İçeriğe Yönlendir

Skoda Superb

Ali Erkan Aktaşgül

Recommended Posts

İçi çok kaliteli geldi bana. Satmak zor olur mu bilemiyorum. Ama herşeyi ile sade ve kullanım kolaylığı vardı. Skoda nın yeni çıkan Rapid modeline baktık cumartesi günü Tolgahan ile fiyat 50000 tl civarında bakmanızı tavsiye ederim. 1.6 tdi Dsg elegance.

Yorum bağlantısı
Fırat Kazancı

Arkadaşlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. Hepsinin inanılmaz faydası olacak.

Anlaşılan o ki Superb ile ilgili kafada soru işareti oluşturacak en önemli başlık zor satılması, fiyatını düşük verme ihtimalim. Daha sonra da büyük boyutları sebebiyle yaşanabilecek park sorunları. Bir de belki 1.6 dizelin o kasaya ağır gelip gelmeyeceği konusu var.

Kalitesi, donanımı ile ilgili hemen herkes olumlu yorum belirtmiş. Bu güzel birşey.

Olumsuzluklarına bakacak olursam;

- Zor satılması riskini baştan iyi düşünüp karar vereceğim. Daha önce 2005 Megane II HB aracım vardı sıfır aldığım ve 3 sene kullanıp sattım. 3 senede 20bin km yol yapmış, "nokta boya/değişen olmayan" tertemiz aracımı 27.600tl'ye alıp 18.500tl'ye satmıştım. Zarar neredeyse 10bin tl.. O zaman çok fena içime oturmuştu. Şimdiki fark aracı ikinci el alacak olmam. Sıfırının 70bin tl civarı olduğunu ve benim alacağım aracın maksimum 55-56bin tl olacağını sayarsak zaten 15-20bin tl bana gelirken erimiş olacak demektir.

- Ağır kalmasının bana bir zararı yok. Hatta iyi bile olabilir. İzmir'in dik yokuşlarını çıkabilsin yeter..

- Otomatik park veya en azından arka park sensörlü bir modelini alırsam parkta sıkıntı yaşamam diye tahmin ediyorum. Evn önünde kendi park yerimiz var, işyerinin orada da var..

Bakalım hala karar vermiş değilim. Versem bile daha aracı satmış da değilim zaten :) C-Max de Superb de cezbedici araçlar. Son ana kadar gel gitler devam edecek gibime geliyor.

D sınıfı olup değer kaybetmyecek araç yok, sadece passat en az etkileneni. D sınıfı araçlar genelde 2. elde ağır gider . Kısaca passat dışında superb seçtiğiniz için bir kaybınız olmaz. Hele ki passata gore bir 10.000 cebinizde kalacak.

Performans konusuna değinmiş bazı arkadaşlar, eğer passat kullanan var ise 1.6 tdi olanlardan tabi 1 e 1 aynısıdır.

Gönül ister ki superbin 2000 cc 180 hp 375 Tq 4x4 quattro 6 ileri dsg olanına binelim :) ama vergisi falan mevcburen piyasayı 1.6 hacmine itiyor.

1.6 tdi en çok octavia- rapid- jetta -leon gibi biraz daha hafif araçlara yakışıyor ama dediğm gibi vergiler bizi 1.6 ya zorluyor d sınıfında.

5392_426918124067321_2142246970_n.jpg

Bu da yeni facelift super yakında tr ye gelir.

Bu arada beni süperbe aşık eden 3 özellik,

1 Kontak açınca gösterge kontorolü

2 Gece xenonların ilk açtığınızda yaptığı 4 yön kontrolü. Özellikle bu her defasında bu nee yaaaaaaaw dedirtirdi bana.

3 gece istediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz ambiance aydınlatmaları ( kapı kollarının içine kadar )

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Superb 50bin TL bandında alındığında(elegant için) fiyatının her kuruşunun hakkını verecek bir araç. Muadilleri passat, a6 fiyat konusundan bahsetmeye gerek bile yok. Passat'tan daha yumuşak karakterli, nispeten daha sessiz. Bu tür araçlar kupon araç diye tabir edilen araçlardandır. Psikolojik olarak piyasası olmadığı düşüncesi 2.el fiyatlarını aşağı çeker. Bu 2.elini olması gerekenden daha uyguna almanızı sağlar. Bindiğiniz zaman çevrenizde aracı keşfedenlerde merak, istek uyandırırlar ve yeterli çevreniz varsa satışında hiç zorlanmaz hatta kısa vadede satılırsa para bile kazandırırlar.

Her zaman Superb'e itibarı iade edilmesi gereken araçlardan olduğunu söylerim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...