İçeriğe Yönlendir

2013 Fiesta Alçaltmak

Mete Uğur2

Recommended Posts

Mehmet Gürcüoglu

Sanırım biraz öyle oldum :D ne yapayım arabam yok, seninkini benim farz ediyorum :) Sürüşü görmesem az dikkatle bir şey olmaz dersim ama maalesef çekimser kalıyorum bu durumda. Olmadı 15 falan düşünme bekle tayin çıksın gideceğin yerde mis gibi tak 16 bilemedin 17 :)

fiestanın lastik ölçülerini hiç mantıklı değil. zaten bildiğim kadarıyla yeni modellerde 195 50 15 kullanıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

16 45/195 fiestalarda kullanilabilinen bir boyut

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

16 45/195 fiestalarda kullanilabilinen bir boyut

ama balon riski nedeniyle mantıklı bir tercih değil

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

ama balon riski nedeniyle mantıklı bir tercih değil

Orası kullanıcının tercihi ve kendine güveni diyelim :) Risk hepsinde var. Böyle bir kombinde oranı yüksek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Orası kullanıcının tercihi ve kendine güveni diyelim :) Risk hepsinde var. Böyle bir kombinde oranı yüksek.

risk ve ihtimal farklı anlamlar taşıyor. İhtimal olarak 65 yanakta da balon vs. olabilir. ama 45 yanak sorunlar açısından daha riskli.

Kendine güveni mi.. O ne özgüven o :biggrin:

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

205/40/17 kullanıyorum 1.5 yıldır 20.000 km oldu. Yozgat yollarını bilen varsa riskin ne kadar çok olduğunu anlar. Bundan önce focus aracımda da 206/45/17 kullandım lastiklerimde balon yapma problemim hiç olmadı. Bu lastik ölçüleri ile nasıl kullanıyorsun derseniz temkinliyim. Yoldaki çukurlara çok dikkat ederim, gece karanlığında belli hızların üzerine hele ki sürprizlerle dolu yollarda hiç çıkmam. Ancak bildiğim yolda yüklenirim. Her ne kadar dikkat etsem de bazı çukurlardan kaçamıyorum ama şu ana kadar sorun yaşamadım. İşin aslının orjinal ya da kaliteli jant- kaliteli lastik- düzgün çalışan amortisör sisteminde olduğu kanısındayım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...