İçeriğe Yönlendir

Ankara'Da Nerede Trafik Tescil Büroları Var?

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Arkadaşlar merhaba. Ruhsatımızda "Muayene Onayı" alanı bulunmuyor.

Aşağıda mavi renkli tüvtürk'ün açıklamasında bahsettiği elektronik tespit formunu, internetten indirip biz kendi imkanlarımızla dolduramıyor muyuz? İlla tüvtürkte mi doldurmak gerekiyor? Başka nereden temin edebiliriz?

Ankara'da nerede Trafik Tescil Büroları var? Gölbaşı tüvtürk bize yakın. Gölbaşı ilçe emniyette mevcut mudur TTB?

xxWeg98.jpg

<<Ruhsatınızın içinde boş “Muayene Onayı” alanı bulunmuyor ise, muayene sırasında istasyonlarımızda elektronik ortamda ücretsiz olarak hazırlanan elektronik tespit formu ile Trafik tescil Bürolarına giderek yeni bir trafik belgesi alabilirsiniz.>>

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muayene istasyonu yakınlarında, illaki Trafik müşaviri yada iş takipçiler vardır...

Birisine gidiverin, doldursunlar.. onunla muayeneye gideceksiniz...

Sonra gidip emniyetten yeni ruhsatınızı alacaksınız..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

istasyona randevu saatinden 30 dak önce gidin, aracınızdan elinizde ruhsat ile indiğiniz andan itibaren, 8 dak. içinde ek 1 doldurma hizmeti size sunulacak :D özel müşavirler hazırdır, 10-20 TL arası bir ücret alırlar, muayene o ek1 e yapılacak, akabinde 30 gün içinde şubeye gidip yeni ruhsatı alın, 30 gün geçerse, muayene komple yanar.

Muayene istasyonu yakınlarında, illaki Trafik müşaviri yada iş takipçiler vardır...

Birisine gidiverin, doldursunlar.. onunla muayeneye gideceksiniz...

Sonra gidip emniyetten yeni ruhsatınızı alacaksınız..

ben yazarken bu ileti yoktu, ama diğer konulara yazarken vakit geçmiş

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Teşekkürler üstadlar. Sizi seviyorum.

Ben bi randevu alayım, daha protokol yazacağım, bankalarda foruma özel kredi indirimi yok mu Mehmet ağabey?

tarihinde Bilal Nazlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

istasyona randevu saatinden 30 dak önce gidin, aracınızdan elinizde ruhsat ile indiğiniz andan itibaren, 8 dak. içinde ek 1 doldurma hizmeti size sunulacak :D özel müşavirler hazırdır, 10-20 TL arası bir ücret alırlar, muayene o ek1 e yapılacak, akabinde 30 gün içinde şubeye gidip yeni ruhsatı alın, 30 gün geçerse, muayene komple yanar.

ben yazarken bu ileti yoktu, ama diğer konulara yazarken vakit geçmiş

30 dakika yetecek mi diyecektim ki İstanbul'lu olduğunu gördüm ama yine de yazmış bulundum 30 saniyede :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

ek-1 belgesini doldurtmak için 10 tl den fazla vermeyin.Pazarlıkçı olun :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Öztürk2

Ruhsatta muayene yapılan kısım yani Trafik belgesi muayane alanı dolmuşsa EK-1 doldurtmanıza gerek yok. Muayene istasyonunun düzenlediği form yeterli. O form ile dilediğiniz Trafik Şubesinden evrakınızı değiştirebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Ruhsatta muayene yapılan kısım yani Trafik belgesi muayane alanı dolmuşsa EK-1 doldurtmanıza gerek yok. Muayene istasyonunun düzenlediği form yeterli. O form ile dilediğiniz Trafik Şubesinden evrakınızı değiştirebilirsiniz.

Evet aynen arkadaşın dediği gibi oldu 1 ay önce tüve gittim yer yoktu bana bir belge verdiler onunlar ertesi gün trafiğe gidip ruhsatı çıkarttırdım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet aynen arkadaşın dediği gibi oldu 1 ay önce tüve gittim yer yoktu bana bir belge verdiler onunlar ertesi gün trafiğe gidip ruhsatı çıkarttırdım.

Değişti demek ki sn durum.Böylesi iyi olmuş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Yanlız bu durumu sonradan fark ettim eskiden araba rengi ist. gri yani istiridye grisi yazarken şimdi sadece gri yazıyorlar bu drumda değişmiş olabilir veya benimkinde yanlışlık var arkadaşın arabayıda direk mavi yazmışlar. Rica etsem ruhsatı değiştirince durumu buraya yazarmısınız bu durum sizce normalmidir?

Yeni değiştirmiş arkadaşlar ruhsatlarını kontrol edebilirlermi bu hane değişmiş mi?

Yorum bağlantısı
Hakan Öztürk2
Yanlız bu durumu sonradan fark ettim eskiden araba rengi ist. gri yani istiridye grisi yazarken şimdi sadece gri yazıyorlar bu drumda değişmiş olabilir veya benimkinde yanlışlık var arkadaşın arabayıda direk mavi yazmışlar. Rica etsem ruhsatı değiştirince durumu buraya yazarmısınız bu durum sizce normalmidir? Yeni değiştirmiş arkadaşlar ruhsatlarını kontrol edebilirlermi bu hane değişmiş mi?

Eskiden ruhsatları trafik müşavirleri yazdığı için araç üreticilerinin belirttiği saçma sapana tonları (aytozu, refleks, güldalı vs vs ) ekleyebiliyorlardı fakat şimdi ruhsatlar trafik şubesince yazıldığı için bilgisayar sisteminde kayıtlı olmayan tonları ekleyemiyorlar o yüzden renk tonu belirtilmemiş olabilir ya da geçtiğimiz yıllarda tüm araç dosyaları tekrar bilgisayar ortamına aktarıldı bu esnada senin aracın bilgilerini giren memur sadece ana renk girişi yapmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Misafir

eskiden inci beyazı yazıyordu şimdi Beyaz (İnci) yazmışlar. Arabayı satarsam beyaz inci diye ilana koyarım artık :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Eskiden ruhsatları trafik müşavirleri yazdığı için araç üreticilerinin belirttiği saçma sapana tonları (aytozu, refleks, güldalı vs vs ) ekleyebiliyorlardı fakat şimdi ruhsatlar trafik şubesince yazıldığı için bilgisayar sisteminde kayıtlı olmayan tonları ekleyemiyorlar o yüzden renk tonu belirtilmemiş olabilir ya da geçtiğimiz yıllarda tüm araç dosyaları tekrar bilgisayar ortamına aktarıldı bu esnada senin aracın bilgilerini giren memur sadece ana renk girişi yapmış olabilir.

teşekkürler bilgi için

eskiden inci beyazı yazıyordu şimdi Beyaz (İnci) yazmışlar. Arabayı satarsam beyaz inci diye ilana koyarım artık :biggrin:

Teşekkürler demekki polisler kafasına göre takılıyor benimkinede keşke inci gri yazsalamış :D

Yorum bağlantısı
Misafir

EK-1 belgesini yazdırdıktan sonra kesinlikle herşeyi tek tek kontrol edin. Bütün harfleri kontrol edin çok ciddi hatalar oluyor ve zararını siz çekiyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Misafir

teşekkürler bilgi için

Teşekkürler demekki polisler kafasına göre takılıyor benimkinede keşke inci gri yazsalamış :D

Kesinlikle kafasına göre yazıyor, ne anladıysa ona göre yazıyor, nasıl yazmak hoşuna gidiyorsa ya da kolayına geliyorsa öyle yazıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Kesinlikle kafasına göre yazıyor, ne anladıysa ona göre yazıyor, nasıl yazmak hoşuna gidiyorsa ya da kolayına geliyorsa öyle yazıyor.

Renkten polis bağlamasında kafasına göre takılsın problem olmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...