İçeriğe Yönlendir

Sony Xperia Z Hakkında.

Salih Uzun

Recommended Posts

Salih Uzun

Sayın abilerim forum arkdaşlarım

Öncelikle merhaba konumu inceleyip cevaplasanızda olur bilgi edinseniz de :)

Ben benden daha bilgili olacagınızı düşündüğüm için sizin güzel fikirlerinize ve bilginize ihtiyaç duydum (aranızda biraz yeni ve gencim )

Başlıkta gördüğünüz üzere Sony Xperia Z 6603 ve c6602 modellerinin tam olarak özelliklerini bilmiyorum alacam da :D

Resimdeleri mevcut kutuları vs. farklı ben dubaiden eniştem aracılığıyla getirteceğim bana c6602 oldugunu söyledi ??

Resimler örnektir Reklam Almayalım Rütük :)

Sony Xperia Z 6603

lhdfs.png

lhdjc.png

lhdmd.png

Sony Xperia Z 6602

lhdnx.png

lhdph.png

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İnternetten öğrendiğim kadarıyla, aralarında sadece kablosuz bağlantı teknolojisi farkı var. Başka da fark yok.

6603 LTE, 6602 ise HSPA yani bizdeki 3G 'yi destekliyor. Türkiye'de LTE henüz kullanılmadığı için (galiba sadece Amerika'da çalışıyor) 6602 modeli işini görecek olan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ürün aynı ürün. yabancı sitelerde Xperia Z as known as Sony Xperia C6603, Sony Xperia C6602, Sony Xperia Z LTE, Sony Xperia Z HSPA+. olarak geçer. Yani ürünün dolu göbek adı var :)

İnternetten öğrendiğim kadarıyla, aralarında sadece kablosuz bağlantı teknolojisi farkı var. Başka da fark yok.

6603 LTE, 6602 ise HSPA yani bizdeki 3G 'yi destekliyor. Türkiye'de LTE henüz kullanılmadığı için (galiba sadece Amerika'da çalışıyor) 6602 modeli işini görecek olan.

Daha somut bir açıklama geldi, şimdiden hayırlı olsun. telefonu bol bol suda yıka bizim içinde :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Xperia Z Güzel telefon arasındaki tek fark lte olması lazım. Bir arkadaşım yurtdışından almıştı kurcaladım bugün gayet stabil ve akıcı. Tek hoşuma gitmeyen tarafı arka tarafının çok düz oluşudur. Bence htc one beklenebilir. Ama xperia z'de güzel telefon hayırlı olsun. :)

Bu arada ne kadara mal edeceksiniz?

Yorum bağlantısı
Salih Uzun

Su serptin abicim ya :)

Ürün aynı ürün. yabancı sitelerde Xperia Z as known as Sony Xperia C6603, Sony Xperia C6602, Sony Xperia Z LTE, Sony Xperia Z HSPA+. olarak geçer. Yani ürünün dolu göbek adı var :)

Daha somut bir açıklama geldi, şimdiden hayırlı olsun. telefonu bol bol suda yıka bizim içinde :good1:

Dert etmiştim birsürü modeli var ileri teknolojisiz bir üründür c6602 diye sagolun teşekkürler ...

Xperia Z Güzel telefon arasındaki tek fark lte olması lazım. Bir arkadaşım yurtdışından almıştı kurcaladım bugün gayet stabil ve akıcı. Tek hoşuma gitmeyen tarafı arka tarafının çok düz oluşudur. Bence htc one beklenebilir. Ama xperia z'de güzel telefon hayırlı olsun. :)

Bu arada ne kadara mal edeceksiniz?

Ben apple almaktan vaz geçtim bi aşktı bunu görünce dedim +99 digerlerinin yanında bir çok özelliği işime yarayacak bir cihaz Teşekkür ederim

Maliyeti hakkında pek bilgi sahibi degilim para vermeyeceğim için :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Uzun

Htc one'nın görüntüsü yeter. :good1:

Bana biraz Apple çakması geldi arka kapak htc yi bilmeyenler için aaa :) apple'a bak diyen çok olur

Yorum bağlantısı
Salih Uzun

Yanlışım varsa düzeltsinler de ben Htc one ip5 den önce çıktı diye biliyorum. Bu durumda ip5 Htc one'ın kasasını örnek almış oluyor. :D ( Bu arada koyu bir applecıyım özeleştiri yapıyorum) :p

Valla fabrika kaçakları var aralarında o zaman ben gördügümü söylüyorum piyasada apple daha çok oldugu için dedim :)

Aynısını dışarı çıktıgınızda herkezin elinde zebille apple görünce anlamış olmanız lazım :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Yanlışım varsa düzeltsinler de ben Htc one ip5 den önce çıktı diye biliyorum. Bu durumda ip5 Htc one'ın kasasını örnek almış oluyor. :D ( Bu arada koyu bir applecıyım özeleştiri yapıyorum) :p

Yanılıyorsun Abi olur mu öyle şey ? Daha yeni çok olmadı htc one'ın duyurulduğu. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Aklın yolu birdir :D

Xperia Z candır.

Bu arada, One X eski model One yeni model.

Yorum bağlantısı
Salih Uzun

sony xperia z alan oldumu?bizzat kullananlardan yorum bekliyorum.operatörler de getirmeye başalamış artık..

Şu anda kullanmaktayım beyaz modeli var siz merak ettiklerinizi sorun yanıtlamaya çalışıyım :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dün biraz elledim bu modeli.Ancak kasa olarak bana yarım elma gibi geldi.Yanılıyormuyum çok benzer değil mi

Yorum bağlantısı
Salih Uzun
(düzenlendi)

Dün biraz elledim bu modeli.Ancak kasa olarak bana yarım elma gibi geldi.Yanılıyormuyum çok benzer değil mi

Yarım elma derken büyük anlamında mı ? Benim ellerim çok büyük olmamasına ragmen 2 günde alıştım şu anda kılıfta var üzerinde hatları biraz sert ama kılıfla hissetmiyorsunuz

Tavsiye Ederim ... :good1:

tarihinde Salih Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sony xperia z alan oldumu?bizzat kullananlardan yorum bekliyorum.operatörler de getirmeye başalamış artık..

arcS bile yeterince iş görürüken, Z sanırım mahcup etmez

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Salih bey,

Konu sadece Xperia Z üstüne ilerliyor, başlığı değiştirelim mi? Tüm Z'lere ithaf edilir :)

Yorum bağlantısı
Salih Uzun

Olur olur tabi sani abi :)

Ben eniştem aracılığı ile aldım fiyatı konusunda dubaiden jumbo electronic'ten alınma cihaz türkiye girişi 1280tl + 115 tl pasaport kayıtları yapılmış faturaları tarafımda mevcut olduğu için biliyorum

Ekranı ve renkler konusunda benim için fazla bile kısarak kullanıyorum hatta

Oyun konusunda ise bir kaç oyuna sardım komando. Zombi vs vs bence çok hoş bir cihaz herkese nasip olur inşallah sayfaya işler yoğun pek giremiyorum kurusa bakmayın geç cevap verdim biraz :$

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Birisi bildiğiniz isteyerek cizebilmeyi başarmış. Ne biçim adamlar var? 8apu9a2u.jpg

byjahejy.jpg

6uze5umu.jpg

e4u6y8u4.jpg

erybyvu8.jpg

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

adyma8eg.jpg

Yorumlarim oldukca tekduze bir telefon. Note 2 den sonra ic karartici geldi bana. Tasarimi cok duz. Hele o yan tus ne öyle? Ekran renkleride oldukça soluk geldi bana. Ama su gecirmez ve cizilmezligi icin alinabilir. Etiket 1849 tl.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

HTC one, yada mecburen tipsiz S4, başkada alıncak yok ne yazıkki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Z'yi bilmem ama şuan ARC kullanıyorum, tr'ye girer girmez almıştım. Şu kesin ki bundan sonraki alacağım tüm telefonlar Sony olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Z'yi bilmem ama şuan ARC kullanıyorum, tr'ye girer girmez almıştım. Şu kesin ki bundan sonraki alacağım tüm telefonlar Sony olacak.

arc S ile görüşmeler de net (cep telefonu alanları hiç ilgilendirmiyor biliyorum :D ) , Htc li arkadaş arıyor, hamamda mıdır? kabinde midir belli değil, belki de bir mağaradan :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Pil Ömründen o kadar çok şikayet var ki. Ekran parlakligi maxda 5-6 saatte bitiyormus. 2300 mAh pil full hd ekrana az geliyor. Su anda z alan 2 tanıdığım var. Ve 2 side memnun değil. Yaklaşık 1, 5 aydir kullaniyorlar yurtdışından alınma.

Pil konusunda note2 den iyisi yok sanırım. :)

Yorum bağlantısı
Salih Uzun
(düzenlendi)

Bende çok araştırdım elmayı en çok istememdeki sebep ekranın renk dolgunlugu idi fakat o kadar para verince ekran büyük olsun istiyorsun

Hee suya sokacam diyede telefon almadım ama olur ya suya düşer vs vs .. ( su altı kamerası almaya kalksanız 1 ton para )

Ben note 2 kullanıcılarınıda tanıyorum adam sadece navigasyon olarak kullanıyordu harici nokıa 1100 kullanıyordu telefonla konuşmak için o yüzden max - min ortalama bence hepsi aynı şarj süresi sunuyor aynı teknolojiyi kullanıyoruz .

Mesajlaşma telefon 4 gün 20 saat gösteriyor mesajlaş 24 saat gösteriyor (stamina mod) ekranı orta seviye tuttugunuzda

Bana kalırsa çizgisi oldukçada güzel Zac'in kullanımı tutumu güzel daha büyügünü görenler tablet mi bu ? dedirtiyor

Fakat ben iki elle yada tek elle gayet güzel birşekilde kullanabiliyorum

Mat ekran bandı bulunmakta

Ben severek kullanıyorum pişmanlık %0 seviyesinde

Kullanımdan kareler

img3846t.jpg

img3845jr.jpg

img3844t.jpg

img3842k.jpg

img3830ut.jpg

img3832lz.jpg

img3840d.jpg

tarihinde Salih Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Beyazı kesinlikle çok daha şık bence. Hayırlı olsun kötü bir telefon değil. :)

Yorum bağlantısı
Salih Uzun
Beyazı kesinlikle çok daha şık bence. Hayırlı olsun kötü bir telefon değil. :)

Teşekkür ederim bende doğru bir karar aldığımı düşünüyorum beyaz alarak titiz olmak kolay değil :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...