İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3- Kaput Açılmıyor

Akan Belen
Çözüme git Fatih Yonar tarafından,

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Bugun no name osman abiye ugradim bakti yedek anahtar aciyor diger anahtarim fena bir sekilde asinmis onun icin yeni bir anahtar yaptirdim yeni anahtar guzel bir sekilde aciyor kaputu. Benim haribime giden anahtarcida yexek anahtar yaptiracaktim adam aldi yedek anahtari bakti kendi kendine sayi soyledi yedek anahtari bana verdi pat yeni anahtari cikardi dedim nasil yaptin meslek sirri diyor. Anlamadim gitti.

Her anahtarın bir kodu vardır. Bu yüzden anahtar fotoğrafları foruma vs koyarken hep sansurlenir.
Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Valla anlamadim anahtarin uzerine bakti gitti yapti ben baktim birsey goremedim =) bu arada komple anahtar yaptirmadim sadece ucunu yaptirdim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Halil Ersan

Valla anlamadim anahtarin uzerine bakti gitti yapti ben baktim birsey goremedim =) bu arada komple anahtar yaptirmadim sadece ucunu yaptirdim.

Kaput açma sorunu bende de oldu. Ankara Şaşmaz da 50 tl ye çözüldü. Önce evet bir anahtar yapıyorlar. İmmobiliser yok tabi ama tüm kapıları açıyor. Sonra kilidi tamir ediyorlar.
Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Benimde mekanizma bosa cikmisti bir kaportaciya goturdum panjurun arasindan bir teli bukup bikac dk ugrastiktan sonra acmisti. Sagolsun para da istemez demisti :) daha sonra acilinca o parca yerinden cikmis onu da takiverdi :) o gun bugundur sorun yasamadim

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
(düzenlendi)

aynı sorun bendede mevcut tornavida ile açıyorum 2 parçacıya sordum kılıt yok dediler....

bunun başka bir yöntemi yokmu yahu bu ne bıcım ıs nerdeyse mondeo alıdıgıma pişman oldum üstteki, arkadasın dedıgı gıbı o kadar eften puften sorunları varkı ınsanın canını sıkıyor ya yapsana sunu ıcerden acılan sıradan sıstem ne ugrasıyon bızı  arabada 2 parca duruyodu acaba yapılırmı merak edıyorum galıba cıkanlar onlar ... allahım yenısını yada cıkmasını umarım bulurum acil durumda kaputu resmen acamıyorum  birde

focusun ön şifre yani anahtarın gırdıgı kısımla pilastilk kısmı bızımkıne uyarmı 

tarihinde Ozer Oz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmed GÜL

pilastik ızgaranın tek bir ucunu  çekerek yırtarak  çıkart. kilit mekanizmasının arkasına elini sok. 2 adet vidayı açık ağız anahtar ile terleyerek çıkart.elin ile mekanizmayı kanırtarak yerinden oynat ve kaputu kaldır. TAMİRine gelince mekanizma sağlamdır. Arıza kilit kısmının 10 cm. lil kısımın içindeki çelik telin ucunu sıkan klemensin gevşemiş olması. Plastik kabloya benzeyen şeyin kabını soy. çelik teli açığa çıkar.ucunu mengene veya  çekiç ile sık, ez. Kalınca Bantla. Geri takarken hava borusunu çıkart öyle tak. Ya da demirciden mekanizmadaki beyaz plastik ARTI ya benzeyen şeyi cevirecek bir aparat yaptır.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Daha önceden önden kaza yapmışsa bozulması mümkün. Kilidin yenisi bulunabilir bir şeydir diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...