İçeriğe Yönlendir

Banka Ve Aidatı !

Ömür Özgün Yıldırım

Recommended Posts

Ömür Özgün Yıldırım
(düzenlendi)

maaşımı aldıgım, evimin faturalarını otomatik ödeme talimatı ile ödediğim, kredisini kullandıgım, ve bunların dışında ki diğer tüm özel ödeme ve işlemler için kendisini kullandıgım banka benden kredi kartı aidatı kesmiş. yarın da ben onların faturasını kesicem. tüm kartlarımı otomatik ödemelerimi ve hesaplarımı iptal etmezsem Ş....zim. kimse enayi değil parasını kolay kazanmıyor. yazıklar olsun !

konu yanlış yerde ise yada istemeden bi kusurum olduysa af ola. gerçekten de sinirliyim.

tarihinde Ömür Özgün Yıldırım tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömür Özgün Yıldırım

banka ismi vermek istemiyorum. ismin ne önemi varki fırsatını bulduklarında hepsi aynı değillermi

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

ömür bey banka adını özel mesaj atarmısınız belki yardımcı olabilirim

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

bi arkadaş bi bankayı aradı ben bu kartları kapatmak istiyorum hemde para kesmişsiniz dedi banka hemen pardon beyefendi yanşlışlık olmuştur ödeminizi siz yapın diger ay hesabınıza bız geri yatıracaz dediler arkadaş senın gıbı sınırlıydı istemiyorum kapatıcam ben kartı dedi bide üstüne 50 tl lik bonus verdiler kullanıyo şimdi :D dene bi şansını

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan
(düzenlendi)

sıkıntı yok arkadaslar hepsinin bir caresi var yeterki maas müşterisi olsun

tarihinde Çetin Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömür Özgün Yıldırım
(düzenlendi)

bankanın müşteri temsilcisi diye birşey yok sanırım. 16 dakıkadır telefonun başındayım ve basmadıgım tüş rakam kalmadı. hala karşıma cıkan muhattap olabileceğim bi kimse yok. benim sinir oldugum konuda bu tarz şeyler işte. kartımı iptal ettirmek istiyorum dememe gerek bırakmasınlar, bu nasıl bir utanmazlıktır ya, bu nasıl bir ticari ahlak anlayışıdır. büyük AH ettim bu banka ile bağımı kesicem. isterse kalksınlar benden kestikleri paranın 10 mislini teklif etsinler, kimi kimin parasıyla satın alıyorlar bunlar. para bende ise PATRON benim kardeşim. onlar düşünsün artık.

tarihinde Ömür Özgün Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

vayyyy bende diyorum ki banka benden niye kesmiyooo demekki bundanmış :good1: sağol çetin abim yine yetiştin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömür Özgün Yıldırım

çetin bey, maaş müşteri olmadığımı farzedin, bu paranın kesilmesi hak mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bankaların durumu son dönemde zora girdi. Ana gelir kaynakları hazine bonosu gelir getirmez oldu. Gerçek bankacılık yapmayı öğrenecekler.

Maaşınızı aldığınız kurum/firma ya tüm çalışanlar olarak durumu iletin ve bir süre sonra banka değiştirin. Değiştirirken kredi kartı aidatı olmayacak diye yazılı olsun kurum sözleşmesinde. Bence.

İptal tehdidi de olabilir ama ben mesela o şekilde wings kartımı havalimanı için artık 30 lira istedikleri için iptal ettirdim. onlar da etti :)

Bu tür paraların kesilmesi haktır. Banka size bir hizmet varmektedir. Kamu kurumu değildir. Personel çalıştırmakta ve bilgisayar merkezi işletmektedir. Parayı nerden bulur? Basamaz ya? sizden alacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

İlginç bir durum.Normalde alınıyor ancak maaş müşterileri bildiğim kadarıyla ödemiyordu.Heleki otomatik ödeme talimatı falan da varmış.Böyle bir durumla karşılaşmış olmak bile kötü aslında.Sonuçta siz farketmişsiniz ama farketmeyen binlerce kişi oluyordur eminim.

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

arkadaslar gun ıcerısınde boyle ıstemler o kadar cok gelıyo kı soyle dusunmenızı ıstıyorum su devırde bırınden borc para bıle ıstesenız adam ısın ucunda karı yoksa genelde hayır dıyor bankayıda dusunun o kadar yatırım yapıyor bırseyler kazanması gerekıyor buda oyle bırsey onceden bankacılık genel olarak tıcarı fırmalardan kazanıyordu artık tıcarı fırmaların getırılerı o kadar azaldıkı bıreysel musterılerden kazanc saglama yoluna gıttı dusunun kı fırma sahıplerı maas musterısı yapalım dedıgımızde komusyon ıstıyor bızden yanı patronlarınız bıle sızın uzerınden kazanc saglama pesınde yatırım yapmak ıcın bunlar gereklı

Yorum bağlantısı
Ömür Özgün Yıldırım

arkadaslar gun ıcerısınde boyle ıstemler o kadar cok gelıyo kı soyle dusunmenızı ıstıyorum su devırde bırınden borc para bıle ıstesenız adam ısın ucunda karı yoksa genelde hayır dıyor bankayıda dusunun o kadar yatırım yapıyor bırseyler kazanması gerekıyor buda oyle bırsey onceden bankacılık genel olarak tıcarı fırmalardan kazanıyordu artık tıcarı fırmaların getırılerı o kadar azaldıkı bıreysel musterılerden kazanc saglama yoluna gıttı dusunun kı fırma sahıplerı maas musterısı yapalım dedıgımızde komusyon ıstıyor bızden yanı patronlarınız bıle sızın uzerınden kazanc saglama pesınde yatırım yapmak ıcın bunlar gereklı

sıradan bi cevap olmuş... banka, benım kullandıgım kredi kartından, benım yaptıgım yada bana yapılan havalelerden v.b işlemlerden işlem masrafı kesiyor mu ? evet. ayrıca kredi kartını aktif olarak kullanıyorken ve limitimin %70-80 i dolu iken, tüm faturalarımı otomatik olarak ödüyorken ve aklıma şuan gelemeyen diğer sebeplerden, benim üzerimden para kazanıyor mu ? evet kazanıyor. o zaman bu kesinti neden ? madem böle bi hakkın var ben itiraz ettiğimde neden kesinti yaptıgın parayı bana geri ödeyip ustune ustelik daha fazla meblağ teklif edip yıkama yaglama çekiyorsun be banka ! neyse konuyu abartmaya gerek yok . benden kesilen 40 TL hediyem olsun onlara.

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

bi arkadaş bi bankayı aradı ben bu kartları kapatmak istiyorum hemde para kesmişsiniz dedi banka hemen pardon beyefendi yanşlışlık olmuştur ödeminizi siz yapın diger ay hesabınıza bız geri yatıracaz dediler arkadaş senın gıbı sınırlıydı istemiyorum kapatıcam ben kartı dedi bide üstüne 50 tl lik bonus verdiler kullanıyo şimdi :D dene bi şansını

benimde maaş müşterisi olduğum banka her sene kıredi kartı aidatı kesiyor.ilk 6 yıl önce kesilmişti.müşteri hizmetleriyle uzun bir tartışmadan sonra aidatı kestikleri gün aynı saat chip para olarak kartıma tekrar yüklüyorlar.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Benim de yatırım hesabımdan 80 TL civarında saklama ücreti adı altında bir kesinti olmuştu, hesabın ilk açılışında hiç böyle birşey olmamasına rağmen tamamen kafalarından uydurup yaptıkları bir kesinti. 2/3 kez müşteri hizmetleri ile görüştüm, dilekçe yazdım hem şubeye hem genel müdürlüğe, kanuniymiş de zorunluymuş da 2 ay oyaladılar vs vs en son üslubumu sertleştirdim biraz saydırdım , bankanız nezdindeki tüm hesaplarımı iptal ediyorum dava açacağım dedim, en son aşağıdaki cevap geldi, parayı iade ettiler :)

Yatırım hesabı altın saklama ücreti yukarıda açıklandığı üzere tüm müşterilerimiz için uygulanmaktadır ve yatırım hesabı saklama ücreti için bir herhangi bir muafiyet sistemi mevcut değildir. Zira, ilgili mevzuat gereği, İAB'da saklanan (İstanbul Altın Borsası) Bankamız nezdinde izlenen altın kıymetler ile ilgili olarak söz konusu kuruluşa ödenmekte olan her türlü masraf ve komisyon Bankamız için gerçek gider niteliği taşımakta olup İAB'a ödenmek üzere müşterilerimizden tahsil edilmektedir.

Her ne kadar genel prensip olarak yatırım hesabı saklama ücretinde herhangi bir muafiyet uygulanmıyor olsa da, müşterilerimizin ilgili dönemdeki genel verimlilik düzeyi gözetilerek istisnaen manuel olarak iade uygulanabilmektedir.

Söz konusu talebinize istinaden konu değerlendirilmiş olup Bankamızla olan iyi ilişkilerinizin devamı için, bir defaya mahsus olmak üzere Altın Saklama Ücretinin iadesi manuel olarak yapılabilecektir.

Bu çerçevede altın kıymetlerinizi vadesiz altın hesabına aktarmış olduğunuz göz önünde bulundurularak müşteri memnuniyetinin sağlanması adına tek defaya mahsus olmak üzere iade yapılacaktır.

Bilgilerinize sunar esenlikler dileriz.

Saygılarımızla,

Yorum bağlantısı
Ercan Murat KISACA

Ing benden de kullanmadığım karta aidat kesti. Bir hışımla müşteri temsilcisini ararken, kredi kartı aidatını bonus olarak geri yükleme bölümüne geldim , tuşladım ve gelecek ay bonus olarak geri yüklenecek ödediğim aidat. ve akabinde jet hızıyla kart kapama tabiiki..

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Citi bank kart aidatı kesmiş 50 lira..

bir zamanları arkadaşımın ablası kota dolduracak diye almıştık sonra iptal oldu ve tekrar kandırıp yolladılar...

neyse müşteri hizmetlerini aradım ve kavga etmeye hazırladım kendimi....dedim istemediğim halde kart aidatı kesmişsiniz ben bunu istemiyorum...diyip dolu dolu konuşacaktım ki tabi beyfendi kaydınızı alıyorum 5 gün içerisinde kartınıza iadeye göreceksiniz dediler ve ertesi gün 50 lira kartımdaydı...

Ülkemde çok daha iyi bankalar var karı onlarca milyar olan onlar yeri geliyor isterseniz kartı iptal edin diiyp rest çekiyorlar...citi grup müşteri politikalerından dolayı kutluyorum...

not citi ile hiçbir alakam yok..

umarım müşteri hizmetleri harcamanız gereken bi limit var doldurursanız aidat almayız demez...ben yapı krediyi bu yüzden iptal ettim, her seferinde fırça atmama rağmen bi fiil her ay kart verelim ek hesap açalım diye arıyorlar..

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

arkadaslar bakın yanlıs anlamayın aidata sonuna kadar karsıyım ama banka bızım degıl adam tıcaret hanesı o yuzden nasıl ısterse zurnayı oyle otturur bu durumunda musterının harcamalarına bakar eger kazanc getırıyorsa zaten ıptal edıyor ha herkes ömur bey gıbı aktıf kullanıcı degıl o yuzden adam kartı alıyo ayda 200 tl harcıyor bunun %1 gelse 2 tl yapar sız olsanız bu musterının aıdatını ıptal edermısınız o yuzden tıcaret hane sahıbı adam bırseylerden kazanacak kı bıze hızmet erebılsın cogu delet bankalarının kartları var gıdıp bır yerden taksıtlı alısverıs yapmaya kalsanız ılk soracakları soru hangı banka bu devlet bankalarının hangısıne taksıt bıraz daha acmak gerekırse 100 ısyerınden hangısınde o bankanın post makınesı var ...?

kısacası hızmet ıcın nasıl devlete mecburen vergı vermek zorunda ısek buda bunun gıbı arkadaslar

elımden geldıgınce acıklamaya calıstım hatalı yazımlar ıcın sımdıden ozur

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Hocam yarın direk bankayı arayıp üzerine basa basa bu aidattan dolayı kapattıracağım deyip kartın iptal olmasını isteyin hepsi bu numarayı yutuyor ilk başta tamam yapabileceğim bişey yok desede sonradan paşa paşa arayıp aman efendim iptal ettirmeyin biz sizden almayalım bundan sonra diyorlar ama aldınız bikere diyorum tamam beyfendi onuda iade ederiz :)

arkadaslar bakın yanlıs anlamayın aidata sonuna kadar karsıyım ama banka bızım degıl adam tıcaret hanesı o yuzden nasıl ısterse zurnayı oyle otturur bu durumunda musterının harcamalarına bakar eger kazanc getırıyorsa zaten ıptal edıyor ha herkes ömur bey gıbı aktıf kullanıcı degıl o yuzden adam kartı alıyo ayda 200 tl harcıyor bunun %1 gelse 2 tl yapar sız olsanız bu musterının aıdatını ıptal edermısınız o yuzden tıcaret hane sahıbı adam bırseylerden kazanacak kı bıze hızmet erebılsın cogu delet bankalarının kartları var gıdıp bır yerden taksıtlı alısverıs yapmaya kalsanız ılk soracakları soru hangı banka bu devlet bankalarının hangısıne taksıt bıraz daha acmak gerekırse 100 ısyerınden hangısınde o bankanın post makınesı var ...?

kısacası hızmet ıcın nasıl devlete mecburen vergı vermek zorunda ısek buda bunun gıbı arkadaslar

elımden geldıgınce acıklamaya calıstım hatalı yazımlar ıcın sımdıden ozur

merhabalar banka kazanıyordur kapatalım deyince açık kalsın harcamasanız bile diyorlar ben 3 ayda anca 50 tl lik alışveriş yaparım onuda yanımda para yoksa karttan geçerim ben napayım hem kullanmayım hemde 50 tl aidat ödeyelim.

ve finans yapı kredi paşa paşa blöfleri kabul etti hem harcamıyorum hemde kartı iptal edeyim deyince üç buçuk atıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

iste bende bundan bahsedıyorum sızden kazanamazsa boyle alıyor hızmet ıcın gereklı ben bunu anlatmaya calısıyrum

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

Bu tür paraların kesilmesi haktır. Banka size bir hizmet varmektedir. Kamu kurumu değildir. Personel çalıştırmakta ve bilgisayar merkezi işletmektedir. Parayı nerden bulur? Basamaz ya? sizden alacak.

para satarak para kazanan bir kurumdan bahsediyoruz. kart aidatları devede kulak. bankaların doymak bilmez tamahkarlığının göstergesi sadece.

bu arada benden de her sene keserler, ararım daha blöfe girmeden iade ederler. her sene böyle mi olacak derim, bi daha olmayacak derler. ama yine keserler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Daha önce akbank maaş müşterisiydim.Şimdi İşbank'a geçtim.Geçer geçmez kart aidatı kesmişler.İlk sene iptal oldu.İkincisinde aradım.Etmeyiz dediler.Kartı iptal etme numarası çektim.Edin dediler.Bende kartı kapattım.6 aydır ödüyorum.Son 3 ayım kaldı.İyi mi oldu?Evet iyi oldu.3000 tl yük kalktı üstümden.

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

para satarak para kazanan bir kurumdan bahsediyoruz. kart aidatları devede kulak. bankaların doymak bilmez tamahkarlığının göstergesi sadece.

bu arada benden de her sene keserler, ararım daha blöfe girmeden iade ederler. her sene böyle mi olacak derim, bi daha olmayacak derler. ama yine keserler.

tam burdada nasrettın hocanın lafı gırıyor devreye ya tutarsa

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...