İçeriğe Yönlendir

Laminasyon Mak.Tavsiyesi. (Alındı, Sonuçlar eklendi)

Özdemir Deniz

Recommended Posts

Özdemir Deniz

Arkadaşlar elektronik baskı devrelerle ilgilenenler bilirler, devreyi tasarlayıp plakete aktarmanın en kolay yollarından biri de ütüleme metodudur. Bu iş için artık Laminasyon (Kimlik Kaplama) Makinesi kullanmak istiyoruz.

İStekler:

180 dereceye kadar ısınabilmesi

en az 1.8mm kalınlığı desteklemesi (Merdaneleri kuvveti görünce esneyen olursa daha iyi olur)

Min A4 kağıt alabilmesi.

Elektronikçi arkadaşlardan kullanan, tavsiye verecek olanlara veyahut laminasyon makinası satanlara duyurulur :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kullanılmış bak Özdemir, sahibindende var. Ben de bakmıştım bir ara. Ama positif 20+kostik+tuzruhu+perhidrol en iyisi. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Kullanılmış bak Özdemir, sahibindende var. Ben de bakmıştım bir ara. Ama positif 20+kostik+tuzruhu+perhidrol en iyisi. ;)

pozitif 20 zor be abi, bazen yeri geliyor 4 sınıf baskı devre çıkarmaya uğraşıyor :D

Bu arada 2. el alamam abi, malum okula alınıyor, fatura kesilmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

pozitif 20 zor be abi, bazen yeri geliyor 4 sınıf baskı devre çıkarmaya uğraşıyor :D

Senine olm, parasını sen mi veriyon ki? ;) Ama cillop gibi çıkar hee? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

İyi düşünce.Bulması zor değildir ama bilen çıkacaktır.

google'da aranınca çok makina var abi, yapılmışlar da var. ama belki forumda bayiliği olan satan çıkar da okula biraz daha ucuza alabiliriz diye de yazdım aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Royal Sovereing..

İmza: Yarı profesyonel kırtasiyeci, uzman fotokopici...:)

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz
(düzenlendi)

Royal Sovereing..

İmza: Yarı profesyonel kırtasiyeci, uzman fotokopici... :)

öffff çök büyük :D

bu arada şimdi farkettim Serkan bu profil fotosu ile gönderdiğin iletilere smiley koyma :D hangisine inanalım durumu oluyor. smiley kullanacağın zaman eski avatara geç :crazy:

tarihinde Özdemir Deniz tarafından düzenlendi
reklam kaldırıldı :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Laminasyonla neden uğraşıyorsunuz ki bence transfer kağıdı daha net çözüm olur...

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Laminasyonla neden uğraşıyorsunuz ki bence transfer kağıdı daha net çözüm olur...

pahalı :(

eyvallah müdür. yarın bir de bunları arayayım ;) (smiley var)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teknik odada vardır belkim 2.el i bir bakıversen, yarına anca haber verirsin ancak....

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

teknik odada vardır belkim 2.el i bir bakıversen, yarına anca haber verirsin ancak....

bana uyar :D :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özdemir Deniz

Şöyle bir makina aldım (Marka model isteyen olursa reklam yapmayalım özelden ulaşsın)

m6gb1.jpg

Kullanılan kağıt ve sonuçlar

m6gby.jpg

m6gcr.jpg

Devre Eagle Layout Editor ile hazırlandı.

Kuşe kağıt dergiye HP Laserjet 1200 ile basıldı.

Laminasyon makinasından 12 defa ileri geri geçildi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Alkışlıyorum. :bravo: Teprik de ediyorum. :D

Teşekkürler abim, yapılacak devren olursa mail at, seve seve ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

İyi düşünce.Bulması zor değildir ama bilen çıkacaktır.

abi incele bakalım son gönderdiklerimi, ne diyorsun?

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Son derece başarılı.Pürüz göremedim. :bravo: :bravo:

Kaça derecede sabitledin?

son ayar abi. 180 derece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Benim bacanak (öhöm) burada film baskı yaptırıyor. Hani şu eski fotoğraf filmerli var ya, o hesap. Acayip güzel çıkıyor pozitif 20 ile. Isparta'da var mıdır ki bu işi yapan bir yer? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Benim bacanak (öhöm) burada film baskı yaptırıyor. Hani şu eski fotoğraf filmerli var ya, o hesap. Acayip güzel çıkıyor pozitif 20 ile. Isparta'da var mıdır ki bu işi yapan bir yer? :unsure2:

muhakkak vardır abi, aslında tek tük devre için çok güzel bir teknik ama, 3 sınıf bir anda baskı devre yapacakken zor oluyor biraz :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

muhakkak vardır abi, aslında tek tük devre için çok güzel bir teknik ama, 3 sınıf bir anda baskı devre yapacakken zor oluyor biraz :D

Olur mu yahu, kaç tane gerekirse o kadar basılır. Evlerinde/yurtlarında pozitifi sıkarlar, güneşte pozlandırırlar, sonra kostik-mostik derken cillop gibi çıkar PCB. Bak, gördün mü ne kadar kolay? :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Olur mu yahu, kaç tane gerekirse o kadar basılır. Evlerinde/yurtlarında pozitifi sıkarlar, güneşte pozlandırırlar, sonra kostik-mostik derken cillop gibi çıkar PCB. Bak, gördün mü ne kadar kolay? :crazy:

tamam senin hatırın kırılmasın diye onla da yapıp konu açacağım buraya :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...