İçeriğe Yönlendir

Deniz Akvaryumum

Osman Balkır

Recommended Posts

Volkan özyurt

çok güzel duruyor. ama deniz akvaryumunun bence olmazsa olmazı palyalço balığıdır. çocukların bildiği ismiyle nemo :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

abi deniz akvaryumu süper kurulum maliyetleri dudak uçuklatıyor :D ama çok güzel oluyor :D

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Balıklarımdan soğudum :biggrin:

Soğumana gerek yok Hakan, kurulum fiyatını illaki biliyorsundur :good1: bilmiyorsan bile öğrendiğinde çok çabuk ısınırsın eski balıklarına :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Kalkandelen

benim akvaryumu kaldırıyorum gerek yok :D Bu maviliği nasıl verdiniz ? :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Çok güzel..

Başka resimler yokmu. En yüksek çözünürlüsünden.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

deniz akvaryumlarında aydınlatma epey kuvvetli. muhtemelen mavi kuvvetli florasan veya power led

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

genelde akvaryumcuların kendilerinin de kullandığı camsil sıkılarak yapıştırılan bir film var ondan sanırım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hemen gidip açtığım akvaryum konularını siliyorum. :D

:nazar: :nazar: :nazar:

Benim gözümde akvaryum işinde son noktadır deniz akvaryumu.

İçinde ot yetiştirmek için akvaryum yapanlar bile var değil mi ? :p:D

Gerçekten bende çok beğendim...:nazar:

deniz akvaryumlarında aydınlatma epey kuvvetli. muhtemelen mavi kuvvetli florasan veya power led

Kontra ilacı sıkınca benim akvaryum da aynen böyle masmavi oluyor ama geçici..:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çok güzel görünüyor.

Soğumana gerek yok Hakan, kurulum fiyatını illaki biliyorsundur :good1: bilmiyorsan bile öğrendiğinde çok çabuk ısınırsın eski balıklarına :D :D

Abi ne farkı var ?

Ama bu çok güzel olmuş. Ahmet'in bitki akvaryumuyla yan yana koy akşam otur izle dinlen.

Not: Arabadan anlamayan erkeklere kızıyordum ya artık kızmayacağım.İlgi alanın olmayınca hiçççç birşey bilmemek ne kötüymüş ya :D Bu akvaryum adaına hiç ama hiç birşey bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

harika bir görüntü..

deniz akvaryumunun maliyeti ne kadar ki herkes ürkmüş :)

bu arada cahilliğime verin normal akvaryumlardan farkı nedir ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Deniz akvaryumlarının altı adeta bir fabrika gibidir. Tuzluluk oranından tutun da, oksijen oranının ölçümüne kadar her türlü test ve filtrasyon yapılır ve deniz suyu kıvamı sürekli dengede tutulmaya çalışılır. Alttaki dolapta, akvaryumdakinden daha fazla su işlem görmektedir desem herhalde abartı olmaz. Deniz akvaryumu tümüyle canlı bir organizma gibidir. İçindeki kayalar bile özeldir ve üzerine yapışmış bitki kalıntıları ve köklerden mükemmel bitkiler/canlılar ürer. Kullanılan bütün makina/ekipman tuzlu suya dayanıklı türdendir ve basit bir dalga motoru bile önemli fiyatlara alınır satılır.

Tatlısu akvaryumu ise bazı balıklar için sadece su ve kumdan ibarettir. Hava motoru bile gereksizdir.

Yorum bağlantısı
Osman Balkır

Hemen gidip açtığım akvaryum konularını siliyorum. :D

:nazar: :nazar: :nazar:

Benim gözümde akvaryum işinde son noktadır deniz akvaryumu.

ahmet bey teşekkür ederim ...

arka fon ve ışıklar veriyor o maviliği

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Saymakla bitmez. :) Bir sürü özel cihaz, su katkısı, özel aydınlatma vs...

O gördüğün resimde küçük bir araba parası yatıyor. :D

Sadece canlılardan bir örnek vereyim. :)

http://www.musaakvar...etay.asp?id=356

Hadi canım ya :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Hazır konusunu yakalamışken küçük bir deniz akvaryumu yapmak istiyorum iki palyaço bir mercan 15 litre akvaryumum var neler gereklidir ortalama kaç lirayı gözden çıkarma gerekli balıkları bana en yakın yer buradan almayı düşünüyorum http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-deniz-canlilari-diger-deniz-canlilari-orange-clown-palyaco-baligi-115677267/detay

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bugün Mısır çarşısındaydım, deniz akvaryumu sordum, kalitesine göre değişmekle küçük bir akvaryum için 1.000-1.500 TL gözden çıkarmam gerektiğini söylediler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

merhaba arkadaşlar bu da bizim yaramazlar...

Çok güzel görülüyor, bravo der,

geçen yaz, Malibu'da çektiğim fotoya çok benziyor diye sonlandırırım :malibuneredebirdebilebilsem :biggrin: :

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...