İçeriğe Yönlendir

Ford Araçlar İçin Kullanım Kılavuzu Satın Almak

Ali Erkan Aktaşgül

Recommended Posts

Ali Erkan Aktaşgül

Aracımın kullanım kitapçığı kayıp ve bir süredir bulamıyorum. Zaten bilgisayarımda pdf olarak yüklü bir versiyonu olmasına ve dolayısıyla benim için bir önemi olmamasına rağmen ileride satışta bu tür şeyler pek bir göz boyadığından kitapçığı satın almayı düşündüm.

Bunun için Ford müşteri hizmetlerine bir mesaj attım ve ertesi gün geri aradılar. Bir telefon numarası ve 3 isim verip "falanca matbaasından" 25 tl ücret karşılığı istediğim kılavuzu basılı halde satın alabileceğimi söylediler. İstanbul'daki o matbaayla biraz önce görüştüm ve Focus 3 kullanım kılavuzu için 250tl ücret isteyince şok oldum!! Tabi sipariş vermedim ve bu kadar pahalı olmasının "saçmalık" olduğunu kendilerine söyledim ama kendilerince sebeplerini söylediler. Daha önce basmışlar, şimdi ellerinde kalmamış, Ford'a satarken daha ucuz oluyor vs vs.

Ford müşteri hizmetlerine konuyla ilgili bir mail daha atıp durumu özetleyeceğim. Açıkçası matbaanın verdiği fiyatı duyunca kitabı makul bir fiyata satın alabileceğime, hatta satın alabileceğime hiç inancım kalmadı ama Ford'un farklı marka/model/yıllar için kitapçıkları forumda soranların olduğunu görünce bilgi amaçlı konuyu açmak istedim. Bahsekonu matbaanın telefonunu aramak isteyen olursa özelden mesaj atabilirim. Buradan yazmak uygun olmayabilir diye bilerek firma ismi telefonu eklemedim.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

neyyy.çıktını alın kaplama yaptırın matbaya mis gibi olur

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Fiyata bakınca anlaşılıyor ki, Ford kitapçıkları matbaa baskısından el yazmasına geçmiş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Fiat'a bir telefon açmanızla şase numaranızı alıp verdiğiniz adrese kargo ücreti de almadan yolluyorlar. 2010 yılında 2001 Marea için istemiştim

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Karton kapaklı korsan baskısını sayfa ücreti 3 kuruş ve ciltlenmesi 2,5 lira renkli kapaklı olarak yapabilirim...:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Karton kapaklı korsan baskısını sayfa ücreti 3 kuruş ve ciltlenmesi 2,5 lira renkli kapaklı olarak yapabilirim... :D

utan ford utan. :biggrin:

helal olsun abi :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

utan ford utan. :biggrin:

helal olsun abi :)

Üstüne isim ve plaka baskısı da yapar kişiye özel imajı verebilirim....:D

Komple renkli baskısı da bizim fiyatlarla 90 lira tutuyor...:)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

2012 model Focus için kullanma kılavuzunun 4. sayfası...Çoğaltılması yasakmış, aktarılması da yasak...

focusc34620122013my4.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Karton kapaklı korsan baskısını sayfa ücreti 3 kuruş ve ciltlenmesi 2,5 lira renkli kapaklı olarak yapabilirim... :D

Abi süpersin sen ya :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Baskı kalitemizi Sayın Çağlar Bayur bey' in ofisinde görebilirsiniz..:D

Yorum bağlantısı
Misafir

Baskı kalitemizi Sayın Çağlar Bayur bey' in ofisinde görebilirsiniz.. :D

Abi varak baskı ile yapılırsa fiyat ne olur ? :biggrin:

Yorum bağlantısı
Okan Balcı

ben aracımı 2. el 2008 de aldığımda ford u aradım ve ücretsiz adresime gönderdiler.250 TL matbacı cırakların haftalığını müşteriden çıkartmaya çalışıyor galiba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül
(düzenlendi)

Ford müşteri hizmetlerine aşağıdaki mesajı daha attım. Bakalım dönüş yapacaklar mı? Açıkçası "Efendim o işlere karışmıyoruz, matbaadan almanız lazım. Yardımcı olabileceğimiz başka birşey var mı?" gibi birşeyler söyleyip 'şikayetin gereği yapıldı' diye düşümünü yapacaklar mesajın :)

Sonuç alıp alamamak önemli değil. Kullanım kitapçığı da benim için olmazsa olmaz değil ama belki bu vesileyle bu konuya bir çözüm bulabiliriz. Herkes rahat eder..

Merhaba.

Ben İzmir'de yaşıyorum ve 2.el aldığım Focus 3 HB Style aracımın kullanım kitapçığı kayıp, bulamıyorum. Size bu konuyla ilgili bir mesaj attım ve arkadaşlar beni ...... Matbaasına yönlendirdiler ve 25tl'ye o matbaadan alabileceğimi söylediler. Matbaayı aradığımda bana ücretin 250tl olduğunu söylediler ve resmen şok oldum.

Elimde zaten pdf kullanım kılavuzu var ama araçta bulunmasını istediğim bu kitapçığı niye makul bir fiyata satamıyorsunuz? Hediye verilmesi bile Ford gibi bir firma için çok zor değil diye düşünürken böyle fahiş bir fiyatla satılmasını çok yadırgadım açıkçası.

Firmanıza yakıştıramadığım için mesaj atmak istedim. İyi çalışmalar.

tarihinde Ali Erkan Aktaşgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ali bey,

Elinizdeki PDF kitaptan mı tarama yoksa orjinal mı? Kendiniz bastırıp kitap haline getirseniz? Ben eski aracıma yaptırmıştım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer
(düzenlendi)

Aracımın kullanım kitapçığı kayıp ve bir süredir bulamıyorum. Zaten bilgisayarımda pdf olarak yüklü bir versiyonu olmasına ve dolayısıyla benim için bir önemi olmamasına rağmen ileride satışta bu tür şeyler pek bir göz boyadığından kitapçığı satın almayı düşündüm.

Bunun için Ford müşteri hizmetlerine bir mesaj attım ve ertesi gün geri aradılar. Bir telefon numarası ve 3 isim verip "falanca matbaasından" 25 tl ücret karşılığı istediğim kılavuzu basılı halde satın alabileceğimi söylediler. İstanbul'daki o matbaayla biraz önce görüştüm ve Focus 3 kullanım kılavuzu için 250tl ücret isteyince şok oldum!! Tabi sipariş vermedim ve bu kadar pahalı olmasının "saçmalık" olduğunu kendilerine söyledim ama kendilerince sebeplerini söylediler. Daha önce basmışlar, şimdi ellerinde kalmamış, Ford'a satarken daha ucuz oluyor vs vs.

Ford müşteri hizmetlerine konuyla ilgili bir mail daha atıp durumu özetleyeceğim. Açıkçası matbaanın verdiği fiyatı duyunca kitabı makul bir fiyata satın alabileceğime, hatta satın alabileceğime hiç inancım kalmadı ama Ford'un farklı marka/model/yıllar için kitapçıkları forumda soranların olduğunu görünce bilgi amaçlı konuyu açmak istedim. Bahsekonu matbaanın telefonunu aramak isteyen olursa özelden mesaj atabilirim. Buradan yazmak uygun olmayabilir diye bilerek firma ismi telefonu eklemedim.

Aslında benimde böyle bir sorunum vardı bu konuyu bilgi kutusuna yazdım ama maalesef elinde kitap olan arkadaş bulamadım,

birde buraya yazalım olmazsa, bilgi kutusuna yazdığım konu aşağıdadır,

Arkadaşlar,2001 ford fiesta chıa aracım var ,kullanma kitabçığı hakkında bazı sorularım olacak, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Acaba kullanma kitapçığında bütün 99-02 arasında olan fiestaların kitapçıkları aynımı?

Yoksa GHIA için ayrı kullanma kitapçığımı var? Bir arkadaşımda 2001 fiesta ghıa vardı , benim arabamla aynı model olduğu için kullanma klavuzunu aldım ve inceledim. Daha öncede 99 model fiestası olan arkadaşımın kullanma kitapçığını incelemiştim, iki kitapçıkta birbirinin aynısı.

Sanki 99 eski kasa kullanma kitapçığı gibi o model hakkında bilgi verilmiş,2001 fiesta ghıa hakkında pek çok bilgiyi göremedim. Benim öğrenmek istediğim 99-02 arasında çıkan araçlara hep aynı kullanma klavuzumu dağıtılmış ? Yoksa 2001 ford fiesta ghıa kullanma klavuzu ayrımı ? Elinde bu kitapçıklardan olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmi? Bu kitapçığı nerden ve nasıl temin edebilirim?

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ahmet bey,

Kitapçıklar genelde en üst donanıma göre basılır. Sizde olmayan donanım var ise kitapçıkta, okumadan geçersiniz genelde.

Bu arada, mesajınız çok dağınıktı. Biraz topladım. Biraz daha özenli yazabilirseniz makbule geçer :flowers:

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Ali bey,

Elinizdeki PDF kitaptan mı tarama yoksa orjinal mı? Kendiniz bastırıp kitap haline getirseniz? Ben eski aracıma yaptırmıştım.

Bendeki orijinal pdf. Telefonumda bile yüklü pdf kullanım kılavuzu. Yani zaten her an yanımda. Amacım da orijinalini bulmak yoksa bilgiye ulaşmakla ilgili bir sıkıntım yok. O yüzden kendim bastırmayı düşünmüyorum çünkü orijinal basım gibi olacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

Chevrolet al indir diyor... http://www.chevrolet...ilavuzlari.html

2000 model Fiesta'm vardı, 2000 yılında sıfır satan bayinin verdiği çantada arabanın ve teybinin orijinal kitapçığı duruyordu. Makyajlı kasa olduğu halde makyajsız kasanındı(üzgün surat) kitapçık.

Şimdiye kadar araştırdığım kitapçıklarda gülen yüz olarak lanse edilen Ford fiesta Ghıa 2000 - 2002 arası araçlarda,

bu araçlara ait bir kullanma klavuzu bulamadım,bütün 2000 -2002 arası gülen yüz araçlarda o yıllarda üretilen,

Fiesta flair, my Fiesta ve Fiesta trend modellerinin kullanma kitapçıkları vardı,bütün sorduğum bu işlerle uğraşan kişiler bana hep ghıa dışındaki kullanma klavuzunu gösterdiler,acaba elinde 2000 - 2002 arası üretilen ford fiesta ghıa aracın kullanma kitapçığı olan arkadaş varsa,bana göndermesin ben vazgeçtim ,yalnızca böyle bir modelin ayrı bir kitapçığı olup olmadığını bana teyit etsin yeter

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bendeki orijinal pdf. Telefonumda bile yüklü pdf kullanım kılavuzu. Yani zaten her an yanımda. Amacım da orijinalini bulmak yoksa bilgiye ulaşmakla ilgili bir sıkıntım yok. O yüzden kendim bastırmayı düşünmüyorum çünkü orijinal basım gibi olacağını sanmıyorum.

Eğer ilk mesajınızda dediğiniz gibi ellerinde yoksa tek sizin için baskı yapacaklarsa onlarda benim gibi çalışan bir yere götürüp baskı yaptıracaklar...Tek bir kitap için kocaman ofset makinesini çalıştırmayacaklardır...Yok zaten bize satışı devam ettiği için lazım deyip ilk basılan partiden vereceklerse 25 lira uygun...250 lira olarak telaffuz edilen rakam bana yaptırılacak kitapçığın fiyatıdır...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emin Köseler

Ceylan derisine mi basıyorlarmış kullanım kılavuzunu , öyleyse 250 az bile 500 isteseler yeridir :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...