İçeriğe Yönlendir

Tıp Bayramı Kutlu Olsun

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Tıp alanında çalışanların günü kutlu olsun. Allah kolaylık versin.

Tüm sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de şiddete hayır diyorum.

siddete-hayir.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tıp alanında çalışanların günü kutlu olsun. Allah kolaylık versin.

Tüm sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de şiddete hayır diyorum.

Tüm sağlık sektörünün bayramı kutlu olsun.

Şiddete gelince,

Bazılarınız belkide beni linç edecek ama şahsi görüşümdür. 4 ay hastanede kalınca bazen ne kadar gerekli olduğunu gördüm. Başka hastaneye gittiğimde ise ne kadar gereksiz. Yani adamına göre muamele...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şiddete gelince,

Bazılarınız belkide beni linç edecek ama şahsi görüşümdür. 4 ay hastanede kalınca bazen ne kadar gerekli olduğunu gördüm. Başka hastaneye gittiğimde ise ne kadar gereksiz. Yani adamına göre muamele...

Sani bende sorun yaşadım. Ankara'da hemşireyle tartıştık. Polis geldi doktorlar geldi. Doktor kenara çekti beni. Dediki geçen hafta anne-babasını trafik kazasında kaybetti ve bir haftadır izinli daha bugün başladı dedi. Daha bunun gibi bir yaşanmış olay var.Yani şiddetle çözmenin anlamı yok. Gerekli mercilere durumu iletirsin. Böyle durumlar öğretmenlerde de oluyor polislerde de oluyor maliyedeki memurda da oluyor.Adliyede de oluyor.

Kavgayla iş çözmektense resmi yollarla çözmekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani bende sorun yaşadım. Ankara'da hemşireyle tartıştık. Polis geldi doktorlar geldi. Doktor kenara çekti beni. Dediki geçen hafta anne-babasını trafik kazasında kaybetti ve bir haftadır izinli daha bugün başladı dedi. Daha bunun gibi bir yaşanmış olay var.Yani şiddetle çözmenin anlamı yok. Gerekli mercilere durumu iletirsin. Böyle durumlar öğretmenlerde de oluyor polislerde de oluyor maliyedeki memurda da oluyor.Adliyede de oluyor.

Kavgayla iş çözmektense resmi yollarla çözmekte fayda var.

Resmi yollarla çözene kadar anneannem öldü maalesef...

Polisti, öğretmendi, bunların vakit olarak telafisi var... Vakitli olan hiç bir şeyde de zaten kavga etmem. Mesela trafikte görebileceğiniz en sakin adam benimdir belkide. Vakit yoksa, işin ucunda da sağlık varsa durum değişir...

Bu arada eklemek isterim. Düşüncem sağlık sektöründe hatalı hareketlere değil. İnsandır sonuçta, hata yapabilir. Ancak kasten yanlış yapılan şeyleredir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Tıp Bayramı ile ilgili düşünceli dilekleriniz için çok teşekkürler... Elbette şiddete her noktada karşıyız sağlıkta daha da karşıyız :) Muhakkak hatalı sağlık mensupları vardır, sınırları zorlarlar falan filan ama, asıl sıkıntı sağlık çalışanlarının da birer insan olduğunu kendi derdimizden dolayı zaman zaman unutmamızdan kaynaklanıyor sanırım. Bi örnek vereyim; Sabah 6 da acil ameliyata girip, saat 8-30 da hiç durmadan direkt olarak hasta bakmaya başlamıştım. Yemek kahvaltı falan demiyorum bakın. Saat 10 da ciddi tuvalet ihtiyacım oldu. 5 dakika bunu görmem gerekli değil mi. Bu kadar hasta varken sen mola mı veriyorsun diyen adamla tartışıp birbirimize girdik. Şimdi hatırlıyorum da keşke olmasaymış. Daha 1 saat önce yaşanan bir olay: Eşim aradı ben hastanedeyim oğlanın ateşi çıkmış onu muayene ettireceğim dedi. Evladınız sonuçta. 10 dakika üst çocuk polikliniğine çıkıp oğlanı muayene ettirip döndüm ancak tepki şu: hocam hiç gelmeyeceksin sandık. !!! polemiğin lüzumu yok ama insan çok kötü hissediyor kendini. Sıkıntı buralardan çıkıyor diye düşünüyorum. Sağlık sektöründe çalışan bir temizlik personelinin bile diğer sektörlere göre ciddi stressleri mevcuttur buna inanın. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum...

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Tüm Sağlık personelinin Tıp bayramı kutlu olsun.. :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Arkadaşlar her ne sebeble olursa olsun,şiddet çözüm değildir.

Vesile ile tüm meslektaşlarımızın Tıp Bayramını kutlarım.

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Şiddete gelince,

Sani emin ol ne kadar haklı olduğunu en iyi bilenlerden biriyim ama maalesef sistem böyle, her sektörde bu tür yaklaşımlar var; ama eğitim ve sağlık olunca insan odaklı olduğu için çok göze batıyor. En güzeli Allah bizleri sopa yemeyi hak eden kullarıyla karşılaştırmasın demek :bambam2: . Vesile ile tüm sağlık personeli arkadaşlarımızın Tıp Bayramı kutlu olsun, işleri yolunda gitsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Her meslekte çürükler mutlaka vardır,olacaktırda... :)

Fakat birazda anlayışlı olmak gerek sonuçta insanların yaptığı bir iş bu Allahın değil... Bu yüzden kusursuz olmasını beklemek veya hiç durmadan o insanların çalışmasını beklemek yanlış... :)

En içten dileklerimle Tıp bayramnı kutlar bu meslekte çalışan herkese Allah kolaylık vermesini dilerim... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gününüz kutlu olsun arkadaşlar...

Sorunların bitmesini diliyorum..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Mutlu personel = iyi hizmet demektir.

Mutlu ve hayatından menun olan ancak işini yapmayanların harıç Tıp Bayramı kutlu olsun. :)

Ayrıca bir doktoru bayıltana kadar çalışan sisteme de yuh yani. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bayramınız kutlu olsun Doktorlar. Allah size muhtaç etmeden, başımızdan eksik etmesin :flowers:

Bir tebessüm

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu arada bir dip not:

Tam hatırlamıyorum ama bu iki ülkeden biri olduğuna %100 eminim. Çin veya Japonya'da, sadece sağlıklıyken yapılan doktor kontrollerinde devlet para talep ediyor. Hasta durumlarda tek kuruş ödemiyorsunuz. Sebebi, işin içine para girdiğinde durumların değişebilmesinden dolayı.

Tekrar tekrar, tüm işini doğru yapan, canını dişine takan sağlık personelinin sadece bu gününü değil, her günü kutlu mutlu olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Asıl sağlamken bilhassa acile gidenleri dövmek gerekir,

Birde doktorların ölüyü canlandıracağını sananları...

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

Ben sağlıkçı sayılırmıyım :D

özel bir hastanede kurumsal iletişimde çalışıyorum :D

Tıp bayramı kutlu olsun :)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Tüm sağlık sektörü çalışanlarının tıp bayramı kutlu olsun. :flowers:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Ben de sağlıkçı arkadaşların tıp bayramını kutluyorum ve fctr üyesi olan sağlıkçıları, fctr üyeleri dışındakilerin tartaklamasına, dövmesine, taciz etmesine karşıyım diyorum. ;):D

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Sektörde ki tüm arkadaşların bayramını kutlarım.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Tüm sağlıkçıların tıp bayramı kutlu olsun... :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...