İçeriğe Yönlendir

Gib.Gov.Tr 'De Olan Hata !

Ayhan Esen

Recommended Posts

Ayhan Esen

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler. İki ay kadar önce bir focus almıştım. Az önce gib.gov.tr üzerinden bir bakayım dedim ve siteden araç bilgilerini girdim. Karşıma gelen ekrandan araç sahip bilgileri kısmındaki tüm bilgiler doğru ama araç türü kısmında aracım Focus Ghia HB diye geçiyor Fakat benim aracım "Focus Ghia 4K AT" olmalı. Aracın ruhsatında bilgiler doğru yalnız bu site üzerinde böyle gözüküyor. Bu bir sorun teşkil eder mi? Kendi zannımca satış ve devir yapılırken sorun çıkarmasa da mide bozabilir. O nedenle bu yanlışı tam olarak nasıl ve nereden düzeltebilirim.

İkinci bir sorum ise; ben aracı 18 Ocakta satın aldım. Satın alırken de Ocak pulunu arac sahıbı yaırmıştı. Zaten yatırılmadan noterden satışı gerçekleşmiyor. Buraya kadar tamam. Fakat gib.gov.tr üzerinden MTV sorgulattığımda aşağıdaki resimdeki ekran çıkıyor karşıma. Yani hem 310 TL hem de 180 TL yazıyor ve ikisini de aynı zamanda istiyor. Bu durum nasıl oluyor bir türlü aklım ermedi nedense.

ljgzf.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bence asıl sorun, ocakta rakam yüksek, temmuz'da düşük.

Ocak için alındı belgesini götürürsünüz daireye, düzeltirler. Ama ikisi nasıl farklı rakam oluyor anlamadım :s

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2013 2. taksidi borç olarak gözükür, ancak Temmuza a kadar satışa mani değil, 2 adet mtv neden gözüküyor onu anlamadım ama?

Yorum bağlantısı
Ayhan Esen

Ocak ayı mtv si aracı satan kişi tarafından ödendi (180 TL olarak).

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracınız sisteme iki defa kaydedilmiş... Birisinde 2007 diğerinde 2008 model girilmiş... gibi...

Trafiğe çıkış ve tescil tarihleri hangi tarihlerdir...

Bu sitede aracın hb yada sedan oluşu bir sorun teşkil etmez..

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Bunun çıktısını alarak vergi dairesine gidin. Yada orda bakarlar. Düzeltirler bir yerde bişey atlatmış sanırım.

Sanki araç hala satılmamış ilk taksidi ödenmiş ikinci taksidi duruyor ama diğer taraftan da satılmış yeni zamlı vergisi çıkarılmış gibi garip bir durum var :-D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç hem 2007 hem de 2008 gibi görünüyor.. tam tarif bence bu.. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Esen

Araçruhsat bilgilerine göre; 2006 trafik çıkışlı ama 2007 model olarak geçiyor. Durum bu olsa bile sonucu merak ediyorum :) Yani nasıl düzelteceğim bu hatayı ? Ya da tam olarak hangi borcu ödeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

İki aracın 2. taksitleri görülüyor. Ruhsatı size ait başka aracınız var mı? Ya da satıp ta devrini vermediğiniz başka bir aracınız var gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Düzeltilmesi basit ama ..vergi dairesine gitmelisiniz.. Sizin aracınız 2007 model ise 7 yaşındadır.. 180.50 lira bit taksit vergisi...

Yorum bağlantısı
Emin Köseler

Devlet kapısında olur böyle hatalar , ödersiniz parayı peşin sonra hesabınızdan mahsup ederler ne demekse :D devlet istiyorsa parayı bir bildigi vardır sorguya suale gerek yok :) ödemezseniz faiz isler su olur bu olur basınıza olmadık is gelir :D ödeyin mahsuplasin :D :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Vergi dairesine gitmekten başak bir çözümü yok bu işin..Öteki dediğin sedan hb olayından birşey olmaz.Benim önceki aracımda da o tip bir sorun vardı.Kurcalamamak en doğrusu.Elinde ki ruhsat doğruysa devam ..

Yorum bağlantısı
Ayhan Esen

2 defa kayıt :s çekme belgeli mi?

Hayır Çağlar ağabey, çekme belgeli falan değil araç.

İki aracın 2. taksitleri görülüyor. Ruhsatı size ait başka aracınız var mı? Ya da satıp ta devrini vermediğiniz başka bir aracınız var gibi görünüyor.

Ruhsat babamın üzerine fakat babamın başka bir aracı yoktur. (En azından benim bildiğim yoktur. :) )

Düzeltilmesi basit ama ..vergi dairesine gitmelisiniz.. Sizin aracınız 2007 model ise 7 yaşındadır.. 180.50 lira bit taksit vergisi...

Evet, ocak ayı mtv ücreti dediğiniz miktar olarak ödenmişti.

Devlet kapısında olur böyle hatalar , ödersiniz parayı peşin sonra hesabınızdan mahsup ederler ne demekse :D devlet istiyorsa parayı bir bildigi vardır sorguya suale gerek yok :) ödemezseniz faiz isler su olur bu olur basınıza olmadık is gelir :D ödeyin mahsuplasin :D :D

Mahsup: Arapça "hesaba geçirmek" anlamındadır. Dediğiniz gibi önce ödemek, sonra hesaplaşmak gerek :)

Neremle bakıyorum, ikisi de temmuz taksidiymiş :)

Zaten beni de şaşırtan o oldu. Aynı ay için ve aynı araç için iki mtv nin çıkması...

Vergi dairesine gitmekten başak bir çözümü yok bu işin..Öteki dediğin sedan hb olayından birşey olmaz.Benim önceki aracımda da o tip bir sorun vardı.Kurcalamamak en doğrusu.Elinde ki ruhsat doğruysa devam ..

Müsait bir zamanda gideyim o halde. Herkese yardımları için teşekkür ederim yardım ve destekleri için...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...