İçeriğe Yönlendir

Focus III - Trend Cruise Control Takilabilir Mi?

Atila Tekin

Recommended Posts

Atila Tekin

Arkadaslar merhaba 2012 model focus aldim trend donaniminda araca cruise control takmak istiyorum ankaradan hurdacilardan cikma direksiyon aldim cruise butonlari olan turmak ford servisine gittim baya ugrastik ama araca cruise control u tanitamadik ne yapmak gerekir aceba bilgisi olan varsa yardimlarinizi bekliyorum tesekkurler

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Arkadaslar merhaba 2012 model focus aldim trend donaniminda araca cruise control takmak istiyorum ankaradan hurdacilardan cikma direksiyon aldim cruise butonlari olan turmak ford servisine gittim baya ugrastik ama araca cruise control u tanitamadik ne yapmak gerekir aceba bilgisi olan varsa yardimlarinizi bekliyorum tesekkurler

forumu aratırsanız detaylı bir şekilde bulabilirsiniz, daha yeni yapan oldu bu işi(focus2)

Yorum bağlantısı
Atila Tekin

önce yazılım komple silinse sonra cruse kontrollu bir aracın yazılımı çakılsa olabilirmi .

Bana da oyle dediler beyini sifirlayip ilgili modulleri (yaklasik 40 taneymis) tekrar yuklemek gerekiyomus tabi bu arada cruise da yuklemek lazim ancak bu is cok riskli dediler bana ama bunun baska bi yolu yok mu aceba yabanci forumlari okudum orda bazi parametreleri girerek yapilabildigi yazmis

Yorum bağlantısı
Atila Tekin

forumu aratırsanız detaylı bir şekilde bulabilirsiniz, daha yeni yapan oldu bu işi(focus2)

hocam focus 2 yapilabiliyo benim arava focus 3

Hayırlı olsun aynı araçtan bende alıcam dıreksıyonu ve aracı kaça aldınız acaba dızel mı ?

araci 42.500 e aldik 19.000 km de dizel direksiyon 300 TL benim derdim cruise dan ziyade diger fonksiyon tuslari telefon felan cunku bi arkadas amerikadan 8 inclik sony getirecek onun icin ugrasiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atila Tekin

Ben sıfır aldım aracı..Hayırlı olsun..Dıreksıyonun resmını atarmısınız..

hocam resim yok ama bildigin sadece radyo kumanda dugmeleri olan sol ve sag altta butonlari olmayan direksiyon

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

hocam resim yok ama bildigin sadece radyo kumanda dugmeleri olan sol ve sag altta butonlari olmayan direksiyon

Altaki düğmeler yoksa cc yi nasıl kullanacaksınız, sol alttaki düğmeler cc ve hız sınırlama için kullanılıyor sağ alttaki düğmeler telefon ve radyo için kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Cevdet Yazici

hayırlı olsun, cc aparatli direksiyonlar 300 tl civarında ve ikinci el tabi, bu gün aldığım teklif bu

Yorum bağlantısı
İsmail Üstün

soninymontajından sonra paylaşım bekleniyor bilginize. cc aktive olduktan sonra da tabi

Yorum bağlantısı
Cevdet Yazici

ankarada

bursada henüz bulamadım, yakiti arttirdigina dair yorumlar var sanırım erteleyecegim kaskoyu bi ödeyelim:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ruslar yapmış gördüm :D hatta abartıp mkIV mondeo direksiyonu yakan felan var :D

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Uğur Suekinci

Çok eski bir konuyu tekrar gündeme getirmiş gibi oluyorum ancak yeni bir konu açmak istemedim. :9

Ben de yeni bir Focus mk3 Trend aldım ve cruise control yok.

Cruise control düğmelerini temin ettim ve montajın kolay olacağını düşündüm. Ancak sıkıntılı noktalar var:

1) Cruise control düğmesinin direksiyon yanına monte edilmesi için alanın biraz kesilmesi gerekli

2) Direksiyon içi cc düğmelerine gidecek elektrik tesisatı bulunmuyor

Bu nedenle şimdilik ilerleyemiyorum. Bu işi daha önce yapan yaptıran oldu mu?

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Benim bildiğim bu işi yapanlar tuş takımı yerine komple direksiyon alıp bu işi daha kısa yoldan hallediyor. Trend üstü modellerden herhangi birinin direksiyonunu bulabilirseniz bir yazılıma bağlı sonrası diye hatırlıyorum ben.

Yorum bağlantısı
Uğur Suekinci

Bugün bu işi yapmaya niyetlenip direksiyonu söktük. Ancak içerdeki tesisatın soket uçları farklı. Yani cruise kontrol kumandasından temin edilse bile mümkün değil.

Ciddi bir elektrik tesisatı modifikasyonu ile ancak mümkün olabilir.

Semih Bey'in söylediği gibi direksiyon temin etmek daha mantıklı.

Bu işe kalkışacak arkadaşlara bilgi olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Kalkan

Arkadaşlar Fiesta bölümünde galip kandemir var c.c islerin uzmani o yapılabilecek bir isse kesin yapar ayrıca ids yazilimla altiflesiyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Suekinci

1.6TDCI Trend aracıma Cruise control takmayı başardım.

Konuyla ilgili ayrı bir başlık açacağım.

Bu bilgilendirmeyi, bu işe niyetlenenlerin zor ama imkansız olmadığını bilmeleri için yapıyorum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...