İçeriğe Yönlendir

2012 B Max Arka Camlar Kendiliğinden Açılıyor

Murat Arıcan

Recommended Posts

Şenol Üzenç

Merhabalar,

Söz konusu sorun ile ilgili yorumlarınızı forumdan takip ediyorum. Aracımı alalı bir ay oldu ve bu sabaha kadar herhangi bir problemle karşılaşmamıştım. Aracım Mart 2013 çıkışlı olduğundan, bu sorun hakkında belki giderilmiştir umudu vardı içimde ancak bu sabah ben de aynı sıkıntıyı yaşadım. Korhan Bey'in anlattığı şekilde kademe kademe camı kapatabildim.

Anladığım kadarıyla servise gitmek şu an için bir çözüm değil. Ford Türkiye ve Avrupa ile iletişime geçmeye çalışacağım. Herhangi bir bilgi aldığım takdirde, sizlerle de paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Şenol Bey merhaba, foruma hoş geldiniz. camı kendiniz tekrar kodlayabilirsiniz, ben serviste camı kodlattıktan bir süre sonra tekrar aynı sorunu yaşadım. (Yaklaşık 1 Hafta sonra) forumda okuduğum kodlama yöntemi ile kendim camı tekrar kodladım. 2. kodlamadan 1 hafta, on gün sonra kendiliğinden inme değil de bu sefer de global (toplu) açma kapama sırasında tüm camlar kapanırken sağ arka cam kapanmıyordu. tekrar kodladım. Sanırım on günü geçti şimdilik bir sorun yok. :nazar: Kademe kademe yada tek dokunuşla inme yada kapanma sorunsuz çalışıyor. Tekrar yaparsa tekrar kodllamak gerekecek. Kodlama işlemi şöyle yapılıyor. Kontağı açın, sorunlu camınızı kendi düğmesi ile aşağı kadar indirin, tek dokunuşa değilde kademe kademe kapama yaptığımız birinci konumda camı yukarı kadar kapatın ve kapandıktan sonra düğmeyi bırakmadan normal bi şekilde sekize kadar sayın (yaklaşık 10 sn) . Düğmeyi bırakın. İşlem tamamdır.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Altunbas

Arkadaşlar benim arka cam sorunu kendiliginden cözülmüş suan sorun yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Şenol Üzenç

Şenol Bey merhaba, foruma hoş geldiniz. camı kendiniz tekrar kodlayabilirsiniz, ben serviste camı kodlattıktan bir süre sonra tekrar aynı sorunu yaşadım. (Yaklaşık 1 Hafta sonra) forumda okuduğum kodlama yöntemi ile kendim camı tekrar kodladım. 2. kodlamadan 1 hafta, on gün sonra kendiliğinden inme değil de bu sefer de global (toplu) açma kapama sırasında tüm camlar kapanırken sağ arka cam kapanmıyordu. tekrar kodladım. Sanırım on günü geçti şimdilik bir sorun yok. :nazar: Kademe kademe yada tek dokunuşla inme yada kapanma sorunsuz çalışıyor. Tekrar yaparsa tekrar kodllamak gerekecek. Kodlama işlemi şöyle yapılıyor. Kontağı açın, sorunlu camınızı kendi düğmesi ile aşağı kadar indirin, tek dokunuşa değilde kademe kademe kapama yaptığımız birinci konumda camı yukarı kadar kapatın ve kapandıktan sonra düğmeyi bırakmadan normal bi şekilde sekize kadar sayın (yaklaşık 10 sn) . Düğmeyi bırakın. İşlem tamamdır.

Merhaba Korhan Bey, çok teşekkür ederim. Akşam, belirttiğiniz şekildeki kodlama işlemini deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Arkadaşlar benim arka cam sorunu kendiliginden cözülmüş suan sorun yapmıyor.

Bekir bey, benimde bir süre yapmadı daha sonra yaptı, yapınca tekrar kodladım camı, ama sanki bir hafta, on gün sonra yeniden yapıyor gibi geliyor bana . Artık kodlama işlemini kendim yapıyorum, 1 dk.lık iş zaten.

Bu akşam bu defa sol arka cam tek donunuşla kapanmadı, sadece kademe kademe kapanıyordu, yukarıda yazdığım kodlama işlemini yaptım ve düzeldi. 1-2 haftada bir kodlamaya devam... :D

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Ören
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba ben de 1.6 powershift titanium + x + plus+panaromik cam tavan B-MAX alarak aranıza katıldım.yaklaşık 15 gün oldu alalı.cam sorunun bugün ben de yaşadım maalesef sağ arka camda.tamamen kronik bir sorun ama nasıl çözüm bulamıyorlar anlamıyorum.

tarihinde Tolga Ören tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Aracınız hayırlı olsun, hoşgeldiniz, sorun servisler tarafından çözülene kadar kendimiz kodlıycaz artık arka camları.
Yorum bağlantısı
Tolga Ören
(düzenlendi)

Teşekkür ederim Korhan bey.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Arıcan
(düzenlendi)

Aracınız hayırlı olsun, hoşgeldiniz, sorun servisler tarafından çözülene kadar kendimiz kodlıycaz artık arka camları.

Tolga brader aramıza hoşgeldin bu cam inmekonusunu servislet çözüm bulamıyor onun için hemen ford türkiye müşteri hizmetlerini haberdar edin tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Cep numarası paylaşmıyoruz
Yorum bağlantısı
Tolga Ören

hoşbulduk.bu gün kendiliğinden kesti.bu arada ön camlarda sıkışma önleyici sistem yok galiba yada benim aracınki bozuk

Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

Arkadaşlar eger cam kapanıp kendılığınden acılırsa size tavsıyem cam tamamen kapalı durumdayken cam kapatma dugmesıne 5 Sanıye basılı tutun sorun cozulecektır ama ilerde yıne aynı sorun oluyor

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bekir bey, benimde bir süre yapmadı daha sonra yaptı, yapınca tekrar kodladım camı, ama sanki bir hafta, on gün sonra yeniden yapıyor gibi geliyor bana . Artık kodlama işlemini kendim yapıyorum, 1 dk.lık iş zaten.

Bu akşam bu defa sol arka cam tek donunuşla kapanmadı, sadece kademe kademe kapanıyordu, yukarıda yazdığım kodlama işlemini yaptım ve düzeldi. 1-2 haftada bir kodlamaya devam... :D

11 gün oldu camları kodlayalı, henüz sorun yok, bakalım tekrar ne zaman sorun çıkacak? yoksa çıkmayacak mı? bekleyip göreceğiz. :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ufuk Çetinkaya 2

arkadaşlar geri çağırmayı düşünmüyor mu bunlar. birde bu ön  camın tavanla birleştiği yerdeki kaplama sıkıntısı olan başka arkadaş var mı? başka bir başlıkta bahsedilen sorun bende varmış. yeni farkettim. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Son kodlamamın üzerinden 22 gün geçti, hala camlarda bir sorun yok. :)  Aman nazar değmesin. :nazar: Kendi kendine düzeldi mi ne ?? :D

Yorum bağlantısı
Murat Arıcan

Bmax kullanan arkadaşlarıma öncelikle hepinize mrb.Arkadaşlar arabalarımızın cam sorunu harici hepimiz arabalarımızdan memnunuz gördüğüm duyduğum kadarıyla.Allah var bende memnunum yakıt olarak konfor olarak ihtiyaçlarımızı karşılıyor.Şu cam konusunda problemi olan arkadaşlarımın  iletişim adreslerine ihtiyacım olacak önümüzdeki hafta izmir oto koç'a gideceğim arabalardaki sorunun kronik bir problem veya yazılım konusundan dolayı oluşabileceğini tahmin ediyorum ama bir çözüme gidilmediğini servislerin günü geçirtmek gibi bir tavir sergilediğini ve benim gibi aynı sorunu olan siz arkadaşlarımın olduğunu bu konuda sizlere ulaşmak babında istiyorum iletişim telefonlarını.Bana ulaşabileceğiniz telefon numarası:0/505/8178211 ilginize şimdiden teşekkür ediyorum saygılar.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bmax kullanan arkadaşlarıma öncelikle hepinize mrb.Arkadaşlar arabalarımızın cam sorunu harici hepimiz arabalarımızdan memnunuz gördüğüm duyduğum kadarıyla.Allah var bende memnunum yakıt olarak konfor olarak ihtiyaçlarımızı karşılıyor.Şu cam konusunda problemi olan arkadaşlarımın  iletişim adreslerine ihtiyacım olacak önümüzdeki hafta izmir oto koç'a gideceğim arabalardaki sorunun kronik bir problem veya yazılım konusundan dolayı oluşabileceğini tahmin ediyorum ama bir çözüme gidilmediğini servislerin günü geçirtmek gibi bir tavir sergilediğini ve benim gibi aynı sorunu olan siz arkadaşlarımın olduğunu bu konuda sizlere ulaşmak babında istiyorum iletişim telefonlarını.Bana ulaşabileceğiniz telefon numarası:0/505/8178211 ilginize şimdiden teşekkür ediyorum saygılar.

Abi benim telefon sende var zaten. Gerektiğinde istediğin zaman arayabilirsin. Benim camlarda 25 gündür sorun yok, özellikle sürekli indirip kaldırıyorum, 25 gündür sorunsuz çalışıyor, senin camlarda sorun devam ediyor mu. ? Acaba kullana kullana rodaj dönemi gibi alışma dönemi oldu ve camlar normale mi döndü acaba??

Yorum bağlantısı
Eyüp Akagündüz

benim araç 2013 model cam sorunum çok şükür yok.

fakat başka sorunlarım var.2013 ford b max 1.5 dizel titanium alarak aranıza katıldım. öncelikle ben aracı sıfır değil ikinici el aldım.ama araç 3 aylık ve 9000 km idi. ben araçtan genellikle memnun. fakat iki sorunum var. 

birincisi direksiyonda sanki bir boşluk varmış gibi geliyor. direksiyonu çevirirken sağa sola hafifçe vurdurduğumda direksiyondan bir ses geliyor. aynı ses direksiyonu sağa yada sola en sona dayadığım zamanda geliyor. direksiyon elektrikli olduğu için mi dir yoksa bir problem mi var bilemiyorum. daha önce elektrikli direksiyonlu hiç araç kullanmadım. forumdaki diğer arkadaşların araçlarında da bu ses varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim. yetkili ford servisi ile görüştüm sesin normal olduğunu söylediler ama ban tatmin olmadım.

ikinci sorunum aracı ilk çalıştırdığımda bazen "tır tır tır" şekilde bir ses bir kaç saniye çıkıyor ve sonra kayboluyor.

cevaplarını bekliyorum. saygılar.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Aracınız hayırlı olsun, hoşgeldiniz. Direksiyon ile ilgili sağa sola hafifçe vurdurmak derken neyi kast ettiniz anlayamadım. ancak direksiyon en sola yada en sağa son noktaya kadar dayandığında farklı bir ses gelmesi normaldir ve mümkün olduğunca direksiyon en sola yada en sağa dayanmamalı yada uzun süre o şekilde tutulmamalıdır. Aracın ilk çalıştığında gelen tır tır sesi ile ilgili pek bir fikrim yok ama soğuk motor ilk çalıştığında biraz farklı sesler çıkarması normaldir.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Korhan Şenörer

Son kodlamamın üzerinden 45 gün geçti, arka camlarım artık sorunsuz çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Senol

merhabalar;

02/07/2013 itibari ile aracıma kavuştum. 1.6 titanium otomatik benzinli x paket +cam tavan tektonik gri . daha 170 km oldu aracın sport vitese alındığındaki kullanımı ve performansı bence güzel. daha önceki aracım 2006 model honda hrv idi yakıtının ondan çok çok daha düşük olacağını düşünüyorum. direksiyonda en sağ ve en solda  gelen sesin elektrikli direksiyondan kaynaklandığını söyledi bilen abilerimiz. ayrıca şükür şimdilik cam problemi yaşamadım bakalım nolcak.:)

benim bir problemim aracın b sınıfı olmasına rağmen kapılarının düşük olması. açarken kaldırıma çarpabiliyor. başka olumlu ve olumsuz yönleri olursa sizlerle paylaşmak isterim.

hayırlı günler.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanın, Aracın detaylı fotoğraflarını arabam bölümünde görmek isteriz.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bozan

aracımı teslim aldıktan iki gün sonra arka camlarda aynı sorun bendede oldu servise götürdüm camları kodladılar düzeldi ama bi süre sonra tekrarladı. sonra burdaki bi arkadaşın tarif ettiği gibi camın açma kapama tuşuna basılı tutarak kodlama yaptım düzeldi ve çok şükür o günden sonra sorun çıkmadı inş bir dahada çıkmaz. aynı sorunu yaşayan arkadaşlara bu işlemi yapmalarını tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yaklaşık 50 gün sonra sağ arka camım yine sorunu tekrarladı, camı kodladım, şuan yine düzeldi, sorun çıkarsa kodlamaya devam.

Yorum bağlantısı
Murat Arıcan

Korhan'cım merhaba abi bu cam olayı acaip bir sıkıntı oluşturdu bende ben senin yaptığın gibi cam aşağıya inince kodlama yapmak istemiyorum.adamlara bu konuyu bu şekilde anlatamayız sadece benim bu forumda gördüğüm herkes aman benden olmasın havası var abi bu arabaya 46bin lira peşin tık para ödedim neden bu sorunumu çözmüyorlar yani emin ol bu arızadan dolayı herkes servise bildirse bu konunun üstüne gideceklerine eminim yanlız Korhan'cım şunuda söyleyeyim bir daha ford almam kimseye de tavsiye etmiyorum selamlar kendine iyi bak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...