İçeriğe Yönlendir

Canon Sx 230 Hs

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Biraz araştırma sonucunda, kompak sınıfta bir model arayışımı f/p oranına göre kendimce en iyi model olarak belirlediğim Canon SX 230 HS ile tamamladım. Makine kompak boyutlarında yarı profesyonel ayarlara imkan veren, 14x zoom ile bu ihtiyacı bir hayli karşılayan, GPS özelliği sayesinde günümüzün teknolojik olanaklarını sunan ve muadilleri arasında en iyi fotoğraf kalitelesini sunan modellerden biri. ANcak bu kaliteli anlayışını muadilleri ile mukayese ederek söylediğimi önemle belirtmemde fayda var. Çünki ne kadar kaliteli desek de yine de bir kompaktan fazlasını beklememek gerekir ki birazdan benim gibi bir amatörün fotoğraf örneklerini sunacağım.

Özelliklerini detaylıca yazmayacağım ancak 12.1mp, 1/2,3" sensör ile full hd 24ps çekim yapabilen, 28mm bir model. Tahmin edileceği üzere HD kaydı fotoğraflarından daha başarılı.

Tam dolu pil ile 200-230 kare fotoğraf çekilebiliyor ki kullandığım tüm modeller içinde en düşük batarya perormansı diyebilirim. GPS kullanan bir modelde şarj sorunu aslında yaşanmamalı. GPs özelliği biraz yavaş çalışıyor. Biraz uyduyu zor görüyor. GPS sayesinde hem fotoğraflara koordinat bilgisi ekliyor hem de bilgisayara yüklenen yazılımı ile fotoğraf çekilen bölgeleri bularak güzergah haritası da çıkarıyor. Tabi navigasyon cihazınızın özellikleri uygunsa GPS etiketli fotoğraflarınızı POI olarak kullanabilirsiniz.

MAkinenin fiyatı Gold garantili olarak aynı sitede 399, distürbitör garantili olarak Vatan bilgisayarda 459.-TL. EN uygun fiyatlar bunlar.

İncelemesi : http://www.dpreview.com/reviews/q311travelzoomgrouptest/

canonsx230hsintro-001.jpg?v=2076

img0130600x337.jpg

img0128600x337.jpg

img0125600x337.jpg

img0123600x337.jpg

img0121600x337.jpg

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
Bilgilendirme için sağolasın Abi emeğine sağlık.
Hayırlı olsun Evren.

Teşekkür ederim Göksel, Lokman Abi. Yaz sezonu geliyor, gündeminde makine olanlar için fikir vermesi açısından paylaştım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...