İçeriğe Yönlendir

Araç Içi Su Isıtıcıları Ve Sakıncaları

Mehmet Karabacak

Recommended Posts

Mehmet Karabacak

Seyahat sırasında çay kahve yapmak için 12V. su ısıtıcısı kullanıyorum. Arabanın tesisatına zarar verir endişesiyle aküden ayrı bir hat çekmeyi düşündüm ama, arabanın beyin sistemi için problem çıkara bileceğini söylediler. sayın arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorsunuz .

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Seyahat sırasında çay kahve yapmak için 12V. su ısıtıcısı kullanıyorum. Arabanın tesisatına zarar verir endişesiyle aküden ayrı bir hat çekmeyi düşündüm ama, arabanın beyin sistemi için problem çıkara bileceğini söylediler. sayın arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorsunuz .

Ben tırda 24v kullanıyordun 3-5 defa sigorta attırdı ve iki soketi yaktı. İmkan varsa termos tercih edilmelidir. İlla ısıtıcı olacaksa kaliteli olmasında fayda var, direk hat olursa bile araya muhakkak sigorta ve diyot kullanılması taraftarıyım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Devrim

Bence şu 1 milyonculardan alınanaların zararı olur .Onun dışında adamakıllı bir üretim tesisata zarar vermez

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kaliteli olanlardan alın ; hem uzun yıllar kullanın ; hem de aracıma zarar verirmi diye düşünmeyin.. Bendeki 15 yıllık falandır çok kullandık ama hiç sorun çıkarmadı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Ben tırda 24v kullanıyordun 3-5 defa sigorta attırdı ve iki soketi yaktı. İmkan varsa termos tercih edilmelidir. İlla ısıtıcı olacaksa kaliteli olmasında fayda var, direk hat olursa bile araya muhakkak sigorta ve diyot kullanılması taraftarıyım.

diyot ne alaka abi ?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Olası dalgalanmalara, arıza kaynaklı ters akımlara karşı hem ürünü hem arabayı korumak adına ufak bir önlem diyelim..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Karabacak

Tesisata niye zarar versin ki ?

Çektiği yüksek akımla kabloların erimesine neden olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kablolar erimeden sigorta atar zaten. Ama kullandığınız ürün kaliteli olsun yeter.

Yorum bağlantısı
Mehmet Karabacak

Ayrıca yine çektiği yüksek akımla beyne giden akımı azaltabileceğini düşünüyorum, bu da arabanın beyninde sapmalara yol açabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Evet fazla akım çektiğinde kablolar erimez sigorta atar. 12 v elektrik çıkışı koyanlar bunları düşünmezler mi acaba?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ali Cihangiroğlu

Vallahi ben süpürgeyi bile korkarak kullanıyorum, ne olursa olsun, özel tesisat olmayan arabalarda su ısıtmak vs. her zaman risktir bence.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araç içi ısıtıcıların iki tipi var, biri Krom iki plaka arasında suyu ısıtan model, diğerleri rezistanslı model. Resiztanslı olanlar, evlerimizdeki cettle'ler ile aynı sisteme sahip olup, su ile direk temasları yoktur. Hijyeniktir.

Krom plakalı olanlardan uzak durun, onlar suyu ısıtırken krom parçaları mikron sevityesinde aşınıp, suya karışıyor.

Yük olayına gelince, ortalama 100-150 watt civarında olurlar ve araç çakmaklık hatlarına zararları yoktur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Karabacak

http://www.hepsibura...goryId=20024991

Isıtıcı 120 watt

Aracın kısa farları 100 x2 = 200 watt

http://www.hepsibura...efview%3dsearch

Öyle aman aman bir çekim yok. :)

20 wat lık bir fark önemli değil diyorsunuz ,bende katılıyorum :)

Araç içi ısıtıcıların iki tipi var, biri Krom iki plaka arasında suyu ısıtan model, diğerleri rezistanslı model. Resiztanslı olanlar, evlerimizdeki cettle'ler ile aynı sisteme sahip olup, su ile direk temasları yoktur. Hijyeniktir.

Krom plakalı olanlardan uzak durun, onlar suyu ısıtırken krom parçaları mikron sevityesinde aşınıp, suya karışıyor.

Yük olayına gelince, ortalama 100-150 watt civarında olurlar ve araç çakmaklık hatlarına zararları yoktur.

bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Öyleyse tamam, içim rahat etti :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ali, araçlardaki tüm sigortaların değerleri orjinalleri ile aynı ise, elektrik tesisatına hiçbir şekilde zarar gelmez dış kaynaklardan, gönlün ferah olsun :yes:

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Hasan Turakine

Arkadaşlar bilgilenip aydınlandık ama hala hangi marka/model alacağımıza karar veremedik, bilen kardeşlerimizden tavsiye rica ediyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...