza fotosu veriyor.

Bazen oluyor, 20.000 lira hasar gözüküyor ama satıcı diyorki, kasko o kadar yüksek çıkardı, halbuki araçta o kadar hasar yoktu vs. Bu site o noktada imdada yetişiyor. Fotolara bakıp ikna olmak mümkün.

Hüseyin, satıcıların (sıfır olarak yetkili bayiden almak ta dahil) hiçbir dediğine itimat etmemek, özellikle ikinci elde, araç sahibine, arabayı size getiren-götüren ve hiçbir konuşma hakkına sahip olmayan şahıs muamelesi edilmesi lazım. Yoksa anlatılanların tamamına yakını yalan. "Araç pert olmayacaktı da havayastığı açıldı diye pert oldu" veya "sigortacı tanıdık diye perte çıkarttık", "keyfe keder" boyandı ve "boya takıntısı olanlar aramasın" artık klişe laflar oldu. Kimsenin itimadı yok. Gerçekten fotoları görmek güzel bir yenilik.

Peki;

Ben focusumu ikinci el olarak aldım. İlk sahibinin tc sini bilmiyorum. Benden de siz aracı almak istediniz. Ben de ön kaputta" keyfe keder" boya olduğunu söyledim. Siz benden önceki sahibinin hasar görüntülerine nasıl ulaşıyorsunuz? Yoksa ilk sahibinin hasarı da bana devrediliyor ve benim tc numaram ile ilk sahibinin hasarları da görüntüleniyor mu??

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Bu söylemle bir kaç defa karşılaştım.Kaskodan karşılanan hasarlar içinde olsa yine de expertizlerin verdiği bilgiler referans alınıyor.Dolayısıyla durumun mümkünlüğü mantığa uzak geliyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Daha evvelden de tutanak vs görülebiliyordu. Plaka ve sase no elde olsun yeter.

Site arayüzü yenilenmiş sadede

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
Hüseyin, satıcıların (sıfır olarak yetkili bayiden almak ta dahil) hiçbir dediğine itimat etmemek, özellikle ikinci elde, araç sahibine, arabayı size getiren-götüren ve hiçbir konuşma hakkına sahip olmayan şahıs muamelesi edilmesi lazım. Yoksa anlatılanların tamamına yakını yalan. "Araç pert olmayacaktı da havayastığı açıldı diye pert oldu" veya "sigortacı tanıdık diye perte çıkarttık", "keyfe keder" boyandı ve "boya takıntısı olanlar aramasın" artık klişe laflar oldu. Kimsenin itimadı yok. Gerçekten fotoları görmek güzel bir yenilik. Peki; Ben focusumu ikinci el olarak aldım. İlk sahibinin tc sini bilmiyorum. Benden de siz aracı almak istediniz. Ben de ön kaputta" keyfe keder" boya olduğunu söyledim. Siz benden önceki sahibinin hasar görüntülerine nasıl ulaşıyorsunuz? Yoksa ilk sahibinin hasarı da bana devrediliyor ve benim tc numaram ile ilk sahibinin hasarları da görüntüleniyor mu??
Bu söylemle bir kaç defa karşılaştım.Kaskodan karşılanan hasarlar içinde olsa yine de expertizlerin verdiği bilgiler referans alınıyor.Dolayısıyla durumun mümkünlüğü mantığa uzak geliyor.

Sıfır araç almayı tavsiye ediyorum. :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Sıfır araç almayı tavsiye ediyorum. :)

Alın, verin, ekonomiye can verin... :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...