İçeriğe Yönlendir

Döşemeye Dökülen Sütü Temizlemek Için Neler Yapılabilir?

Yılmaz Kemal Yüce

Recommended Posts

Yılmaz Kemal Yüce

evet, antalya'nın o meşhur sıcaklarını bekledim, onlar da sağ olsunlar fazla bekletmediler Ruhan Bey :)

son günlerde 38-40 dereceleri görüyoruz. özellikle öğlenlerde, otomobilimi güneşi göreceği noktalara park ettim. çıkan sonuç süte ya da fermentasyonuna bağlı herhangi bi' koku kalmadı. burada "kalmadı"yı biraz açmak gerekiyor. zira bu bulgu salt benim burnumdan ortaya çıkmış bi' sonuç değil.

bu süre zarfında otomobilime 8-9 farklı kişi bindi. her birine oturduktan 10 saniye kadar sonra otomobilden bi' koku alıp almadıklarını sordum.

örneklem (8-9 kişi) dar ve yetersiz fakat yine de :) söylenenler şöyle;

-hayır bi' koku almıyorum

-evet hafif bi' temizlik deterjanı kokusu var

-evet hafif hipo/çamaşır suyu kokusu alıyorum.

4 kişi koku almadığını söyledi. aslında ben de hafif hipo/çamaşır suyu kokusu alıyorum. fakat kokunun giderek azaldığına şahit oluyorum aynı zamanda.

dolayısıyla bu yöntem için işe yaradı diyebiliriz sanırım. komplikasyonu olacak mı? göreceğiz :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hipo ne yaa :) Benim bildiğim hipopotamlar var onlara hipo diyorlar ama konuyla alakası yok :p

Yorum bağlantısı

Hipo ne yaa :) Benim bildiğim hipopotamlar var onlara hipo diyorlar ama konuyla alakası yok :p

Önemli bişey değil abi Hipokrat işte :p

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kemal Yüce

evet Hakan Bey, bizzat kendisidir :)

benzer bir durum için açılan başlıkta ve bu başlık altında birkaç arkadaşımız önermişler.

bu arada arkasında hangi bakterileri öldürebildiği yazıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

evet Hakan Bey, bizzat kendisidir :)

benzer bir durum için açılan başlıkta ve bu başlık altında birkaç arkadaşımız önermişler.

bu arada arkasında hangi bakterileri öldürebildiği yazıyor :)

Vallaha bunu müşterilere diyecem bu konuda gelen müşterim oluyor.

En az 3kere detaylı temizlik yaptırıpta çıkaramayan,en sonunda (bagaj için konuşuyorum) Bagaj halısından tutun,avadanlık halılarına kadar değiştirdiğimiz oldu.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kemal Yüce

Vallaha bunu müşterilere diyecem bu konuda gelen müşterim oluyor.

En az 3kere detaylı temizlik yaptırıpta çıkaramayan,en sonunda (bagaj için konuşuyorum) Bagaj halısından tutun,avadanlık halılarına kadar değiştirdiğimiz oldu.

Hakan Bey,

şunu belirtmeden geçmeyeyim; sanırım uygulama şeklinin de etkisi var. ürünü kullanırken dikkat etmek gerek.

Yorum bağlantısı

Hakan Bey,

şunu belirtmeden geçmeyeyim; sanırım uygulama şeklinin de etkisi var. ürünü kullanırken dikkat etmek gerek.

Mesela ?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kemal Yüce

Örneğin; uygulamayı zamana yaymak. bunun için örneğin; 1 hafta içinde gün aşırı 4 defa uygulamak. ya da uygulama formu sprey ya da boca etme :) ek olarak uygulamaya durulama ekleme (durulama dediğim temiz bir pamuklu bez ve bol suyla deterjanın uygulandığı alanı silmek)

şimdi benim aldığım sonuç inandırıcı gelmeyebilir bazı arkadaşlara. fakat şunu belirtmek gerekiyor; bu iş gerçekten emek ve sabır istiyor ve bunlar uygulama yaptığınız alan büyüdükçe artar ve uzar. benim sorun yaşadığım alan, taş çatlasın, 50cm*60cm büyüklüğünde bi alan ve tepe değil çukur şeklinde. yani çukur bi' alan. bu bakımdan şanslı olduğumu düşünüyorum.

ayrıca otomobilde süt döküldüğünde, döküldüğü yerde kalacağını sanmamak gerekir. eğer bu başlık altında yazıldığı gibi benzer durumların çoğunda koku çıkmadıysa , benim fikrim sütün başka yerlere yürümüş olmasındandır. yani herhangi bi' yöntemi yalnız sütün döküldüğü yere uygulamak da çoğu zaman yanılgı yaratıp "işe yaramıyor" bulgusunu destekler.

ha diyeceksiniz ki "nerelere yürüdüğünü nasıl bulacak insanlar? o kadarıyla kimse uğraşmaz" bu durumda taban halısını (ya da adı neyse) değiştirsinler. ya da arabalarından bu kadar çabuk soğuyorlarsa satsınlar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...