İçeriğe Yönlendir

2.0 Zetec 16V Turbo Mondeo

Fırat Toptaş

Recommended Posts

(düzenlendi)

Hayırlı olsun.beklediğimize değecek gibi :) Bitsin de tekirdağ'a geldiğimde bakmak istiyorum

tarihinde Bahadır Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Hayırlı olsun.beklediğimize değecek gibi :)

teşekkürler kısmmetse hafta sonu motor ve ceramic baskı balatanın rodajına başlıycaz rodaj bittikden sonra aem beyinimizi takıp afr wibeband westgate enjektör motor ayarlarını basınc ayarlarını yapıp rolllere cıkmaya başlıycaz son 1 haftamız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

videoda ekliyecez ama suanda değil ilk marşa bastığımızda :)

En az sizin kadar merakla bekliyoruz. Hedef kaç hp ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

En az sizin kadar merakla bekliyoruz. Hedef kaç hp ?

230-240 arası dynoverisi bekliyoruz :) ama en iyi dyno herzaman şöför ve arac arasındaki bağdan ibarettir... ;)

Çok güzel hareketler bunlar :bravo:  :nazar:   :good1:

teşekkürler çok film hareketlerde diyebiliriz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

teşekkürler kısmmetse hafta sonu motor ve ceramic baskı balatanın rodajına başlıycaz rodaj bittikden sonra aem beyinimizi takıp afr wibeband westgate enjektör motor ayarlarını basınc ayarlarını yapıp rolllere cıkmaya başlıycaz son 1 haftamız :)

Neredeyse her hafta 1 günlüğüne yeniçiftlik'e geliyorum.geldiğimde müsait olursan görüşürüz.Sende benim düldülü görürsün :p

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Toplam maliyeti de eklersek çok iyi olur  :flowers:

şuan son olarak şekillenmedi maliyet bittiğinde zaten yeni fotolarla son haliyle ve bütçe ile alakalı bilgilendirme yapıcam mayıs 20 den beri ugrasıyoruz cok emek harcadık sonuna geldik artık bitmek üzere inşallah hayırlısı ile sıkıntısız türkiyedeki proje arabası olarak tek mondeo olucak :)

Neredeyse her hafta 1 günlüğüne yeniçiftlik'e geliyorum.geldiğimde müsait olursan görüşürüz.Sende benim düldülü görürsün :p

olur ne zman gelirsen görüşürüz ben genelde hafta sonları müsait oluyorum kısmet olursa 2 hafta sonraya sakla kendini önümüzdeki hafta aracım biticek. ondan sonraki hafta içi st tampou boyatıp detaylı iç dıs temizlik ve boya korumasını yapdıktan sonra görürsen en azından seninde benimde göz zevkimiz artmış olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ilk resime koptum :D piston aşağı diyecek gibi bakışılmış.

motor silvertop denen zeteclerden :p koç gibi motor olmuş zaten o manifolt ondan koç başına benziyor olsa gerek :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

ben bu resimleri neden göremiyorum.üstüne tıkladığımda dönüyor öyle sadece

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

ilk resime koptum :D piston aşağı diyecek gibi bakışılmış.

motor silvertop denen zeteclerden :p koç gibi motor olmuş zaten o manifolt ondan koç başına benziyor olsa gerek :D

bizde piston aşağı muhabbetini resimden sonra yaptık baya bir güldük.evet motor silvertop zetec bu arada almanlara teşekkür etmek gerek çok geçerli ve sağlam bir motor yapmışlar..biz bile şaşırdık içinden çıkan malzemelere :)

:shok:  :shok:  :shok:

dur sakin ol heyecan yapma :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

ben bu resimleri neden göremiyorum.üstüne tıkladığımda dönüyor öyle sadece

sanırım benimle alakalı değil :)

merakla bekliyoruz  :bravo:  :nazar:

emin olun bende sizin gibi bekliyorum bitişini :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

turbo kiti hazır olanlardan mı yoksa siz toplama bir kit mi yapıyorsunuz. ingilizler amerikalılar bu motorlarla çok oynuyor. hazır kitler vardı da ondan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

turbo kiti hazır olanlardan mı yoksa siz toplama bir kit mi yapıyorsunuz. ingilizler amerikalılar bu motorlarla çok oynuyor. hazır kitler vardı da ondan

hepsini bütün malzemelerii tek tek araştırdık en iyisini en iyi performansı hangi ürünün vericeğini en dayanıklısının hangisi olduğunu motora uyum sağlayıp sağlıklı şekilde çalıştaracak ne ise onu aldık ve takdık hepsi yurtdısından geldi yinede :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Meraklı ustası ve bütçe sıkıntısı olmayınca güzel sonuç çıkacaktır.  Benimde hayalimde hep  supercharfger  ile beslemek var :D

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Yanlız rodaja İstanbul'a bekleriz...  :biggrin:

araç suanda istanbulda orda yapılıyo rodaj için 500 km gerek onun için bir edirne tava ciğeri yapıp gelicez :)

Meraklı ustası ve bütçe sıkıntısı olmayınca güzel sonuç çıkacaktır.  Benimde hayalimde hep  supercharfger  ile beslemek var :D

ustalar istanbulda sayılı insanlardan ve sürekli bu işlerle uğraşıyorlar adamlar tam bir esnaf tam bir usta on numara işcilikleri var:)

Gidişini merak ediyorum,bitince...

bende :) tek kafamda kalan kontrol altında tutabilecekmiyim :bomb::exc1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

yolda bana felan bulaşmayın bırakın yolumda gideyim .. sonucu merak ediyoruz ,hadi hayırlısı.

antalya tekirdağ arası baya var :) olmaz o iş :) sağolun teşekkürler

Hay.. :nazar:  

hay.. ?? :) nazarlık için teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...