İçeriğe Yönlendir

Triger Seti Değişimi Servis Ustası Hatası

Serkan Şimsek

Recommended Posts

Serkan Şimsek

İki ay önce Ford yetkili servisten bir ilan mesajı aldım triger seti değişim 280+KDV diye. Randevu aldım gittim bilyalar ve kayışlar set halinde değişecek arabayı kaldırmışlar müşteri temsilcisi arabanın yanına götürdü usta " abi krank kasnağı arızalı (700 TL) motor kulağı patlamış bak yağ kaçırıyor (500 TL ) değiştirelimmi? " yok kalsın kardeşim dedim seti değiştirdim servisten çıktım şaşmazda benim ustaya gidiyorum, yolda direksiyon titriyor arabada da bir sarsıntı var motor kulağı patlakmış ya ama neden giderken yapmadı diyede düşünüyorum. Benim usta ya anlattım motor kapağını açar açmaz " abi senin arabayı yanlış kaldırmışlar motor kulağını patlatmışlar " dedi neyse 230 liraya ikisininde yan sanayisini taktırdım. Sonra Ford a şikayet maili attım bana döndüler parçayı sordular duruyor dedim sonra bir mesaj geldi " triger seti değişimi ile motor kulağının bir ilgisi olmadığından şikayetiniz değerlendirilmedi " diye bu cevabı veren Ford yetkilileri motor kulağı sökülmeden Triger setini nasıl değiştiriyorlar merak ediyorum neyse olan benim fazladan ödediğim paraya oldu bir dahada o servise gitmemeye yemin ettim adını vermiyorum belki kurallara aykırıdır.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bana 2 ay önce önce yetkili servis triger seti değişimi için kdv dahil 800 tl demişti.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yetkili serviste triger değişimi yaptırmadığı için pişmanlık duyan bir arkadaş vardı umarım bu yazınızı okur :)

Bu arada geçmiş olsun.Ben aracım sökülür takılırken yanında olmayınca rahat edemiyorum..Bu yüzden de yetkili servisleri tercih etmiyorum.Kendi tercihimdir..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Aynen katılıyorum, garanti süresi dolduktan sonra yetkili servis düşünmüyorum bende.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Triger değişiminde motor karterden hafifçe kaldırılıyor kulağın biri sökülüp. O sırada mı oldu acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:s iyi beceri, o an geri gidip taze taze servise çemkirmek daha iyi olurdu
Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek

Yetkili serviste triger değişimi yaptırmadığı için pişmanlık duyan bir arkadaş vardı umarım bu yazınızı okur :)

Bu arada geçmiş olsun.Ben aracım sökülür takılırken yanında olmayınca rahat edemiyorum..Bu yüzden de yetkili servisleri tercih etmiyorum.Kendi tercihimdir..

Aynen bende rahatsız oluyorum

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun...işgüzarlığın bu kadarıda fazla gerçekten... :angry: Aracımın garantisi biter bitmez,servisle olan bağımı kopardım...iyikide koparmışım..

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek

Aynen katılıyorum, garanti süresi dolduktan sonra yetkili servis düşünmüyorum bende.

Servise gönderen benim ustamdı bu kampanya iyi ben değiştirsem 500 e mal olur dedi gene 500 e mal oldu :)

Triger değişiminde motor karterden hafifçe kaldırılıyor kulağın biri sökülüp. O sırada mı oldu acaba?

Evet o sırada olmuş bende yedim tabi sonradan uyandık ama iş işten geçmişti

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek

iyi sente kaçmamış bare, geçmiş olsun

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet o sırada olmuş bende yedim tabi sonradan uyandık ama iş işten geçmişti

Servisin alakası yok demesi ilginç geldi bana. Keşke söyleseydiniz bu şekilde sökülüyor nasıl alakası yok diye :(

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek

:s iyi beceri, o an geri gidip taze taze servise çemkirmek daha iyi olurdu

Çağlar bey bana bir kağıt imzalattılar krank kasnağı ve motor kulağı arızalı kendi isteğimle değiştirmiyorum diye yoksa gitmezmiyim herşey hazırlanmış

Çağlar bey bana bir kağıt imzalattılar krank kasnağı ve motor kulağı arızalı kendi isteğimle değiştirmiyorum diye yoksa gitmezmiyim herşey hazırlanmış

Telefonla söyledim tabi söylemezmiyim ama karşındaki müşteri temsilcisi motordan anlamayan birisi ne anlatabilirsinki size bunu söyleyen ustanızı yanıma çırak almam dedim ama kime diyorsun :)

Servisin alakası yok demesi ilginç geldi bana. Keşke söyleseydiniz bu şekilde sökülüyor nasıl alakası yok diye :(

bu arada bu cevabı veren servis değil Ford Türkiye

Yorum bağlantısı
Özgür Çakırhan

Hangi servis Serkan bey söyleyin de biz de ona göre dikkat edelim...

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek

Servis adı vermem doğrumu bilmediğim için adını vermedim yöneticiler uygun derse veririm ama özelden size yazayım

Yorum bağlantısı
Misafir

:shok: :shok:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kağıdı imzalarken tarihine dikkat ettiniz mi ? Sizin ilk açılan iş emrine ilişkilendirirlerse geldiğinde bozuktu diyerek üste çıkacaklardır.

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun...işgüzarlığın bu kadarıda fazla gerçekten... :angry: Aracımın garantisi biter bitmez,servisle olan bağımı kopardım...iyikide koparmışım..

Bazen fordda çalışmayı istiyorum :D

Anlamışsındır :)

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek

Kağıdı imzalarken tarihine dikkat ettiniz mi ? Sizin ilk açılan iş emrine ilişkilendirirlerse geldiğinde bozuktu diyerek üste çıkacaklardır.

Aynı tarih, aklıma serviste böyle birşey olacağı gelmediği için imzalayıp çıktım

Yorum bağlantısı
Misafir

Parçayı parçacıdan görerek alırım, başında durur ustama da taktırırım. (garantisi bitmiş ise)

Sizde bu yola başvurun :)

Servis adını bence söyleyin bir sorun olacağını sanmıyorum. İnsanların yararına olacaktır.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aynı tarih, aklıma serviste böyle birşey olacağı gelmediği için imzalayıp çıktım

Geçmiş olsun. ( az önce demeyi unutmuşum)

Servis adını bizlerle paylaşabilirsiniz. Üyelerimiz daha dikkatli olurlar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bazen fordda çalışmayı istiyorum :D

Anlamışsındır :)

Sen honda da böyleysen ford da ne olurdun bilemem :biggrin: tatar ramazan tipide var sende :D

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek

Geçmiş olsun. ( az önce demeyi unutmuşum)

Servis adını bizlerle paylaşabilirsiniz. Üyelerimiz daha dikkatli olurlar.

Ford Yetkili Servisi ve Bayisi

Başer Otomotiv

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...