İçeriğe Yönlendir

2003 Yıldız C320

Furkan Avcı

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

OOO tırt bu tırrt, hem turbosuz atmosferik hemde 310 nm tork, mındar bu mındaaar  :D

Bunların babası iseeee, atmosferik hemde, bu da tırt :)

Mercedes-Benz-E63_AMG_Wagon_2012_photo_2

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Passat 1.9 TDI ile aynı tork var, standart bir 3.20d daha hızlı ayrıca  :p

Bu arada Megane 1.6 DCi'dan daha az torku var.

120.000 TL param olursa standart 3.20d alır mıyım? Bilmem.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Passat 1.9 TDI ile aynı tork var, standart bir 3.20d daha hızlı ayrıca  :p

Bu arada Megane 1.6 DCi'dan daha az torku var.

200 ve + süratlerde de gitmeyen bir motoru var :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aynen hocam, 520 altı bmw ye bakma bile, bmw sayılmaz, linkteki ise :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Avcı

Tüketimin maşallahı var :) tam keyif arabası.. Aracın ilk çalıştırmada ki sesini çok merak ettim.. Büyük hacimlerin yavaş yavaş ve homurtulu çalışmasına bayılıyorum.. Güle güle kullanın..

yaksın be yaww! 0-100 ile son hız etkileyici yakıyor ama hakkını veriyor

Geçen hafta Eskişehir-İzmir-Kuşadası-Fethiye-Isparta-Eskişehir rotasında toplam 1.402 km yol yaptım. Bunun içinde 100 km kadar anca şehir içi olmuştur. Klima hemen hemen hiç kapanmadı. Ortalama hızım da 100-130 km/s arasında değişti. Benzini hiç diyecek kadar az harcadım hep uzunyol olduğu için.

Toplam yakıt tüketimi 142 lt LPG, LPG'yi ortalama hesap ile 2.5 TL den aldım toplamda 350 TL'lik yakıt aldım.

Bu sonuca göre bizim araç uzun yolda 10 lt/100km LPG harcıyor. Yani halk dili ile 25 kr/km.

:nazar: x 41. 

Yol boyunca ne sırtım, ne ayağım nede başka bir yerim hiç rahatsız olmadı. 450 km lik kesintsisiz yolculukta bile bir gram yol yorgunluğu olmadığını net söyleyebilirm.

Hiç radar cezası yemedim diyecektim ama, Afyon Sandıklı civarından gece geçerken 3 araç peşpeşe idik, arkadan bir flaş patladı ama hangimize patladı bilemiyorum. 15 güne belli olur :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Furkan güle güle bin. Allah kaza bela vermesin. 3200 motor 10 litre yakıyor. Bizimki de 10 litre yakıyor. (2000 motor)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Süper değerler Furkan, az yaktığını görünce daha çok gezersin artık :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan güle güle bin. Allah kaza bela vermesin. 3200 motor 10 litre yakıyor. Bizimki de 10 litre yakıyor. (2000 motor)

Sahibinden ilanlarda 25 kr yakıyor dediklerinde biraz destekli atın, 3200 motor nereye 25 kr yakacak diyordum. Doğruymuş LPG; Salihli civarında 2.10 TL/lt idi o hesapla 21 kr olacak yani :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı

Sahibinden ilanlarda 25 kr yakıyor dediklerinde biraz destekli atın, 3200 motor nereye 25 kr yakacak diyordum. Doğruymuş LPG; Salihli civarında 2.10 TL/lt idi o hesapla 21 kr olacak yani :)

Ford logosunu söküp Yıldız taksam olma mı acep  :crazy:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Maşallah de nazar değecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

1600 motor - 10 lt yakıt tüketimi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Maşallah de nazar değecek.

Dedim abi dedim maaşallah. Paylaşmamın asıl sebebi, bazı arkadaşlar petrol sahibi olduğumu düşünüyor 3200 motor diye, gerek yok yani petrole :D

41000 x :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Dedim abi dedim maaşallah. Paylaşmamın asıl sebebi, bazı arkadaşlar petrol sahibi olduğumu düşünüyor 3200 motor diye, gerek yok yani petrole :D

41000 x :nazar:

Saab da şehir içi ısırıyor ama şehir dışı neredeyse dizelle kafa kafa ya hem de basa basa gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

maşallah abi bizde e 240 aldığımızda ankara izmir arası ölçmüştük. km'de 25 krş yakmıştı. ş.içi an itibariyle 320 krş. tabi bu kullanım normal düzeyde yani yakmasın diye ayağımızı gaza atmıyor değiliz. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Öncelikle hayırlı olsun Furkan hocam.Allah kaza bela vermesin.Konuyu görmüştüm ama hayırlı olsun dememişim.Arabaya ve yakıt değerlerine ise diyecek söz yok. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Abi senin araç 10 litre şehir içi yakmıyormu zaten neden ısırsınki .Bu arada benım araç 3.5 litre yakıyor şehir dışı seninkide ölemi :)

160-180km/h aralığında değil mi? :seytan:

Abi senin araç 10 litre şehir içi yakmıyormu zaten neden ısırsınki .Bu arada benım araç 3.5 litre yakıyor şehir dışı seninkide ölemi :)

Önce büyü 2,0 dizel al o zaman konuşalım.

Triportör le karşılaştırmayalım. :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

maşallah abi bizde e 240 aldığımızda ankara izmir arası ölçmüştük. km'de 25 krş yakmıştı. ş.içi an itibariyle 320 krş. tabi bu kullanım normal düzeyde yani yakmasın diye ayağımızı gaza atmıyor değiliz. :D

Şehir içi 40 kr/km civarındayım, 2.0 dizel 407 ile aynı değer :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

160 - 180 de de ben senden az yakarım :)

Tripörter ama 2012 satış birincisi dünya genelinde :) Saab 2012 de kaç tane sattı acaba ?

160 yapıyor mu la fiesta :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

vallaha ben o arabaya 3.5 litre yaktırıcam diye kafamı kuma gömemem.. :D 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

160 - 180 de de ben senden az yakarım :)

Tripörter ama 2012 satış birincisi dünya genelinde :) Saab 2012 de kaç tane sattı acaba ?

Hiç satmadı. Herkes te triporör var. Ama Saab özel. :D

:D

:D tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...