İçeriğe Yönlendir

Aracım Cam Filmi ile Muayeneden Geçebilir Mi?

Erol Güven

Recommended Posts

Erol Güven

Arkadaşlar zamanında aracımıza cam filmi yaptırmıştık muayene geldi çattı bir sıkıntı olurmu acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar zamanında aracımıza cam filmi yaptırmıştık muayene geldi çattı bir sıkıntı olurmu acaba?

Sayın Erol Güven;

Forum kullanımında uyulması gereken kurallarımız bulunmaktadır.

Konuyla ilgili detaylı bilgi http://www.fordclubt...forum-kurallari linkinde bulunmaktadır.

Gerekli görüldüğünde konu ya da mesajlar silinebilir, birleştirilebilir, taşınabilir.

Mesajlarınızı göremiyorsanız kendi profilinizden içeriklerim bölümünden görebilirsiniz.

Göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

- Ford Club Türkiye Yönetimi

Muayeneden cam filmiyle hafif kusurla geçebilirsiniz. Trafikte aracınız bağlanır, o ayrı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

sorun olmaz son yasaylada bildiğim kadarıyla serbest oldu

cezada yazılmıyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Muayeneden cam filmiyle hafif kusurla geçebilirsiniz. Trafikte aracınız bağlanır, o ayrı.

Bağlanır demeyelim de bağlanabilir diyelim.12 aydır Çankaya'nın göbeğinde dolaşıyorum çok şükür bağlayan olmadı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bağlanır demeyelim de bağlanabilir diyelim.12 aydır Çankaya'nın göbeğinde dolaşıyorum çok şükür bağlayan olmadı :D

Bu sebepten çevirmeye girip cam filminden ceza aldın mı?

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

hocam bide gittiğin tüv merkezleride onemli ben silopide ne araçlar gördüm vizeden gecen

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Bu sebepten çevirmeye girip cam filminden ceza aldın mı?

Bunun sebebi yok ki..Çok çevirmeye girdim kimse birşey demedi.Diyen olabilir mi ? Elbette.Ancak cam filmiyle trafikte dolaşamazsınız anında bağlanır aracınız demek yanlış.İhtimal var ama..

Oldukca siyah söktürme talebinde bulunurlarmı acaba ?

Hayır..Hafif kusurla geçersiniz.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

seat Leon bodytkitle gez bak neler oluyor :D

Focus bodykit olmaz mı :) çok şükür 4 yıl film'li araç kullandım sayısız çevirmeye girdim ceza yemedim.. Ama yeni arabama yaptırmayacağım film işinden soğudum..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Focus bodykit olmaz mı :) çok şükür 4 yıl film'li araç kullandım sayısız çevirmeye girdim ceza yemedim.. Ama yeni arabama yaptırmayacağım film işinden soğudum..

seatriders are different as seen on Tv

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunun sebebi yok ki..Çok çevirmeye girdim kimse birşey demedi.Diyen olabilir mi ? Elbette.Ancak cam filmiyle trafikte dolaşamazsınız anında bağlanır aracınız demek yanlış.İhtimal var ama..

Polisin dikkatini çekmemiş. Çekerse, yazar cezayı bağlar arabayı.

Sonuçta arabaya biniyorsan kaza da yapabilirsin ama her gün yapmıyorsun kaza :D

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

hafif kusur olarak geçiyor 2 ay önce muayeneden o şekilde geçmiştim ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben hatta yeri gelmişken başıma gelen bir olayı anlatayım.Bundan yaklaşık 3-4 ay kadar önceydi..Trafik polisi elinde koçanla kırmızı yandığında araçların arasından dolaşıp kemeri takılı olmayanları not alıyordu ve ikaz ediyordu.Sıra bana geldi benim kemer takılı,yanımdakinin de kemer takılı ancak polis bakıp duruyor...Sonra camı aç işareti yaptı :) Açtım camı bana dediği aynen şu oldu ; İçeriyi göremedim de kemeriniz takılıymış teşekkürler dedi :D

Cam filmlerimle ilgili hiç bir şey demedi.Diyebilirdi de...Yasak olduğunu biliyorum.Sanırım bu dönem biraz inisiyatif kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

Sakarya’da yerel mahkeme, aracın camında takılı bulunan film nedeniyle kesilen cezayı haksız bularak iptal etti.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik kontrolü sırasında durdurdukları Sakarya Barosu eski Başkanı Vacit Öktem’e aracının camlarında film olduğu gerekçesiyle 154 lira trafik cezası kesti. Öktem, cezayı haksız bularak Sakarya 4. Sulh Ceza Mahkemesi’ne iptal başvurusunda bulundu.

Mahkemenin belirlediği bilirkişi araçtaki filmlerin sürücünün görüş açısını engellemediği yönünde rapor verdi. Bunun üzerine mahkeme Öktem’e verilen cezası iptal etti.

Öktem, yaptığı açıklamada, aracına filmleri sonradan taktırdığını söyledi. Aracın bu şekilde muayeneden geçtiğini kaydeden Öktem, “Trafik ekipleri kontrol sırasında 154 lira para cezası kesti. Kesilen cezanın maddesinde ‘sürücünün görüşünü engelleyecek her türlü çıkıntı veya film gibi ilaveler konulmaz’ diyor. Benim aracımdaki filmler görüşümü engellemediği için itiraz ettim. Bilirkişi incelemesi sonucunda filmlerin sürücünün görüş açısını engellemediği ortaya çıktı. İtirazım kabul edildi.” dedi.

Mahkemenin kararının emsal teşkil edebilecek nitelikte olduğunu ifade eden Öktem, araçtaki filmin sürücünün görüş mesafesini engellemediği takdirde ceza yazılamayacağını savundu.

alıntıdır benim kastettiğim de buydu arkadaşlar

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Polisin dikkatini çekmemiş. Çekerse, yazar cezayı bağlar arabayı.

Sonuçta arabaya biniyorsan kaza da yapabilirsin ama her gün yapmıyorsun kaza :D

Şunu demeye çalışıyorum.Benim güzergahım sabah akşam protokol yolu.Eğer orada ki polislerin dikkatini çekmiyorsan(dikkat çektiğim halde bir işlem olmadı) kolay kolay başka yerdeki polislerde cam filminden dolayı ceza yazmazlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şunu demeye çalışıyorum.Benim güzergahım sabah akşam protokol yolu.Eğer orada ki polislerin dikkatini çekmiyorsan(dikkat çektiğim halde bir işlem olmadı) kolay kolay başka yerdeki polislerde cam filminden dolayı ceza yazmazlar.

İstanbul'da acımıyorlar valla, cart :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

trafik yönetmeliğinin 30 ve 63 maddesinde eğer görüşe engelse bilirkişi ile sabitlenirse cezası var ama görüşe engel değilse cezası yok bilgilerinize

İstanbul'da acımıyorlar valla, cart :)

eğer camlarındakı film görüşe engel değilse ve vizeden gectiyse dava acıp cezayı iptal ettirebilirsin polisler bazen keyfi ceza kesebiliyorlar

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

trafik yönetmeliğinin 30 ve 63 maddesinde eğer görüşe engelse bilirkişi ile sabitlenirse cezası var ama görüşe engel değilse cezası yok bilgilerinize

eğer camlarındakı film görüşe engel değilse ve vizeden gectiyse dava acıp cezayı iptal ettirebilirsin polisler bazen keyfi ceza kesebiliyorlar

Trafik mahkemesinde dava açmanın bedelini biliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Focus varken film vardı hiçbir kontrolde sorun çıkmamıştı.306 varken ilk çevirmede uyardılar film yüzünden.

Şimdi karartılmış camlarım var ohh keyfim yerinde :D

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Trafik mahkemesinde dava açmanın bedelini biliyor musunuz?

bildiğim kadarıyla bi dilekçe

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...