İçeriğe Yönlendir

Sony Xperia Z Hakkında.

Salih Uzun

Recommended Posts

Eray Sireli

Bende çok araştırdım elmayı en çok istememdeki sebep ekranın renk dolgunlugu idi fakat o kadar para verince ekran büyük olsun istiyorsun

Hee suya sokacam diyede telefon almadım ama olur ya suya düşer vs vs .. ( su altı kamerası almaya kalksanız 1 ton para )

Ben note 2 kullanıcılarınıda tanıyorum adam sadece navigasyon olarak kullanıyordu harici nokıa 1100 kullanıyordu telefonla konuşmak için o yüzden max - min ortalama bence hepsi aynı şarj süresi sunuyor aynı teknolojiyi kullanıyoruz .

Mesajlaşma telefon 4 gün 20 saat gösteriyor mesajlaş 24 saat gösteriyor (stamina mod) ekranı orta seviye tuttugunuzda

Bana kalırsa çizgisi oldukçada güzel Zac'in kullanımı tutumu güzel daha büyügünü görenler tablet mi bu ? dedirtiyor

Fakat ben iki elle yada tek elle gayet güzel birşekilde kullanabiliyorum

Mat ekran bandı bulunmakta

Ben severek kullanıyorum pişmanlık %0 seviyesinde

İnsanların çoğu diğer konularda olduğu gibi kullanmadan, denemeden sadece internetteki yorumlara bakarak veya sadece kağıt üzerinde teknik değerler ölçüsünde kıyaslayarak yorumluyorlar. Mesela iki xperia arasında konuşurken ortam gürültülü olsa bile bunu tamamen süzdüğünü, bütün telefonlarda olduğu gibi çizilmez denilen ekranın kasıt olmadıktan sonra gerçekten çizilmediğini katalogda yazmazlar ki ben 1 yıldır ekran koruyucu kullanmam. Millet gider birsürü para verir birde silikon kılıf ekran filmi vs korumaya alır telefonun estetiğinden eser kalmaz. HTC, Samsung çok model çıkartır her kesime hitap eder ama değerini ve estetik algısını çabuk yitirir.

Zamanında arkadaşa 1950 tl ye htc evo 3d aldık. 3 gün sonra telefon birden 1150ye düştü. Buda inovasyonun gerçekten müşteriyi korumaya ve değer vermeye odaklı olmadığını sadece malını satma odaklı olduğunu gösterir. Her telefonun değeri düşer ama kademe kademe iner. Sony ise üst modeller için her yıl aralık ayında yeni bir model müjdesi verir ve nisan-mayıs gibi piyasaya sürer. Diğer markalar bunu yapmayıp yeni teknolojileri bekletmeden piyasaya sürerler. Bu 4-5 aylık gecikme yüzünden teknolojisinin eskidiği düşünülür ama marka değerini korur.

Eğer piyasada rekabet etmek istiyorsanız ya maliyetleri düşürüp çok satıp az kazanırsın veya bir farklılık ortaya koyarak aynı maliyetle daha fazla kar edersin der işletmeciler. Sony Xperia iyi incelendiğinde ve kullanıldığında farklılıklarını ortaya koyuyor. S4, htc one gibi telefonları z ile kıyaslamamız için onlarda da su geçirmezlik ve dayanıklılık gibi bir farklılık, bize sunduğu ekstra bir kazanım gözlemlememiz gerekir. Tıpkı galaxy s deki o dönemin amoled ekranı gibi. O da bir farklılıktı. O nedenle kağıt üzerinde kıyaslamalar her zaman doğru olmayabilir. Önemli olan insanın kullandığı üründen tatmin olmasıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

xperia serisisn her modeli, rakamından daha büyük işler yapıyor, ben de aldım , bir daha almam, sebebi basit ve gülünç ama ne ekran koruycuu jelatin buluyorsunuz ne de 5 liralık bir kılıf, bunlar, kullanırken lazım olunca, insan distribütörün zayıf ve ilgisizliğine kızıyor

Yorum bağlantısı

Note2'nin eleştirileceği son nokta pil performansıdır. Konu Xperia Z konusu olduğu için çok müdahale etmeyeceğim ama her telefonun hitap ettiği asıl kitlesi vardır. Sony için bu kitle, daha çok estetiğe ve kamera performansına önem verendir. Strateji ve pazarlamada ise japonlar ile Koreliler daha farklı politikalar izlerler ama özellikle üst seviye akıllı telefon piyasası, teknolojiye meraklı ve bunun için para harcamaktan sakınmayan müşteri kitlesine hitap ettiğinden senede bir model güncellemesi tüm markalar için geçerlidir. Bundan beş ay önce piyasaya 1.599.tl den çıkan ion'un şimdiki fiyatı ya da Z'nin selefi olan Xperia S'in s3'ün rakibi olduğunu düşünerek şu andaki fiyatını kontrol edersek sony'nin de fiyatlama politikasının diğer markalardan geri kalır yanı yoktur.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İnsanların çoğu diğer konularda olduğu gibi kullanmadan, denemeden sadece internetteki yorumlara bakarak veya sadece kağıt üzerinde teknik değerler ölçüsünde kıyaslayarak yorumluyorlar. Mesela iki xperia arasında konuşurken ortam gürültülü olsa bile bunu tamamen süzdüğünü, bütün telefonlarda olduğu gibi çizilmez denilen ekranın kasıt olmadıktan sonra gerçekten çizilmediğini katalogda yazmazlar ki ben 1 yıldır ekran koruyucu kullanmam. Millet gider birsürü para verir birde silikon kılıf ekran filmi vs korumaya alır telefonun estetiğinden eser kalmaz. HTC, Samsung çok model çıkartır her kesime hitap eder ama değerini ve estetik algısını çabuk yitirir.

Zamanında arkadaşa 1950 tl ye htc evo 3d aldık. 3 gün sonra telefon birden 1150ye düştü. Buda inovasyonun gerçekten müşteriyi korumaya ve değer vermeye odaklı olmadığını sadece malını satma odaklı olduğunu gösterir. Her telefonun değeri düşer ama kademe kademe iner. Sony ise üst modeller için her yıl aralık ayında yeni bir model müjdesi verir ve nisan-mayıs gibi piyasaya sürer. Diğer markalar bunu yapmayıp yeni teknolojileri bekletmeden piyasaya sürerler. Bu 4-5 aylık gecikme yüzünden teknolojisinin eskidiği düşünülür ama marka değerini korur.

Eğer piyasada rekabet etmek istiyorsanız ya maliyetleri düşürüp çok satıp az kazanırsın veya bir farklılık ortaya koyarak aynı maliyetle daha fazla kar edersin der işletmeciler. Sony Xperia iyi incelendiğinde ve kullanıldığında farklılıklarını ortaya koyuyor. S4, htc one gibi telefonları z ile kıyaslamamız için onlarda da su geçirmezlik ve dayanıklılık gibi bir farklılık, bize sunduğu ekstra bir kazanım gözlemlememiz gerekir. Tıpkı galaxy s deki o dönemin amoled ekranı gibi. O da bir farklılıktı. O nedenle kağıt üzerinde kıyaslamalar her zaman doğru olmayabilir. Önemli olan insanın kullandığı üründen tatmin olmasıdır.

Umarim bana demediniz kullanmadan yorum yapiyorsunuz falan diye. Parazit engelleyici samsunglardada var. Ben zaten orada kasıtlı cizildigini belirtmiştim. Belli oluyor çünkü. Samsungun degerini yitirmesinin sebebi uygulanan fiyat politikasi ve yurtdisindan gelen telefonlarla arasindaki fiyat farki. Estetikten hicbirsey yitirmez. Mesela S2 bence z den şık bir telefon. Evo 3d'den bahsetmissiniz ama Arc s veya Arc ta yasanan deger kayiplari daha fazladir. Evet bencede su gecirmez olmasi gayet güzel bir şey. One'in extrasi ilk akla gelen laptoplardan bile guclu olan ses cikisi mesela. :)

Znin Sarj ve wifindan memnun olmayan kiside en yakin arkadasim olur. :)

Kusura bakmayın telefondan yazınca böyle sacma sapan oldu. :)

Yorum bağlantısı
Salih Uzun

soruma cvp arıyorum

Evet bütün sitelerde yapmasada o problemi bende yaşıyorum

Yorum bağlantısı
Buğrahan Korkut
(düzenlendi)

yakın bir arkadaşım aldı su testine sokmuş ve ses 1 gün gelmemiş görüşmelerinde aynı sorunu yaşayan var mı?

şuan ben xperia active kullanıyorum sadece 2-3 dk cızırtı ardından ses düzeliyor.

tarihinde Buğrahan Korkut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Daha önce söylediğim gibi Ericsson'un tamamını satın alıp Ericsson ismini tamamen feshettikten sonra Sony Mobil Cihaz piyasasında çok sağlam ve tutarlı ilerliyor, ürün gamı oldukça başarılı... Bence şayet geniş kullanım alanı sunan, kendine has ayrıcalıkları olan ve özellikle "stabil" bir işletim sistemi geliştirirse Sony'de mobil cihaz piyasasında Iphone tarzında fenomen haline gelmiş ürünler çıkarabilir... Z bu konuda su geçirmeyen başarılı bir adım...

Yorum bağlantısı
Salih Uzun
yakın bir arkadaşım aldı su testine sokmuş ve ses 1 gün gelmemiş görüşmelerinde aynı sorunu yaşayan var mı?

şuan ben xperia active kullanıyorum sadece 2-3 dk cızırtı ardından ses düzeliyor.

Bende kullanmaktayım suya sokmadım ama yakın arkadaşımda aldı oda suya soktu böyle bir problem yaşamış olsa aman SALİH derdi :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

01.05.2013 tarihinde n11 sitesinden almış olduğumuz xperia z yi 1 hafta kullandıktan sonra iade ettik.ve paramızı eksiksiz geri iade almayı bekliyoruz..sebep cihazın kullanıcıyı tatmin etmemesi ve şarj süresinin çok kısa olması.5 saatte şarj mı biter.parlaklık.wifi,ve veri bağlantısı kapalı olmasına rağmen.sahsen bu xperia z beni hayal kırıklığınıa uğrattı..

Parayı iade edecekler mi? Kabul ettiler mi yoksa inceleme aşamasında mı?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Taksitle mi almıştınız peşin mi.Site üzerinden alınan taksitli alışverişlerde para iadesinide taksit taksit yapıyorlar bazen.2 defa başıma geldi böyle bir durum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Desene xperia Z de tırt çıktı, Hatçe 1 e kaldık, o da olmazsa mecburen S4 alacağız herhalde, zaten başkada alacak alet yok, hamdolsun kocaman bir tv kumandam var, başkasına gerek yok :rolleyes::seytan:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Zaten xperiada gözüm yoktu.Hatce ,s3 ve s4 arasında kalmıştım.Halen daha öyle.Hatce ye biraz mesafeliyim nedense belkide hiç kullanmadığım için.Evren yazmıştı bir konuda s4 de de bazı sıkıntılar vardı gibi anımsıyorum.Of yahu kafam allak bullak oldu.Beklemeye devam bakalım s4 ne durumda olacak.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bence en iyisini yapmışsınız. Artik sizi S4, htc one veya iphone paklar. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Büyük demezseniz note 2 alin. Sarj konusunda başarılı. Aksamlari bitsede şarja taksam diye uğraşıyorum. :)

Ama s4de oldukça başarılı diyorlar bataryada. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cihazı dün karşıo ödemeli göndermiştim bugün 10:40 da teslim almışlar.şimdi kontrol ettim ve param iade olmuş.site harbiden iyiymiş.sevdim bu işi.1 hafta kullan beğenmedin iade et.kim bir hafta kullamak için bu cihazı size verir ki...

kullanılmışını satan? mesela yani, 5 saat çok azmış

Yorum bağlantısı

cihazı dün karşıo ödemeli göndermiştim bugün 10:40 da teslim almışlar.şimdi kontrol ettim ve param iade olmuş.site harbiden iyiymiş.sevdim bu işi.1 hafta kullan beğenmedin iade et.kim bir hafta kullamak için bu cihazı size verir ki...

İnternetten alışverişlerde 1 hafta iade hakkı mal görmeden alındığı için tüketiciye tanınıyor. Ancak N11'in de süreci hızlandırarak işlemleri tamamlamış olması sitenin piyasaya yeni girerken itibar kaybetmemesi yönünde ve biz tüketiciler açısından olumlu aksiyonlar.

Şu an için alınabilecek en iyi telefon S4 gibi gözüküyor ama 21 Mayıs'a kadar bekleyin. Turkcell 32gb dahili hafızalı modelini getirecek. Eğer hafıza sizin için önemli ise sonradan pişman olmayın.

HTC One'ı ben de merakla bekliyordum ama ilk izlenimler piyasaya çıkmadan hissettirilenlerle örtüşmedi. Cihazların donanım özellikleri ile Anbdroid'in yazılım özellikleri de henüz örtüşmediğinden, ilk kullanıcı deneyimlerinin üzerine verilecek kararlılık sürümlerinden sonra daha doğru yorumlar ortaya çıkacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bunlarında aynı Ford gibi makyajlısını almak lazım sanırım, malum firmada aynı durumda baksana ... :D

Yorum bağlantısı

Cihazlar özellikle Android kısmında çok hızlı gelişiyor ama Android yazılım olarak geride kalıyor. Daha önce başka konuda da belirtmiştim. IOS'da yazılımı destekleyen model çıkarken, Android'de cihazlar yazılımı gelişmeye zorluyor. Şu anda HTC ve Xperia Z Android 4.1.2 sürümü ile yola çıktılar işi garantiye almak için. S4 ise sensör özelliklerini ve 1920x1080 ekranını daha efektif kullanabilmek için, 4.2.1 ile geldi. Ancak 4.2.1 çok yeni bir sürüm ve s4 ile çok uyumlu olmadığı ortaya çıktı. İşi garip yanı S4'ün iki versiyonu var. Bu nedenle paralel ithalat veya yurtdışı alacaklar model no'suna dikkat etsinler. Türkiye'ye 4+4 çekirdekli Exynosla geliyor ve bu daha iyi bir donanım. Bu açıdan Samsung'u tebrik etmek gerekir. i9500 ülkemizdeki model. Dİğeri LTE versiyonu olan ve tüm frekansları destekleyen model i9505. 4çekirdekli snapdragon işlemci kullanıyor. LTE'yi exynos dessteklemediğinden mecburen 4 çekirdek. Yurtdışından gelen modeller büyük ihtimalle i9505 olacak. Hatta teşhir cihazları i9505 ve i9500'e göre performansı biraz daha düşük bulunmuş. Türkiye'de çıkacak yazılımlar da i9500'ün dnanımına göre olacağından yurtdışı cihazlara biraz daha dikkat etmek gerekli.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Salih Uzun

Ben iyi ki elmayı tercih etmemişim fikrimi söylüyorum ekran ufak - menü planlaması - klavye tasarımı degiştirilememesi -

SIII zaten tercihler arasında bile degildi de :) ev arkadaşım sagolsun illa dene bak ona da baktım

Yan yana gelince ne kadar ekranıda az parlasada Seviyorum seni '' Zac ''

img3860om.jpg

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

fotoğraf ve video kalitesini tek geçerim .birde donanım olarak diğerlerinde daha dolu sony.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...