İçeriğe Yönlendir

Dew Marka Motor Yağı

Cihan Yaşar

Recommended Posts

Cihan Yaşar

2003 model tdci fıestama ustam dew marka 10 40 motor yagı kullandı.Ustanın bu tercihi uygun mu ?

Yorum bağlantısı
Emin Köseler

Dew diye motor yagi var mı , ben ilk defa duydum :) araştırıp bakayım bi merak ettim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Motor katkısı yapıyorlardı, şimdi de yağ yapmaya başlamışlar.

Borculardan galiba.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

İlk defa duyuyorum umarım sağllıksız bir durum olmaz araştırın gerekirse yeniden değiştirin araca zarar verecekse 90-100 'den kaçarken çok büyük arızası çıkabilir umarım ki olmaz tabi ama motor yağı çok önemli..

Gittigim yerin sahibi tanıdıktı.
Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Ustam yanlış anlamada bir laf vardır para dosttan kazanılır :)

dogru

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Gittigim yerin sahibi tanıdıktı.

Yanlış anlamayın ama mesleğim 'otomotiv' olacak ve ben aracıma hangi yağı koyacağımı seçemeyeceğim..

Dev'i hiç duymadım.. Eğer aracınız sizin için değerli ve motoru hala diri ise yağı 5-30 castrol, mobil veya petronas yağ ile değiştirin. Motor zaten ununu eleyip eleğini asmış ve aracınız sadece ayağınızı yerden kesmek için mevcutsa, 3 haftada bir yağ seviyesini kontrol ederek 7-8000KM kullanın gitsin :good1:

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Yanlış anlamayın ama mesleğim 'otomotiv' olacak ve ben aracıma hangi yağı koyacağımı seçemeyeceğim..

Dev'i hiç duymadım.. Eğer aracınız sizin için değerli ve motoru hala diri ise yağı 5-30 castrol, mobil veya petronas yağ ile değiştirin. Motor zaten ununu eleyip eleğini asmış ve aracınız sadece ayağınızı yerden kesmek için mevcutsa, 3 haftada bir yağ seviyesini kontrol ederek 7-8000KM kullanın gitsin :good1:

arac 150000 kmde

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bunu kullanın, bir daha ki değişimde 5-30W yağ kullanın tam sentetik olsun, Mobil 1 ESP çok iyi olur mesela.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dew, piayasada uzun süredir var, ilk çıktığınd, içi mobil ama çaktırmıyorlar, ucuzdan stok eritiyorlar efsanesi ile çıkmıştı :D ucuz bir yağdır, 20-30 TL fark için motorumda tercih etmezdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Bunu kullanın, bir daha ki değişimde 5-30W yağ kullanın tam sentetik olsun, Mobil 1 ESP çok iyi olur mesela.

Arac 150000 km de bir sonraki degisimde marka tercihini kendim yapıcam.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sayın Cihan Yaşar;

Açtığınız konu ve gönderdiğiniz mesajlarda imla kurallarına (noktalama işaretleri/küçük-büyük harfler), gönderdiğiniz fotoğrafların küçük - çok büyük boyutlu olmasına,

alıntılarda fotoğraflar gibi gereksiz kısımların silinmesine, standart font kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi http://www.fordclubt...ilecek-hususlar linkinde bulunmaktadır.

Kural dışı konu ve mesajların tekrarı halinde cezai yaptırım uygulanacaktır.

Göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

- Ford Club Türkiye Yönetimi

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Dew, piayasada uzun süredir var, ilk çıktığınd, içi mobil ama çaktırmıyorlar, ucuzdan stok eritiyorlar efsanesi ile çıkmıştı :D ucuz bir yağdır, 20-30 TL fark için motorumda tercih etmezdim.

Usta tanıdıktı. Bende yagı degistırdikten sonra farkına vardım.Oldu bir kere.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

araç vitamini diye satıyorlardı, en dandik reklamlardan biriydi. :D

Yorum bağlantısı
Onur Urhan
(düzenlendi)

aynen katılıyorum. kendisi, adı gibi dew olmayan bir yağ. piyasa malı işte denilebilecek türden. poweredge bile ondan iyi olabilir.

tarihinde Onur Urhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

multijete, motor yağı koyup, ferrari gibi yola çıkmasından iydiri, yok artık dew......

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Reklamı sinir bozucu olan marka, tek bildiğim bu. :)

Bu reklamı izledikden sonra gece gece garaja inip boşaltırım ben o yağı. :). Şaka bir yana birde Caa'nım petronasımın reklamına bak Ahmet abim :)

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Petronas, Liqui moly, bunlar candır mesela, ama bizde düstribütörleri ya yok ya da zayıf, ama teknik olarak, koy motora, çık redline a :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Petronas, Liqui moly, bunlar candır mesela, ama bizde düstribütörleri ya yok ya da zayıf, ama teknik olarak, koy motora, çık redline a :f1:

Senin tarifine uyan reklam videosu burda :good1: Dediğin gibi distribütörleri yok veya çok zayıf Türkiye'de, Hiç petronas bayisi görmedim ama Büyük oto-yağ mağaza veya dağıtıcılarında bulabiliyorum Syntium'u. İlginçtir,Antep'de bir dağıtıcı 95TL 'ye satmaya çalıştı bana. Sınava gitmişken Sivas'daki yağcımdan almıştım bende.65 70TL ye abicim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Adamların reklamına bakın,adamın kullandığı her cümlede DEV ile başlayan kelimeler seçmişler ama kendi marka isimleri DEW..Saçmalık gördüm ama bu kadarını görmedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)
Araç yağını mobil yapar diğerleri tereyağ:)

Allah Allah? :) Demek oluyor ki, Castrol ve Petronas, tereyağları ile mobil kadar veya mobilden üstün koruma ve performans sağlıyorlarsa, motor yağı üretseler birdaha kimse mobil kullanmaz... msgplusimg1706.png

düzenleme: imla

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Allah Allah? :) Demek oluyor ki, Castrol ve Petronas, tereyağları ile mobil kadar veya mobilden üstün koruma ve performans sağlıyorlarsa, motor yağı üretseler birdaha kimse mobil kullanmaz... msgplusimg1706.png

düzenleme: imla

Petronasın ne faydasını gördün Semih ?

Sanki olumsuz bir cümle gibi oldu yukarıda yazdığım ama ,amaç o değil di ciddi olarak sordum.Bende mi denesem diyorum ama bulmak pek kolay değil gibi

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Petronasın ne faydasını gördün Semih ?

Sanki olumsuz bir cümle gibi oldu yukarıda yazdığım ama ,amaç o değil di ciddi olarak sordum.Bende mi denesem diyorum ama bulmak pek kolay değil gibi

-30C tek marş, 0 gram-litre eksilme(13.000KM) , sessiz ve düzenli çalışan motor. 13.000 sonrası aracımdan boşaltılan yağdan 1 damla alıp 2 parmak arasında ovalandığında verdiği kusursuz ve ilk günki gibi his.... 13.000 sonrası boşaltırken ustamın, 'alıp başka arabaya koysaydık' dediği şaka unsuru. Formula1- Lemans24 - WRC - Superbike vb dayanıklılık ve performans gerektiren sporlarda lider takımlara hem ortak hem sponsor olmuş iyibir marka..

slide1.png

526646_516122371780000_707011029_n.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...