İçeriğe Yönlendir

Ka - Yeni Ayakkabılar -Alpina 8Jx15''

Burçin DEVECİ

Recommended Posts

Burçin DEVECİ
(düzenlendi)

Uzun zamandır aklımda olan ve dene çıkar yaparak aklımdaki jantların en uygununu aracın orjinalliğine dokunmadan üzerine koydum.

Araçta kaporta kasa değişikliği yapmadan sadece jant lastik film vs şeklinde yapılan değişikleri ve ufak dokunuşları daha çok seviyorum. Bu sebeple bu araca koyabileceğim en sınır jantı birkaç deneme sonucunda sanırım buldum.Jantlar alpina 8 delikli 8J genişlikte 15 inçh ET15. Üzerlerinde 195-50-15 lastikler var. Eğer ki ET 20 olsaydı daha rahat oturacaktı.Belki bir ara tornada jant göbeklerinden 5er mm talaş aldırabilirim. Acele çekilmiş birkaç foto değişiklikler devam ettikçe Fotolara devam.Sırada ön cam filmi, spor direksiyon , Double din teyp vs geliyor :D

13423-albumler14183-resim97289.jpg

13423-albumler14183-resim97288.jpg

13423-albumler14183-resim97287.jpg

13423-albumler14183-resim97286.jpg

13423-albumler14183-resim97285.jpg

13423-albumler14183-resim97284.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt
(düzenlendi)

birazda pısarsa on numara :nazar:

tarihinde Burak Bozkurtt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burçin DEVECİ

birazda pısarsa on numara :nazar:

Araç şuan epey pısık zaten :D biraz daha pısacak yer yok malesef altındaki jantların genişliği nedeni ile çamurluklardan dışarıda duruyorlar.Dün gece iki kişi arkaya bindi epey sürtme var Bugün helezonlara sonlandırma takozu yapacağım sürtme sorunu nu ortadan kaldıracaktır.Tek kişi ve iki kişi zaten sorun yok.

'Belki bir ara tornada jant göbeklerinden 5er mm talaş aldırabilirim.'

Jantın arkasından talaş aldığın zaman, canını tehlikeye düşüreceğini hiç düşündün mü?Allah korusun yolda giderken jantın göbekten ayrılıp, fırlayıp gitse kim kurtaracak seni?

Bu işin kuvveti, denge hesabı, mukavemeti vs.'si var.Talaş alma düşüncesi sana ait değil ise, aklına sokana bu soruyu sor.5mm den bişey olmaz deme.Çook şey değişir.Canlı canlı gördüm.

Jantların ve aracın çok güzel maşşallah.Allah nazarlardan saklasın.

Haydar bey daha önceden buna benzer işlemler yapmıştık hemde çok daha süratli kullanılan araçlarda Şükürler olsun başımız ağrımamıştı hiç. Bu jantların da bijon deliklerinin koniğinden sonra 1mm mesfa var konıkle beraber toplam mesafe de 15 mm e yakın. Yani 5 mm göbekten alınan talaşın Sorun çıkarmayacağını düşünmüştüm.Ama daha önceden hiç kötü tecrübe yaşamayışım bana bu düşünceyi vermiş olabilir tabiki hatalı olma olasılığım yüksek.Araç zaten çok sakin kullanılan bir araç düz yolda dahi 100 max 110 yaparım genelde 80.KM/h. Ama bahsettiğiniz gibi tabiki bu son tercih hem jantlarında orj bozmak istemiyorum. araçta 4 kişi olunca hafif zorlu yerlerde sürtme yapmaması adına helezonlara GET koyucam bu akşam sanırım olması mümkün sorunlarda ortadan kalkacaktır. İlginize ve önerinize çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Aracınız güzel kazasız belasız sürüşler fakat ön cama cam filmi çektirmeyin derim gece görüş açısı ciddi oranda düşüyor farlarınız xenon olsada ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güle güle kullanın.

Merceksiz xenon :angry:

Şunların mercekleri değiştirilerek araba 2013 model olabiliyor resmen :)

32089960008_medium.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

burcinim kanki bi ara buluşalımda iki aracı yanyana fotolayalım ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tamponun ön havalandırma kısmı kirli midir, bi farklılık var gibi :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burçin DEVECİ

Güle güle kullanın.

Merceksiz xenon :angry:

Şunların mercekleri değiştirilerek araba 2013 model olabiliyor resmen :)

32089960008_medium.jpg

Tamponun ön havalandırma kısmı kirli midir, bi farklılık var gibi :s

İlk günden beri dediğin Aklımın kenarında değil hatta tam ortasında Sani fakat maddi yetersizlikten dolayı bekliyorum janta öncelik verdim.Bu farlara mercek yapacaktım muayneden geçmiyor dediler ellemedim.Buradakı fotoda zaten sadece parklar yanıyor onlarda beyaz 4lü T10 led ampul.Şuan Xenon sadece kısalarda 8000 K var birde ayarlarını çok düşürdüm karşıdakinin gözünü hiç almıyor.Havalandırmanın orası hem kirlilik vardır hemde Fotodan kaynaklı olabilir normalde sıkıntı yok tamponlarım temiz. Ama Bir fırsat yakalarsam Collection serisinin dodikli tamponlarından alıcam ön sağ sol ve arka komple.

burcinim kanki bi ara buluşalımda iki aracı yanyana fotolayalım ;)

Evet Fırat ım bir buluşalım bir ara özelden haberleşelim.Bir benzinlik yapar güzel bir temizlik parlatmanın ardından birkaç kare foto alırız :D

Burçin araba çok güzel olmuş ellerine sağlık :)

Sağolasın abi senden de sağlam dokunuşlar bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Burçin DEVECİ

Rica ederim Burçin hocam.Ben kendim demir çelik döküm sektöründeyim.Kısacası dökümcüyüm.Malzeme alaşımlarını, sertlik ve süneklik durumları, mukavemetleri, yük altında stress vs.leri ile uğraşıyorum.Şimdi bizim bu jantlarımız saf çelik değil.Saf çeliğin içine, aliminyum, nikel, silis, magnezyum gibi farklı malzemeler konulduğunda alaşımlı çelik oluyor.Bunlarda az alaşımlı, çok alaşımlı diye ayrılıyor.Jantlarımızın iç yapısını bilmediğimiz içinde, nekadar kuvvete dayanır.Kullanım ömrü nedir gibi soruların cevabını bilmiyoruz.Jantlar üretilirken bütün görsellik ve kalınlıklar, hesaba dayalı ortaya çıkıyor.Jant şekilleniyor.Bizler, bu saydıklarımı bilmediğimiz jantların önüyle arkasıyla oynayıp, zor durumlara düşmeyelim.Yorumlarımı dikkate aldığın için teşekkür ederim.Nede olsa hepimizin canı kıymetli. :)

Bilmediğin ...k un git mektebini oku diye boşuna dememişler. Demekki bu işler öyle kafaya göre yaptım oldu demek ile olmuyormuş.Önerinizi dikkate alarak kesinlikle jant porya bijon vs de oynama yapmayacağım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İlk günden beri dediğin Aklımın kenarında değil hatta tam ortasında Sani fakat maddi yetersizlikten dolayı bekliyorum janta öncelik verdim.Bu farlara mercek yapacaktım muayneden geçmiyor dediler ellemedim.Buradakı fotoda zaten sadece parklar yanıyor onlarda beyaz 4lü T10 led ampul.Şuan Xenon sadece kısalarda 8000 K var birde ayarlarını çok düşürdüm karşıdakinin gözünü hiç almıyor.Havalandırmanın orası hem kirlilik vardır hemde Fotodan kaynaklı olabilir normalde sıkıntı yok tamponlarım temiz. Ama Bir fırsat yakalarsam Collection serisinin dodikli tamponlarından alıcam ön sağ sol ve arka komple.

Orjinal olmayan tüm xenon'lar mercekli olsa dahi muayeneden geçemiyor. Zira otomatik far ayarı ile far yıkama da gerekiyor. Ayrıca 8000k ile önünüzü göremiyor olmanız gerekiyor :s

Merceksiz xenon ne olursa olsun göz alır. Şekil 1A:

xenonj.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

Hayırlı olsun, efsane merso jantlarına benziyor, çok yakışmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burçin DEVECİ

Orjinal olmayan tüm xenon'lar mercekli olsa dahi muayeneden geçemiyor. Zira otomatik far ayarı ile far yıkama da gerekiyor. Ayrıca 8000k ile önünüzü göremiyor olmanız gerekiyor :s

Merceksiz xenon ne olursa olsun göz alır. Şekil 1A:

Aracı genelde şehir içi kullanıyorum uzun yolda da uzunları açınca önümü görecek kadar yetiyor.Tabiki daha yüksek modelli bir araçla vsvs karşılaştırıamaz ama benim istediğimi veriyor gibi şimdilik. Ama farın içine mercek gömüp içeriyi komple mat siyah yapmak bu yaz ilk yapacağım işlerden. Merak ettiğim konu şu

Farların içine mercek koydum herşeyi ayarladım kullanıyorum.Muayne zamanı gelince xenon ları çıkarıp normal far ampulu taksam muayneden gecer mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracı genelde şehir içi kullanıyorum uzun yolda da uzunları açınca önümü görecek kadar yetiyor.Tabiki daha yüksek modelli bir araçla vsvs karşılaştırıamaz ama benim istediğimi veriyor gibi şimdilik. Ama farın içine mercek gömüp içeriyi komple mat siyah yapmak bu yaz ilk yapacağım işlerden. Merak ettiğim konu şu

Farların içine mercek koydum herşeyi ayarladım kullanıyorum.Muayne zamanı gelince xenon ları çıkarıp normal far ampulu taksam muayneden gecer mi?

Süha daha iyi bilir ama, h7 mercek kullanıp yaparsanız, h7 xenon'unuzu çıkartıp h7 halojen kullanabilirsiniz. Böylelikle geçebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

Jantların çok yakışmış.Hem sade,hem gösterişli. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burçin DEVECİ

Süha daha iyi bilir ama, h7 mercek kullanıp yaparsanız, h7 xenon'unuzu çıkartıp h7 halojen kullanabilirsiniz. Böylelikle geçebilirsiniz.

Şimdi tamam ozaman.Elimde iki çift far olmasın diye uğraşıyorum.Bu mercek işini sıraya koyuyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burçin DEVECİ

Jantların çok yakışmış.Hem sade,hem gösterişli. :good1:

Çok teşekkür ederim Serkan abi.Beğenilere sevindim amacım da zaten Orjinalliği bozmadan sade ve şık olabilmek.

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Çok beğendim tam bir uğurböceği olmuş iyi günlerde kullanın... :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...