İçeriğe Yönlendir

2012 B Max Arka Camlar Kendiliğinden Açılıyor

Murat Arıcan

Recommended Posts

Korhan Şenörer

Farklı servislerin farklı cevaplar vermesi ilginç.. Heleki yazılım yok veya bize böyle bir şikayet gelmedi demeleri dahada ilginç, o zaman servisin beni cepten arayarak cam sorunu için yazılım yüklemesi yapacağız servise gelirmisiniz demeleri ve yazılım yüklemesi sonucu o sorunu birdaha aracımda olmamasını nasıl açıklayacak diğer servisler?

Yorum bağlantısı
Deniz Emek26

Perşembe günü yıllık bakım için servise gittim .Camlardaki sorundan bahsettim onlarda bilgisayara bağlayıp kodlama yaptıklarını bir sorun gözükmediğini söylediler.

Yorum bağlantısı
Fırat Çelik

Ben Korhan'a katılıyorum. Aynı sorun bende de vardı. Servise gittim, yazılım yüklediler ve sorun çözüldü. İsterseniz, bilgilendirme ekranındaki (sync) yazılım versiyonunun bir fotografını cekip gönderebilirim...

Perşembe günü yıllık bakım için servise gittim .Camlardaki sorundan bahsettim onlarda bilgisayara bağlayıp kodlama yaptıklarını bir sorun gözükmediğini söylediler.

Deniz sende hala aynı sorun var mı?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ben Korhan'a katılıyorum. Aynı sorun bende de vardı. Servise gittim, yazılım yüklediler ve sorun çözüldü. İsterseniz, bilgilendirme ekranındaki (sync) yazılım versiyonunun bir fotografını cekip gönderebilirim...

Sync yazılım versiyonunun fotoğrafı derken nereden kontrol ediyorduk o versiyonu ?

Yorum bağlantısı
Fırat Çelik

Sync yazılım versiyonunun fotoğrafı derken nereden kontrol ediyorduk o versiyonu ?

Korhan selam;

Yol bilgisayarının menülerinde var. "sistem ayarları" gibi bir bölümdeydi galiba. Şu an karşısında olmadığım için tam hatırlayamıyorum. Ama şunu gözlemledim; servise gitmeden önce o bilgiyi bulup not etmiştim, servisten sonra da aynı yeri kontrol ettiğimde, birkaç satır daha bilgi eklenmişti. Oradan anladım yazılım güncellemesi yaptıklarını...

Görüşürüz...

Yorum bağlantısı
Deniz Emek26

şu anda bir sıkıntı yok gözüküyor zaten pek fazla kullanmıyorum arka camları belkide ondandır ama aklıma geldikce deniyorum bir sorun yok

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bugun arka camları kullandım uzun süre sonra, herhangi bir sorun yok...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Şenol Üzenç

Merhaba,

Geçtiğimiz cumartesi aracımı 15.000 km standart bakıma götürdüm. Bakım dışında, far titremesi (0 km'den beri sağ ön far araç rölantideyken titreşim yapıyordu) ile kronik arka cam problemlerinin de çözümlenmesini istedim. Camlar için proglama, far için de parça değişimi yapılacağı belirtildi. Aracı teslim aldığımda far probleminin giderildiğini gördüm.  Bununla birlikte, camlarda da herhangi bir problem göremedim. Aracı mesai saati dışında güvenlikten teslim aldığımdan, arka camlara yapılan işlemlere ilişkin detaylı bilgi alamadım.

Sanırım bir program güncellemesi gerçekleştirildi, çünkü geri görüş kamera fonksiyonunun da yenilendiğini fark ettim. Kameradaki sabit sarı çizgilere ilave olarak, direksiyon dönüş hareketine duyarlı beyaz çizgiler ilave edilmiş. Özellikle park manevralarında inanılmaz kolaylık sağlıyor. Direksiyon çevrildiğinde, net bir şekilde aracın dönüş imkanı çizgilerle görülebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Adem Uçar

Merhaba,

Geçtiğimiz cumartesi aracımı 15.000 km standart bakıma götürdüm. Bakım dışında, far titremesi (0 km'den beri sağ ön far araç rölantideyken titreşim yapıyordu) ile kronik arka cam problemlerinin de çözümlenmesini istedim. Camlar için proglama, far için de parça değişimi yapılacağı belirtildi. Aracı teslim aldığımda far probleminin giderildiğini gördüm.  Bununla birlikte, camlarda da herhangi bir problem göremedim. Aracı mesai saati dışında güvenlikten teslim aldığımdan, arka camlara yapılan işlemlere ilişkin detaylı bilgi alamadım.

Sanırım bir program güncellemesi gerçekleştirildi, çünkü geri görüş kamera fonksiyonunun da yenilendiğini fark ettim. Kameradaki sabit sarı çizgilere ilave olarak, direksiyon dönüş hareketine duyarlı beyaz çizgiler ilave edilmiş. Özellikle park manevralarında inanılmaz kolaylık sağlıyor. Direksiyon çevrildiğinde, net bir şekilde aracın dönüş imkanı çizgilerle görülebiliyor.

Şenol Bey far titremesi için nasıl bir çözüm buldular; bende de aynı sorun var ama servisi bir türlü inandıramadım. Arka camlarda bazen bende sorun yaşıyorum ama kodlama işlemi sonunda düzeliyor.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
cem oruç

Öncelikle herkese geçmiş olsun.

Belki geç kalmış olabilirim ama arka cam otomatiği sorunu sanırım tüm bmax lerde mevcut. Ama benim b max hikayemi yakında buradan yazınca sanırım benim gibi bir daha herhangi bir ford bayisinin önünden dahi geçmeyeceksiniz. 

Gerek ford Türkiye genel merkez olarak gerekse (belki birkaç istisna vardır)  herhangi bir ford servis olarak. Herşey satışa kadar. Sonrasında müşteri memnuniyeti falan hepsi Hikaye.

Ha! birde şunu belirteyim özellikle aracı garantide olanlar ; servise her ne için giderseniz gidin vida bile değiştirtseniz bunu belgeleyin. Belki mahkemeye verirseniz etkili olur yoksa yaptığınız tüm dövünmeler boşa gidecektir. Çok yakında hepinizi daha da aydınlatacağıma eminim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...