İçeriğe Yönlendir

Koltuktaki Lekeler

Kutay Akçar

Recommended Posts

Kutay Akçar
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba,

Özellikle arka koltuklarda birtürlü çıkmayan lekeler var, daha önce sonax ın temizleme spreyi ile temizleyi denemiştim ama pek çıkma niyetinde değiller.. Sizce nasıl çıkartabilirim bu lekeleri?

Bu arada belirtmeyi unutmuşum öncesinde forumda bir hayli araştırdım kosla vb. leke sökücüler tavsiye edilmiş onu denemedim ama koltuk koyu renk olduğu için emin olamadım daha kötü olmasın diye. Sonra rengi bozup daha beter yapmayalım :)

mdz5f.jpg

mdz43.jpg

tarihinde Kutay Akçar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

Bayanların ev işlerinde kullandıkları LOC denen bir temizleyici var genelde ben ondan sürüyorum ilk günki gibi oluyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Benimkiyle aynı sorun üstten süreceğiniz hiç birsey fayda etmeyecek aksine kir kumaşa işleyecek ve 1 damla su dökülse bile kusacakç

Tek çaresi vakumla temizlik.

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar
(düzenlendi)

Teşekkürler arkadaşlar şu LOC u bir deneyim, çok tavsiye edilmiş:)

Benimkiyle aynı sorun üstten süreceğiniz hiç birsey fayda etmeyecek aksine kir kumaşa işleyecek ve 1 damla su dökülse bile kusacakç

Tek çaresi vakumla temizlik.

Evet bende de sanırsam dediğiniz gibi oluyor çünkü sonax ile temizlediğimde geçmişti ya da geçmiş gibiydi ama 2 gün sonra pörtledi (su dökülmemesine rağmen)... Hatta güneşli havaların artmasıyla iyice göze batar hale geldi.

koltuk kılıfı deneyin böyle uğraşmaktansa saygılar.

Koltuklardaki airbaglerden dolayı benim araca koltuk kılıfı olmuyor maalesef, arka koltuklara olabilirde ön koltuklarda olmaz, ancak şu komple geçme değilde sadece koltuk üstü olanlarda olabilir ama oda kirli görüntüyü saklama adına bir işe yaramaz çünkü kenarlarda da var. Ayrıca Eray beyin dediği gibi döşeme içine işlemiş bir kir ise yarın birgün tekrar kustuğunda kılıfta bunu engelleyemez.

Başka bir kaynaktan daha edindiğim bilgiye göre çok ilginç bir şekilde ısrarla deneyenler ıslak mendil demişler, Burada LOC u tavsiye aldım tüm bunları 1-2 sefer deneyip sonuç alamazsam daha sonra Eray beyin dediğin gibi vakumlu profesyönel bir temizlik gerekecek?

Eray Bey, sizde Ankaradaymışsınız bu işlemi hakkıyla yapabilen bildiğiniz biryer var mı?

tarihinde Kutay Akçar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Benim oto yıkamacı pazartesi izinli olduğunu ve evinin bahçesinde müşteri araçlarının kuaförünü yaptığını söyledi. 80 TL ye vakumla koltuklar, tavan, taban ve kapı döşemelerini temizleyeceğini söyledi.

Arabayı bırakmak işime gelmiyor, pazartesileri de çok yoğun oluyorum.

Halı yıkama makinesinin koltuk aparatıyla girişeceğim bir hafta sonu sanırım.

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Benim evdeki halı yıkama makinasınında başlıkları kırık olsa bile bizde bahçe yok elektriği nereden çekicem. Nerede bu yıkamacı? Hani dükkanı ve evi nerede? Dükkan fiyatı ne acaba? :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

"Koltuklardaki airbaglerden dolayı benim araca koltuk kılıfı olmuyor maalesef" demişsiniz. İlker Kadılar arkadaşımızla görüşün derim. Airbagli koltuklara da döşeme yapıyor. Hem de çok güzel. Forumu incelerseniz bulursunuz.

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

"Koltuklardaki airbaglerden dolayı benim araca koltuk kılıfı olmuyor maalesef" demişsiniz. İlker Kadılar arkadaşımızla görüşün derim. Airbagli koltuklara da döşeme yapıyor. Hem de çok güzel. Forumu incelerseniz bulursunuz.

Doğrudur mutlaka orjinali gibi yapıyordur ancak daha öncede Eray Beyin söylediği gibi içteki koltuk dolgusuna işlemiş bir kir ise durduk yere üstteki kılıfa çıkmaz ama bir süre sonra ıslandığı vakit mutlaka üstteki kılıfada kusacaktır o kiri. Çünkü sonax temizleme deneyimimde aynen tarif ettiği gibi oldu aslında, ilk etapta kirler geçti fakat temizlerken bolca sürüp koltuğu ıslattığım için alttan yine pörtledi. Yeni kılıf takılınca pörtlemez bu durumda ama bir şekilde su dökülmesinde veya yine ıslak temizlede eskisinden beter olur, temizliğide bir nebze daha zor olur. Bu sebeple ilk hedefim bu lekelerden kurtulmak açıkçası. 2 defa ıslak mendil 2 defada LOC denerim mutlaka her kusmada etkisi biraz azalacaktır, yok olmuyorsa çözüm ıslak vakumlu temizlik... Bana en çok bu yöntem mantıklı geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...