İçeriğe Yönlendir

Scorpio '93 Kasnak Çektirme

Uğur Işık

Recommended Posts

Uğur Işık
(düzenlendi)

Selam ben bu Forumda yeniyim

Şu anda benim Ford Scorpio 2.0 DOHC makinenimin Kaffa contasını değişdiriorum ve Sincir yolunu değişdirmek icin. makinenin Kasnağını sökmem lazım.

Üzerindeki 19 luk cuvatayı sökdüm ama Kasnağı cıkartmak icin cektirme aletiı lazım.

Ben kocaeli bayramoğlunda oturuyorum ve buralarda hic kiimsede o alet yok.

O Kasnak sökülmedende devam edemiyorum acaba cektirmeyi nerden bulabilirim?

tarihinde Uğur Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bulamazsınız, 2 ehil teknisyen + levye çekiç sistemi geçerli ancak zarar verme riski büyüktür ehil olmayan için, toplarken, zamanlama ayarını kim yapacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Işık

Motor zaten Ot'de duruyor ve acmadan tüm işaretler yapldı.

Zamnlama problem değilde bu kasnak zarar vermeden nasıl cıkacak onu kara kara düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sayın Uğur Işık

Açtığınız konu ve gönderdiğiniz mesajlarda imla kurallarına (noktalama işaretleri/küçük-büyük harfler), gönderdiğiniz fotoların küçük boyutlu olmasına,

alıntılarda fotoğraflar gibi gereksiz kısımların silinmesine, standart font kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi http://www.fordclubt...ilecek-hususlar linkinde bulunmaktadır.

Kural dışı konu ve mesajların tekrarı halinde cezai yaptırım uygulanacaktır.

Göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

- Ford Club Türkiye Yönetimi

Yorum bağlantısı
Misafir

Kasnagın önü açık mı?

Açık degil ise çektirme nasıl takılacak.Tek çare eski usul gibi görünüyor.Zarar vermemek tamamen işçilik ile alakalı durum.

Kasnagı gösteren resim ekleyebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o motorda işaret koymak (zincire) işe yaraamz, işçiliği siz kendiniz mi yapıyorsunuz? usta mı? kasnak arkasında bir parça var, onu kırabilirsiniz çok riskli

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...