İçeriğe Yönlendir

Sonunda Aldım Lastiğimi

Murat DEMİRHAN

Recommended Posts

Murat DEMİRHAN

Dün goodyear eficiengrip alacağım diye gittim.Yeni üretim olanını bulamayınca mıchelin energy saver aldım. 4 tanesi 195 60 15 (şansıma madein germany olanı denk geldi) 700 tl.Takarken lastikçinin gösterdiği ilgisizlikten dolayı bijonumuz kırıldı.7,5 tl bijon ve saplaması 10 tl işçilik 717,5 tl.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Hayırlı olsun yalnız bu tasarruf lastiklerinin yol tutuşu kötü diye biliyorum özellikle de ıslak zeminlerde.

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Hayırlı olsun, yakıttan tasarruf olup olmadığını paylaşırsanız memnun oluruz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uzun ömürlü bir lastik, parasını hak ediyor, her saver gibi ıslak zeminde biraz ayağı gazdan kesmeli

vesile ile test vardı, detayalarını yazacağım , orada 10bin km golf tdi da test sonuçları var 15 markanın, en dipte firestone tz2300 var, 5.12 lt/100km. M. Saver 4.85lt/100km. En az tüketen goodyear effct. 4.78. yani bu bakımdan avantajlı gerçekten.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Zaten fizik kuralı gereği iyi tutunan bir lastik saver olabilir mi kine?

Bu durumda en saver en kötü tutunan lastikdir anlamı geliyor, bu da mantık kuralı oluyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zaten fizik kuralı gereği iyi tutunan bir lastik saver olabilir mi kine?

Bu durumda en saver en kötü tutunan lastikdir anlamı geliyor, bu da mantık kuralı oluyor.

kuru zeminde frende birinci, ıslak zeminde birinciye göre 1 araba boyu sonra duruyor100km/h ten frenajda, Conti 2 her işki disiplinde de zirvede orası ayrı

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

Aslinda fizik kannlarina gore bakarsak,

En tasarruflu lastik, donmeye en az direnc gosterendir. En az direnc ise yolu en az tutan demek.

Tabi bu bu kadar keskin bir farkla olmuyor ve teorik kaliyor ama gorunen o ki %80 dogru cikiyor. Testlerin cogunlugunda yoltutusta en kotu sonuclari alan modeller ayno zamanda en tasarruflu modeller oluyor. Cogund adiyorum cunku her gecen yil kendilerini gelistiriyorlar. Michelin sonuclari da cok iyi gorunuyor. Test birincisi genel ortalamada.

Gelgelelim bu tasarruf zikkimi ciktigindan beri oncelik yol tutus olmadigindan ben sahsen sikayetciyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat DEMİRHAN
(düzenlendi)

Hayırlı olsun yalnız bu tasarruf lastiklerinin yol tutuşu kötü diye biliyorum özellikle de ıslak zeminlerde.

Teşekkürler.ama yoltutuşu avrupa standartlarına göre A sınıfı gösteriyor ne hikmet anlamadım.

Hadi gözünüz aydın ...

Teşekkürler.Daha iyileri sizlerin olsun.

bende böyle bir durum mevcuttu baktım balonda yapınca kışlıklara geçiverdim. yağışlı havada ufak bir frende dahi abs takırdayıp duruyor. aman dikkat.

Teşekkürler

hayırlı olsun

Hayırlı olsun, yakıttan tasarruf olup olmadığını paylaşırsanız memnun oluruz.

Teşekkürler.Daha iyileri sizlerin olsun.Tabiki payşaşırım.Ama üzerinden çıkanlar goodyear ultra grip8 kışlıktı illaki tasarruf olur gibime geliyor.

uzun ömürlü bir lastik, parasını hak ediyor, her saver gibi ıslak zeminde biraz ayağı gazdan kesmeli

vesile ile test vardı, detayalarını yazacağım , orada 10bin km golf tdi da test sonuçları var 15 markanın, en dipte firestone tz2300 var, 5.12 lt/100km. M. Saver 4.85lt/100km. En az tüketen goodyear effct. 4.78. yani bu bakımdan avantajlı gerçekten.

Abi goodyear da karar kılmıştım.Mehmet abiylede son dakika görüşüp öyle gittim.Fakat bulunduğum şehirde yeni üretim yoktu ellrinde.Şu yol tutuşunun mıchelininin A sınıfı göstermesine ne dersin abi?

hayırlı olsun michelin güzeldir

hayırlı olsun..

Teşekkürler.Daha iyileri sizlerin olsun. tarihinde Murat DEMİRHAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ıslak zemin performansı iyi. Eskiden saver lastikler kötüydü, şimdi iyi. Tüketim yuvarlanma direncine bağlı. Yuvarlanma direnci tüketimi yüzde 20 etkiliyor. Yuvarlanma direnci daha çok yanak yapısıyla ilgili ,lastik daha rahat dönüyor araç daha az yakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

bu arada bildiğim kadarıyla efficientgrip sadece performance olarak çıkacak. yani yeni/taze lastik istiyorsanız bu versiyonu aramak lazım. ayrıca eskisinden çok daha iyi sonuçlara sahip bu lastik.

Yorum bağlantısı
Murat DEMİRHAN

Hayırlı olsun.. :)

teşekkürler abi

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

ıslak zemin performansı iyi. Eskiden saver lastikler kötüydü, şimdi iyi. Tüketim yuvarlanma direncine bağlı. Yuvarlanma direnci tüketimi yüzde 20 etkiliyor. Yuvarlanma direnci daha çok yanak yapısıyla ilgili ,lastik daha rahat dönüyor araç daha az yakıyor.

Evren Abi hala Kötü .. Heleki Kurudan, ıslağa geçince hızda biraz varsa saçmalıyor.. Gerçi ben Michelin'in genelinden şikayetciyim.. Primacy HP dahil..

Sport serisi bile yol tutuşundan dolayı sıkıntılı

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Teşekkürler.Daha iyileri sizlerin olsun.Tabiki payşaşırım.Ama üzerinden çıkanlar goodyear ultra grip8 kışlıktı illaki tasarruf olur gibime geliyor.

İllaki kışlık lastiğe göre tasarruf olacaktır. Daha önceki yazlık lastiklerinize göre kıyaslarsanız bizim için daha belirleyici olur :)

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Evren Abi hala Kötü .. Heleki Kurudan, ıslağa geçince hızda biraz varsa saçmalıyor.. Gerçi ben Michelin'in genelinden şikayetciyim.. Primacy HP dahil..

Bugün biraz acelem vardı Lastiklerim daha yeni 1 haftalık michelin primacy 3 almıştım. Rampa aşağı sağa hafif viraja biraz sert diyebileceğim bir hızla 60 km/sa galiba tam bakamadım, yol kuru araba kaydı ESP devreye girdi toparladı Allahtan. Açıkçası biraz şoke oldum yani beklemediğim bir tepki verdi lastikler, Kışlıklarım Petlas snowmaster onlar olsa belki yapmazdı benzer bir durum yaşamadım ama onlar takılıyken o yüzden kesin bir şey söyleyemem...

Şunu anladım bir kere daha ESP çok önemli bir faktör. Araç donanımında bulunması gereken bir özellik. Kendini daha güvende hissettiriyor insana.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bugün biraz acelem vardı Lastiklerim daha yeni 1 haftalık michelin primacy 3 almıştım. Rampa aşağı sağa hafif viraja biraz sert diyebileceğim bir hızla 60 km/sa galiba tam bakamadım, yol kuru araba kaydı ESP devreye girdi toparladı Allahtan. Açıkçası biraz şoke oldum yani beklemediğim bir tepki verdi lastikler, Kışlıklarım Petlas snowmaster onlar olsa belki yapmazdı benzer bir durum yaşamadım ama onlar takılıyken o yüzden kesin bir şey söyleyemem...

Şunu anladım bir kere daha ESP çok önemli bir faktör. Araç donanımında bulunması gereken bir özellik. Kendini daha güvende hissettiriyor insana.

Maalesef öyle 2 aylık michelin Primacy Hp ler ilede ben Spin atmıştım..

Bunu bir kiyas olarak görmüyorum belki hata bendede vardı ama genel olarak michelinden çok sıkıntı yaşadım..

Yorum bağlantısı
Serkan Danış
(düzenlendi)

Bunu bir kiyas olarak görmüyorum belki hata bendede vardı ama genel olarak michelinden çok sıkıntı yaşadım..

Ben ilk kez michelin aldım, araştırmalarıma göre Hpler , primacy 3 lerden daha iyi olduğunu düşünmüş üzülmüştüm Hp alamadım diye çok pahalıydı çünkü. Umarım bugün yaşadığım kendi hatalı kullanımımdan dolayıdır. Michelin gerçekten çok ama çok konforlu bir lastik bu daha ilk takıldıktan sonra dikkatimi çekti eskiden vuruntu yapan kasislerden geçerken bunu direkt farkedebiliyorsunuz. Gözlemlerime devam edeceğim inşallah beni utandırmaz.

Düzenleme: İmla

tarihinde Serkan Danış tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Michelin Primacy HP fabrikada takılmış lastik benim aracıma. Kalkışta patinaja düşüyor, kuru zeminde en basit frende bile abs devreye giriyor. Hiç memnun değilim, bu michelinin neyi övülüyor hala anlamış değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben sakin kullandığımdan anlayamıyorum belki de. :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Öncelikle hayırlı olsun . Golf Blue motion un üzerinde verilen michelin energileri daha büyük jant ile başka bir marka ile değiştirmiştim ;belkide kullanım tarzıma uymadığı için pek beğendiğim bir lastik değil... ama yakıt tasarrufu için yapılan bir arabada standart lastikse illaki test edilmiştir ve tasarruf konusunda iyidir. Yumuşak ve sessiz olması da diğer artıları... Islak zeminde kötü sayılabilecek yol tutuşu ve balon yapmaya müsait olması ise eksi yönleri bana göre :i-ih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Michelin Primacy HP fabrikada takılmış lastik benim aracıma. Kalkışta patinaja düşüyor, kuru zeminde en basit frende bile abs devreye giriyor. Hiç memnun değilim, bu michelinin neyi övülüyor hala anlamış değilim.

Hasan Abi bir kaç yerdede bunu belirttim..

Çok memnun olanlardan tepki bile gördüm :) sadece focus TDCİ'da 2.vites direksiyonu yarım sağ ve sol yaparak gaza dokunun dedim arabanın tepkisine bakın deyince deneyip, haklıymışın diyenler oldu..240 tork'u lastik maalesef kaldıramıyor..

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Hasan Abi bir kaç yerdede bunu belirttim..

Çok memnun olanlardan tepki bile gördüm :) sadece focus TDCİ'da 2.vites direksiyonu yarım sağ ve sol yaparak gaza dokunun dedim arabanın tepkisine bakın deyince deneyip, haklıymışın diyenler oldu..240 tork'u lastik maalesef kaldıramıyor..

Az çok araç-lastik deneyimi olan herkes bunu anlar aslında ama. Michelinle ilgili mit oluşmuş sanki, adını gören süper lastik sanıyor. Bundan sonraki lastiklerimizi alırken haberdar olalım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...