İçeriğe Yönlendir

2012 B Max Arka Camlar Kendiliğinden Açılıyor

Murat Arıcan

Recommended Posts

Murat Arıcan

kadir bey meraba foruma hoşgeldiniz benimde bmax arabamın camları kendiliğinden açılıyor telefonum beni arayın hem tanışmış olalım selamlar

Yorum bağlantısı
Murat Arıcan

slm clube yeni katıldım. şunu söylemek istiyorum çok faydalı bir forum..

bende de aynı arka cam sorunu var.

tam kapandıktan sonra tekrar açılıyor...

abi bir servise götür bu şekilde aydındaki arkadaşlarında aynı sorundan dolayı muzdarib olduklarını ifade edersen biraz konunun üzerine giderler gibi geliyor sanarım bu cam sorunu kronik gibi gözüküyor

Abi, arka camları kullanmıyorum, böylece sorun olmuyor :biggrin: :biggrin:

brader o kadar para verdik arabalara hiç arka cam kullanılmazmı bu konuyu servise bildirki konunun üzerine gitsinler çünkü bu konu bu arabalarda kronik gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Abi o işin şakası tabii ki, servise gittiğimde özellikle belirticem.

Yorum bağlantısı
Bekir Altunbas

Arkadaşlar siz bu cam sorununu hiç servis dişında ford genel müdürlüğü ile paylaştınızmı yada bu sorunu servis çözemiyor diye yukarı bir yere bildirdinizmi.cünkü 1-2 degil bir kaç arkadaş şikayetçi.

Yorum bağlantısı
Murat Arıcan

arkadaşlar sorunun çözümünü bilen var mı?

hayır aynen devam

Arkadaşlar siz bu cam sorununu hiç servis dişında ford genel müdürlüğü ile paylaştınızmı yada bu sorunu servis çözemiyor diye yukarı bir yere bildirdinizmi.cünkü 1-2 degil bir kaç arkadaş şikayetçi.

paylaştık brader servisin ağzına bakıyorlar

Yorum bağlantısı
Bekir Altunbas

Gerekirse ford ana merkeze mail atılır. Güzel bir ingilizceyle herşey ifade edilir.

Yorum bağlantısı
Edip Aydın

Gerekirse ford ana merkeze mail atılır. Güzel bir ingilizceyle herşey ifade edilir.

ilgilenmezler, ne avrupa ne amerika. alınan araçlar garantisiz alınıyor çünkü. daha öne kendi aracım için denedim hiçbir yararı olmadı.

Yorum bağlantısı
Edip Aydın
(düzenlendi)

Alınan aracın garantisi distirübütör firma olan otosandadır..

o konuda bir sıkıntı yok tabiki distribütör otosan, ancak bildiğim kadarıyla yurtdışından araçlar garantisiz alınıyor. bunu şu şekilde izah edeyim, mesela benim araç davasını kaybettiler. otosan eger aracı yurtdışından garantili olarak almış olsaydı, benden aldıkları aracı onlarda yurtdışına iade edecekti. onu demek istedim. yada benim araca 2 senede getiremedikleri yazılım için aldıkları yere bir yaptırım uygulayabileceklerdi. ancak garanti olmayınca sorunlar yurtdışını ilgilendirmiyor. konuyla ilgili olarak konuştuğum bazı çalışan arkadaşlarda dahil bana bu şekilde bilgi verdiler.

tarihinde Edip Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Altunbas

Ben market işiyle uğraştığım yıllar bir sigara firmasıyla sorun yaşamıştım.bölgeye ulaştım netice yok turkiye ana merkeze ulaştım netice yok olmadı dunyadaki ana merkezlerini(isviçre) buldum ve oraya derdimi bir guzelce yazdım ingilizce olarak inanın 24 saat geçmedi izmir ana merkez bolge müdürleri falan tlf trafiği baya yogunlaştı ve benim sorun 24 saat sonra cözüldü.ben bundan esinlendimde söyledim hiçbir firma kendi markasına zarar gelmesine müsade etmez hiçbir şartta.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

otomotiv de uluslararası anlaşmalar genelde başkadır, her ülke içindeki müşteri sorununu, o ülkedeki distribütör giderir.

Yorum bağlantısı
Murat Arıcan

bekir kardeş haftaya aynen öyle yapacağım çünkü ford türkiye merkeze ulaşdım ayrıca ford türkiye ciosuna ulaştım ama servis ne derlerse onlarda aynısını söylüyorlar problem park sensörüymüş ya kardeşim diyorum ben bu arabayı ilk aldığım gün cam kendiliğinden aşağıya indi diyorum akabinde 2 sefer daha servise gittim ayni şikayetten dolayı ben park sensörlerini 1 ay sonra taktırdım ama aynı olayı bu arabada yine yaşayacağım ve ondan sonra ben ne yapacağımı biliyorum saygılar

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Abi , son gittiğinden bu yana sorunu tekrar yaşadın mı?

Bugün arka camlardaki sorunlarım (Sol arka cam tek dokunuşla kapanmıyordu, kademe kademe kapatabiliyordum, sağ arka cam ise yukarıda diğer arkadaşlarında yazdığı gibi tek dokunuşla kapatıldığında son noktaya gldiğinde tekrar açılıyor, aşağı iniyordu) ile ilgili servise gittim. Aracı ıds ye bağladıklarını, camları kodladıklarını söylediler, sorunu düzelttiklerini belittiler. Kontrol ederek aracı teslim aldım. Şimdilik düzelmiş görünüyor ama tabi bekleyip göreceğiz, herhangi bir sorun olursa yada aynı sorunu tekrar yaparsa buradan paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Murat Arıcan

korhancım aynı işlemi benim arabayada yaptılar defalarca ama yinede tekrar yapıyor hangi servise gittin korhan

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Zafer'e gittim, bakalım bende beklemedeyim, tekrar yapacak mı yapmayacak mı, bekleyelim görelim abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Altunbas

Benim b max tede sol arka cam acılıp kapanmaya başladı 2 günlük arsç. Servisle görültüm yazılım yukleniyormuş bidaha sorun tekrarlanmıyormuş.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Zafer'e gittim, bakalım bende beklemedeyim, tekrar yapacak mı yapmayacak mı, bekleyelim görelim abi.

Aydin da yasiyorsaniz ve Zafer oto tek tercihinizse vay halinize. Ne cektim zamaninda o servisten. Test surusune sakin cikartmayin, arabanin anasini aglatiyorlar. El freni cekmeler, gaza frene abanmalar, muzik son ses bulvarda turlamalar. Turlu turlu seyler geldi zamaninda basima orda. Hatta ve hatta asil bomba olan ; servise verdigim aracin km sini kaydetmistim geri aldigimda ise 12km yaptiklarini gordum, ne gariptirki ceyrek depodan fazla benzinim gitmisti.

Bu yazdiklarim 2004-2006 yillari arasinda basima gelmisti. Bilmem hala aynilarmi, Siz yinede aracinizi orda basibos birakmayin.

Yorum bağlantısı
Kadir Danış

Kadir bey aramiza hosgeldiniz, aracinizi iyi gunlerde kullanin, sizin aractada park sensoru var mi acaba? Murat beyin aracinda sorunu park sensorune baglamislar ama ondan olacagini sanmiyorum.

park sensörünü bayii'de orjinal park sesorü taktılar. yani sorunun ondan kaynaklandığını sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Aydin da yasiyorsaniz ve Zafer oto tek tercihinizse vay halinize. Ne cektim zamaninda o servisten. Test surusune sakin cikartmayin, arabanin anasini aglatiyorlar. El freni cekmeler, gaza frene abanmalar, muzik son ses bulvarda turlamalar. Turlu turlu seyler geldi zamaninda basima orda. Hatta ve hatta asil bomba olan ; servise verdigim aracin km sini kaydetmistim geri aldigimda ise 12km yaptiklarini gordum, ne gariptirki ceyrek depodan fazla benzinim gitmisti.

Bu yazdiklarim 2004-2006 yillari arasinda basima gelmisti. Bilmem hala aynilarmi, Siz yinede aracinizi orda basibos birakmayin.

2 senedir zafer ford plazayı kullanıyorum, herhangi bir şikayetim olmadı, ilgi , alaka ve yaptıklarından memnunum, eskiden yaşadığınız sorunlar olmuş olabilir ama şuan o tür sorunlar yaşanacağını sanmıyorum.

park sensörünü bayii'de orjinal park sesorü taktılar. yani sorunun ondan kaynaklandığını sanmıyorum

Benim park sensörünü de bayi takmıştı, geçen cumartesi yaptırdım camları, henüz bir sorun çıkmadı , tekrar yapacak mı yapmayacak mı beklemedeyim. Bende park sensöründen olduğunu düşünmüyorum.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Arıcan

arkadaşlar sorunun çözümünü bilen var mı?

merhaba benim halem b max arka camların inme sorununa çare bulamadılar modül değişti park sensörlerini iptal ettiler yine aynı sorun devam ediyor artık iyice can sıkmaya başladı çünki bu sorundan dolayı 11 sefer ford servisine gittim halen çözüm bulamadılar işin garibi ford türkiye merkezi arıyorum onlardanda bir haber yok yani pek kazımıyorlar nede olsa arabayı sattılar peşin peşin parasınıda aldılar yani kısacası ford aldığıma pişman oldum

Yorum bağlantısı
Murat Arıcan

ford merkezle paylaştım pek takmıyorlar brader nede olsa arabayı sattı

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Orijinal park sensörü yoktur, bir yerlerden bolca aldıkları park sensörünü takmışlardır..Benim aracımda da aynı sorun meydana geldi, cam kitini değiştirdiler..Sıkışma sensörü camı aşağı indiren bence..

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Evet, bende de cam tekrar asagi indi, genel bir sorun, bakalim nasil cozulecek, ilk firsatta servise muracaat edecegim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Niyazi Ramazanoğlu

genelde bakıyorum,sol arka camla başlıyan bir problem var.Ancak servislerde çözümünü bilmiyor.Sadece sıfırlıyorlar.Sebebi neyse tekrarlıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Arıcan

Evet, bende de cam tekrar asagi indi, genel bir sorun, bakalim nasil cozulecek, ilk firsatta servise muracaat edecegim

korhan geçen cumartesi yaptırmıştın ondan sonramı yeniden indi servise gittiğinde burada olusam benide çağır brader

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...