İçeriğe Yönlendir

2003 Yıldız C320

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Şehir içini konuşuyordunuz diye dedim ben ;)

Gebze ve Darıca trafiğini Servet Abi'ye sorabilirsiniz. Çok yakıyor diyenler benim motora ya kullanmamış ya da sürekli gaz fren gezmiş.

Ben kullanırken hiç ama hiç 3000d/d üstüne çıkmıyorum neredeyse. Gebze-Ankara (400km) 100-120Km hız ile 5.9 ortalama ile 65 Liraya filan gidiyorum :) Doğru zamanda vitese basıp doğru zamanda gaza basıyorum kendimce.

Şehir içinde 8 lt yaksa aynısından 1 tane daha alırım :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Şehir içinde 8 lt yaksa aynısından 1 tane daha alırım :D

Ben de diyorum işte 8 lt yaksın o motor benim motoru yakalım beraber :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben de diyorum işte 8 lt yaksın o motor benim motoru yakalım beraber :D

Şehir içi kriter olarak belirlenmez ama. Ben Ankara şehir içinde uzun yoldan az yaktıracağım neredeyse :D İstanbul yolunda 70 km hız sınırı kuralını koruyarak :D

Evren Bey ümitköy Kızılay arasında 8.9 litre ortalama ile geziyor. Bu merco Evren İskent''te olsun iddia ederim aynı güzergahta 8 litre yaktırır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Şehir içi kriter olarak belirlenmez ama. Ben Ankara şehir içinde uzun yoldan az yaktıracağım neredeyse :D İstanbul yolunda 70 km hız sınırı kuralını koruyarak :D

Evren Bey ümitköy Kızılay arasında 8.9 litre ortalama ile geziyor. Bu merco Evren İskent''te olsun iddia ederim aynı güzergahta 8 litre yaktırır :)

Allah aşkına Mehmet abi 15-20km ortalama hızdan bahsediyoruz sen 70km diyorsun :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Allah aşkına Mehmet abi 15-20km ortalama hızdan bahsediyoruz sen 70km diyorsun :D

Bende seninle aynı şeyi konuşuyorum :D

Yani şehir içi hiç bir zaman kriter olmaz demek istiyorum. Sen 1-2. vitesten yukarı çıkamazsın. Ama başka biri aynı ilde 4. viteste 70 ile gider :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

Ama LPG ile benzin arasında hiç güç kaybı yok, yani LPG de iken ya benzinde daha iyi gidiyor dediğim hiç olmadı  :unsure2:

Bu arada şehir içi ortalama hız 15 km/h, Daha da düşerdi İstanbul gibi şehiriçi olsa. 

Mert Golf'ü yaktırtma bana şimdi : :) LPG'de 10 lt yaktım. Alırım forumdan birini Buradan bozüyük'e gider gelirim 8 lt benzinle, Golfü de alırım elinden :p

Fabrika resmi kitapçıkta yazan tüketim verisi:

2003 Mercedes Benz C320 Auto saloon 4dr 10.5 / 6.8 / 3200 cc (Şehiriçi, dışı, hacim)

Hiç sorma, bencede büyük kötülük ettim kendime :)

Bundan sonra (Allah bügünleri aratmasın) araba yenileyeyim desem ne alırım diye düşünüyorum, aklıma yine mercedes geliyor.

Demek ki ayar düzgün yapılsa LPG de benzinden daha iyi gidecek :D

Benzin ile LPG deki performans farkını en iyi anlama yöntemi rolling yapmaktır ;)

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yahu şehir içi sandım ondan dedim :D

Bize ne biz arabanı yakacaz :D :d

Demek ki ayar düzgün yapılsa LPG de benzinden daha iyi gidecek :D

Benzin ile LPG deki performans farkını en iyi anlama yöntemi rolling yapmaktır ;)

Nasıl deneyebilirim? 60-120 yeter mi anlamak için?
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

Bize ne biz arabanı yakacaz :D :D

40 da veya 60 da başlayıp 180-190 a kadar bir araç ile denenip aradaki farka bakılacak, ardından aynı araç ile aynı zeminde bu sefer benzine alınıp denenecek ;)

Örnek : ibiza cupra olsa tam olur :D

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

40 da veya 60 da başlayıp 180-190 a kadar bir araç ile denenip aradaki farka bakılacak, ardından aynı araç ile aynı zeminde bu sefer benzine alınıp denenecek ;)

Örnek : ibiza cupra olsa tam olur :D

Sen gibi biri lazım bana o zaman Süha hocam :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bize ne biz arabanı yakacaz :D :D

Yak abi, emmi düşünsün :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Şehir içini konuşuyordunuz diye dedim ben ;)

Gebze ve Darıca trafiğini Servet Abi'ye sorabilirsiniz. Çok yakıyor diyenler benim motora ya kullanmamış ya da sürekli gaz fren gezmiş.

Ben kullanırken hiç ama hiç 3000d/d üstüne çıkmıyorum neredeyse. Gebze-Ankara (400km) 100-120Km hız ile 5.9 ortalama ile 65 Liraya filan gidiyorum :) Doğru zamanda vitese basıp doğru zamanda gaza basıyorum kendimce.

Konuşmalar hep ş.dışı idi ve öylede olmalı. Ş.içi çok farklı bir durum ama diğeri standarttır :) Ş.içinde 8 litre hangi benzinli Mercedes yakarki ? Furkanın araba yaksın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Konuşmalar hep ş.dışı idi ve öylede olmalı. Ş.içi çok farklı bir durum ama diğeri standarttır :) Ş.içinde 8 litre hangi benzinli Mercedes yakarki ? Furkanın araba yaksın :D

Yeni nesiller yaklaşıyor, ben de yapmayacağını bildiğim için yakacaktım Golf'ü :p

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Maşallah hayırlı uğurlu olsun yıldızın tadı başkadır zamanında eskide olsa 88 model w124 230E miz vardı mükemmel bir araçtı..Kendi ustası olmadığı sürece yıldızı gören iki kat fiyat biçer her zaman..Memleketinizden selamlar :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Maşallah hayırlı uğurlu olsun yıldızın tadı başkadır zamanında eskide olsa 88 model w124 230E miz vardı mükemmel bir araçtı..Kendi ustası olmadığı sürece yıldızı gören iki kat fiyat biçer her zaman..Memleketinizden selamlar :)

Teşekkürler kardeşim, selam gönderen sağolsun :)

Kendi ustası'da Eskişehir'de 2-3 kat fiyat biçiyor. Ama artık ben uğramıyorum onlara çok şükür :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan bana sat bunu...  :f1:

Gel götür abi, Bana da c32 AMG alalım :) V6 Kompressor 356 BG

[MEDIA]

[/MEDIA]
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Tamam 320'den sonra da bunu satarsın :D

Abi benimde içinden öyle geçiyor ki Allah kaza bela vermez ise ben bu arabayı sana veririm :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Gel götür abi, Bana da c32 AMG alalım :) V6 Kompressor 356 BG

Ben de SLS istiyim en aşşa R bulursan Brabus biturbo olsun. Diecast de olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Geçen facebookta mercedes video paylaşmış. S63 amg'yi anlatıyor. nayn handrıd nivton mitır of tork dedi, dedim yanlış anladım heralde, başa sardım, üç dört defa dinledim, sonra sözlüğe bir daha baktım, evet doğruymuş, 900 nm torku varmış.

Sonra amg sitesine girdim, sls65 amg'ninki 1000 nm imiş. :)

SLS birkez kullandım 120'nin yerinde 240 var. Uldız mı uldız...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...