İçeriğe Yönlendir

2003 Yıldız C320

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı
(düzenlendi)

XDrive değilse 5.20d idir abi, Türkiye'ye XDrive olmayan 5.25d gelmiyor.

5.25d yi okudum, o zaman demek ki XDrive.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

adaptif koltuk ön koltuk ısıtma - soğutma arka koltuk ısıtma sesli araç içi komut  sağ sol masaj standart  amcamınki s420 L tüm kasalarda aynı motoru tercih etti  benim içince en önemli test distronicplus+ bakalım bu seferki nasıl ilerleme varmı

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Orta kolçaklar ve hatta kapı trimleri bile ısıtmalıymış. Çok fazla sıcak masaj seçeneği sunuyor, kolçaktan masa açılıyor, yoldaki bozuklukları geometrik olarak değerlendiriyor grafiğini çiziyor falan, çok farklı bir yere gidiyor günümüz otomobilleri.

kapı tirmlerinin ısıtması hakkında bir bilgim yok ama direksiyon ısıtma vardı soğutmada olucak. iç kapı trimleri loş aydınlatması farklı bir hal almış ve renk seçenekleride varmış.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

Bu kasayı test ettiğim zaman ne yazık ki forma üye değildim. inşallah önümüzdeki yaza yeni kasayı test etme imkanım olucak deneyimlerimi detaylı bir şekilde paylaşıcam.  H7l9na4.jpgUryGHte.jpg6nKleqm.jpglsFYcer.jpg

Nqcx5hd.jpg

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Off Offf offff, :nazar:

Bu sene bu gidicek abi yeni kasa gelicek allah nasip ederse o gelicek bakalım ne gibi değişikliklere yer verilmiş ince kalın detay yapıcaz. yalnız en az 1000 2000 km yol yapmam gerekiyor öyle 300 500 km yol gidiyorum sanki olduğum yerde duruyorum :D İzmir - dikili Salihler altı 45 dk cık :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Off Offf offff, :nazar:

S350 cdi, 80bin avro, iyiymiş alınır valla

Stuttgart plaka ama Manheim Frankfurt'a daha yakın değil mi?

Mannheim Am Frankfurt, tam dibindedir, Fiat 125 le gezmiştim oralarda

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Stuttgart plaka ama Manheim Frankfurt'a daha yakın değil mi?

vallaha kendisi plakacı zaten :D manheimde oturuyor ama :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

S350 cdi, 80bin avro, iyiymiş alınır valla

Mannheim Am Frankfurt, tam dibindedir, Fiat 125 le gezmiştim oralarda

Geçen Frankfurt'ta sabah havalimanı gidişi için akşam otelden taksi istedim; bundan geldi ne öderiz diye düşünürken normal taksi fiyatı ödedim bir oh deyip. Özetle onlar arabaya biniyor ştandart bizimkiler eşşek...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Alman vatandaşlığını alayım gezeriz beraber :)

merkel duymasın, bırakır gider koltuğu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kompresör bozulmuş, belki de yağ kaçağı vardır, bozulabilir normaldir

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

2 buçuk yıldır mütemadiyen kullanıyorum :) Bu kasanın makyajlısı çıktı. Şimdi de yeni kasası geliyor. Liste fiyatı 588 bin liracık 350 cdi.

Her yeni kasası çıktığında Mercedes Benz'e gidilir S420 cdi anahtar teslim edilir yeni s420 cdi anahtar alınıp yeni maceraya başlanır. Aracın içinde özel Mercedes bnz bezi rütuş boyası sık sil cilası vs. herşeyi durur. almanyadan izmire kadar aracını yıkatmaz. çiğli tarafına gelince bir petrolde durulur tabancayla bir güzel duş yaptırılır sonra direk otobana çıkılır bizim eve kadar araç ilk günkü halini alır :D Seneye bakalım yeni kasayı allah nasip ederse gene böyle görücez. bu araba benim düğündede arabam oldu. güzel anılar yaşatmıştı. :) birde türkiyeye neden 420 cdi gelmiyor onu anlamıyorum. bu aracın geçen yaz egr valfini ellerimizle değiştirmiştik :D 2 adet var üzerinde.

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Furkan Avcı

Yaklaşık 3-4 gün önce bizim araba benzinde şehir içi ne yakıyor diye test edeyim edim.

Sonuç; Yakıt miktarı olarak LPG ile benzinde aynı litre yakıyor  :unsure2:

120 km için 18 litre benzin harcadım.

15 lt/100 km = 72 kr/km  :shok: LPG'de ise 15 lt/100km = 39 kr/km ( Benzin 4.82TL/lt, LPG 2.6)

Şehirler arası da muhtemelen 10 lt/100km benzin harcayacak = 48 kr/km

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Yaklaşık 3-4 gün önce bizim araba benzinde şehir içi ne yakıyor diye test edeyim edim.

15 lt/100 km = 72 kr/km  :shok: LPG'de ise 15 lt/100km = 39 kr/km ( Benzin 4.82TL/lt, LPG 2.6)

lpg ayarını düzelttir bence mutlaka fazla yakmalısın ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Yolların hız limitlerini geçmeden kullan 8'leri çok rahat görürsün...
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

O motor 8 litre yaksın, ben de Golf'ü yakarım :p

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

lpg ayarını düzelttir bence mutlaka fazla yakmalısın ;)

Ama LPG ile benzin arasında hiç güç kaybı yok, yani LPG de iken ya benzinde daha iyi gidiyor dediğim hiç olmadı  :unsure2:

Bu arada şehir içi ortalama hız 15 km/h, Daha da düşerdi İstanbul gibi şehiriçi olsa. 

Mert Golf'ü yaktırtma bana şimdi :). LPG'de 10 lt yaktım. Alırım forumdan birini Buradan bozüyük'e gider gelirim 8 lt benzinle, Golfü de alırım elinden :p

Fabrika resmi kitapçıkta yazan tüketim verisi:

2003 Mercedes Benz C320 Auto saloon 4dr 10.5 / 6.8 / 3200 cc (Şehiriçi, dışı, hacim)

Furkan abi kendine en büyük kötülüğü etmişsin. Bunu alan adam artık başka arabaya binemez ki. :) Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız inşallah.  :nazar:

Hiç sorma, bencede büyük kötülük ettim kendime :)

Bundan sonra (Allah bügünleri aratmasın) araba yenileyeyim desem ne alırım diye düşünüyorum, aklıma yine mercedes geliyor.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Motor büyüdükçe ş.içi tüketim etkili olarak artıyor.90 sabit hız ile 7-8 litrelerde dolaşır çok rahat. Bu şekilde sakin araba kullandın mı dizel benzin farkı bile kalmıyor. C-max 5 yakıyor bir önceki 1998 2,0 otomatik mondeo 6 yakardı. Benzinli Toyota yada başka bir çok araç ile 5 litreleri çok görmüşümdür. Benzinli basarsan dizelden fazla yakar basmayınca çok fark kalmıyor aralarında.

Bence iddaa ya girme sendeki motor çağdışı olduğundan bu rakamları kabullenmen çok zor. Adı üstünde Hitler motoru :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mert iddialı konuşma derim:D

Benim hantal şanzıman 7.8 gördüyse. O 100 km hız ortalamasıyla görür. LPG değerleri benim mondi ile aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Mert iddialı konuşma derim:D

Benim hantal şanzıman 7.8 gördüyse. O 100 km hız ortalamasıyla görür. LPG değerleri benim mondi ile aynı.

Bu konu Mert'e Golf'ü yaktırır  :fiuw:  :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Gerçekten golf'e yazık olur araba motoru itibarıyla yarı antika sayılır :D

Şaka bir yana 30 küsür sene wag grubu tarafında en çok üretilen motordur çok yakar derler ( aslında teknolojisi itibarıyla normaldir ) ama hiç sorun çıkarmamıştır...Almanyada bifuel olarak kulanıcılar için halada üretilmekte...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Şehir içimi dışımı o değer ona bi açıklık getireyim öncelikle :p Ben şehir içi konuşuyorum.

Bence iddaa ya girme sendeki motor çağdışı olduğundan bu rakamları kabullenmen çok zor. Adı üstünde Hitler motoru :D

Benim arabanın çağ dışı motoru Gebze şehir içi ve e5de darıca şehir içi sıkışık trafikte 22km/h ortalama hız ile 8.8Lt/100 LPG üstüne çıkmadı. Uzun yolu konuşmuyorum ;) 40 litre gaz ile 500km +-25km şehir içi kullanıyorum.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Şehir içimi dışımı o değer ona bi açıklık getireyim öncelikle :p Ben şehir içi konuşuyorum.

Benim arabanın çağ dışı motoru Gebze şehir içi ve e5de darıca şehir içi sıkışık trafikte 22km/h ortalama hız ile 8.8Lt/100 LPG üstüne çıkmadı. Uzun yolu konuşmuyorum ;) 40 litre gaz ile 500km +-25km şehir içi kullanıyorum.

Şehir dışı için konuşuyorum ben. Şehir dışı benzinde 8 lt için yani.

Şehir içinde 13-15 lt'den aşşağı çok zor Eskişehir'de.

Bu arada belirteyim, Golf mü çok yakar c320 mi? gibi bir karşılaştırmaya girmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Şehir dışı için konuşuyorum ben. Şehir dışı benzinde 8 lt için yani.

Şehir içinde 13-15 lt'den aşşağı çok zor Eskişehir'de.

Şehir içini konuşuyordunuz diye dedim ben ;)

Gebze ve Darıca trafiğini Servet Abi'ye sorabilirsiniz. Çok yakıyor diyenler benim motora ya kullanmamış ya da sürekli gaz fren gezmiş.

Ben kullanırken hiç ama hiç 3000d/d üstüne çıkmıyorum neredeyse. Gebze-Ankara (400km) 100-120Km hız ile 5.9 ortalama ile 65 Liraya filan gidiyorum :) Doğru zamanda vitese basıp doğru zamanda gaza basıyorum kendimce.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...