İçeriğe Yönlendir

Ayna Kırığı

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

arkadaşlar selam, aracım park halide iken birinin vurması veya aracın çarpması sonucu aynamın yerinden çıkmış olduğunu gördüm, yerine takmak için biraz kendime doğru çekip yerine oturtmak istediğimde içinde bulunan plastik parça elimde kaldı ve ayna sarkmaya başladı , şimdilik bantla tutturdum bu şekilde idare ediyorum, ithal ürünün yenisi 75 TL, orjinal 300 TL olduğunu syledi parçacı. bendeki sol aynamın da orjnal olup olmadığını bilemiyorum, kırık aynamın içindeki bu plastik parçanın tamiri olur mu? yenisini mi almak gerekir? ayrıca bunun tamiri ve yenisinin değişimi ni kaportacımı yapar, yoksa oto elektirikçisinin işimi dir? ayrıca yenisinin rengini beyaz aracıma nasıl uydurcaz? teşekkürler

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yan sanayi çok çok kötü paranız boşa gider.Aynı sıkıntı bir kaç hafta öce sağ aynamda başıma geldi, ben çıkma buldum hallettim.Bence sizde çıkmacılara bir bakın.Ayrıca orjinal için size verilen fiyat çok yüksek 150 lira civarı internette mevcut.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Murat bey, fotoğraf ekleyebilirseniz daha kolay yardımcı olabilir, fikirlerimizi paylaşabiliriz sanırım. Geçmiş olsun, umarım az masrafla halledebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

internete baktım orjinal bulamıyorum, bu arada ben resimlerini çekip en kısa zamanda yükleyeyim,

Yorum bağlantısı
Mert Keçeci
(düzenlendi)

Kendinizde söküp takabilirsiniz ama yapamam diyorsanız kaportacı halleder.

tarihinde Mert Keçeci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca
(düzenlendi)

Benimkinede2 ay önce çarpıp kaçmışlar tam ortadan plastiği kırılmış işlevsel olarak çalışıyorsa alttan ve üstten vida attım sağlam oldu buda bir çözüm yolu.

tarihinde Mustafa Volkan Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

En kisa zamanda foto ekleyeceğim.bu arada piyasada hem elektrikli hemde ısıtmalı aynalar var.benimki ısıtmalı değil.70 lira.değer mi acaba.bu vidalama olayı mantikli.eskisinden daha sağlam olur.kaportacimi yaptı vidalamayi

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Vidalama olayında esneme payı kalmadığı için tekrar çarparlarsa kökünden kırılacak büyük ihtimalle :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Vidalama olayında esneme payı kalmadığı için tekrar çarparlarsa kökünden kırılacak büyük ihtimalle :)

Vidalamada çok sağlam olmadı bidaha çarparlarsa vida yerinden çıkar kaportacı yapmadı kendim şarjlı matkapın ucuna yıldız ucu takıp akıllı plastik için olan siyah vidadan attım şuanda tekme atarsanız çıkar ama yolda falan çıkmaz derecede iyi oldu tek kötü yanı aynanızın üstünde bitane vida görmek :(

En azından deneyin sağa sola dönme ısıtma işini görüyorsa 70 lira bidahaki çarpmaya kadar cebinizde kalır.

Yorum bağlantısı
Zakircan Özek

Benim fiestanın elektrikli aynalarının çiftini 180 tl ye almıştım :)

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

foto çektim fakat buraya nasıl ekleneceğini bilmiyorum. nasıl olduğunu bilen varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

Arkadaşlar bugün kaportaciya gittim ve aynanın iki tarafından vidalattim.çok sağlam oldu.iyice bi silkeledim tik yok.aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bu yöntemi deneyebilir.herkese teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...