İçeriğe Yönlendir

60ah'lik Akü Bu Sistemi Besleyebilir Mi?

Kadircan Maviş

Recommended Posts

Kadircan Maviş
(düzenlendi)

Öncelikle Selamun Aleyküm

Aracıma ses sistemi taktırmayı düşünüyorum ama kafama takılan bi kaç şey var

1- 60 lık akü ses sistemini kaldırır mı ?

2- 60 lık akü ses sistemini kaldırdı diyelim akü hemen biter mi ? araca bi zararı olurmu ?

Aracım 2008 Fiesta ve ses sistemi de şunlar ;

1-JBL GT-5-12 1100 WAT SUB BAS

2-JBL İŞLEMELİ KABİN

3-JAMESON USA 434 1400 WAT ANFİ

4-EDİSON ED-1600 200 WAT MİD TAKIMI

5-CADENCE SİLİKONLU KABLO SETİ

yada

1-JBL GT-512 1100 WAT

2-JBL İŞLEMELİ 30 CM KABİN

3-Hİ-Fİ 2400 WAT ANFİ ALPİNEE ÜRÜNÜDÜR

4-PİONEER TS-A1604C 350 WAT KOMPANETT TAKIMI

5-CADENCE SİLİKOMLU KABLO SETİ

tarihinde Kadircan Maviş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

benim araçta 3 takım kolon 1 bas iki anfi bi kapasitör var yetiyor şu anlık imkan ve bütce nedir nasil bir şey istiyorsunuz ses mi bas mı ona göre yardımcı olalım ?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

60'Lık akü yetersiz kalacaktır dostum .Arabanla biyerde durdun ve 10 dakka muzik dinledin örnegin sonra arabayı calıstırmak icin takviye flan yapman gerekir.Ama seyir halindeyken hiç bir sıkıntı olmaz. 72'lik bir akü taktırsan cok daha iyi olur.

Ayrıca Hi-Fi anfisini tavsiye etmem dostum.O fiyatlara tercihin Boschmann veya Philippo olmalı gercekten kaliteli anfiler deneme imkanın varsa tesisatı taktırdıgında 3 anfiyide deneyip al aradaki farkı görünce anlarsın.

Yorum bağlantısı
Kadircan Maviş

benim araçta 3 takım kolon 1 bas iki anfi bi kapasitör var yetiyor şu anlık imkan ve bütce nedir nasil bir şey istiyorsunuz ses mi bas mı ona göre yardımcı olalım ?

350 liraya kadar bütçem var bas istiyorum

60'Lık akü yetersiz kalacaktır dostum .Arabanla biyerde durdun ve 10 dakka muzik dinledin örnegin sonra arabayı calıstırmak icin takviye flan yapman gerekir.Ama seyir halindeyken hiç bir sıkıntı olmaz. 72'lik bir akü taktırsan cok daha iyi olur.

Ayrıca Hi-Fi anfisini tavsiye etmem dostum.O fiyatlara tercihin Boschmann veya Philippo olmalı gercekten kaliteli anfiler deneme imkanın varsa tesisatı taktırdıgında 3 anfiyide deneyip al aradaki farkı görünce anlarsın.

dediklerini dikkate alıcam :) peki teyip için çevirici gerekiyo mu ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Akünün amperinden ziyade anlık verdiği güç önemlidir derim ve susarım :p Varta blue serisini tavsiye ederim.

Dipnot: filippo gibi bir ürünü arabanıza takmayın. Amerika menşeyli sitelerde araştırın ne kadar kalitesiz olduğunu ve söylenilen değeri vermediğini görürsünüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadircan Maviş

Akünün amperinden ziyade anlık verdiği güç önemlidir derim ve susarım :p Varta blue serisini tavsiye ederim.

Dipnot: filippo gibi bir ürünü arabanıza takmayın. Amerika menşeyli sitelerde araştırın ne kadar kalitesiz olduğunu ve söylenilen değeri vermediğini görürsünüz.

bende teşekkür eder susarım :))

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

ilk defa duyuyorum 60 lıgın yetersiz kalacağını ben de iki anfi mevct kontaksız dinlıyorum marsa basınca tık diye alıyor akünün yetersizliği lambadan belli oluyor

350 liraya kadar bütçem var bas istiyorum

dediklerini dikkate alıcam :) peki teyip için çevirici gerekiyo mu ?

bütce o kadarsa sahibinden de kitler var o rakamlara fazlasıyla işiniz görür

mesela

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-paket-sistem-komple-set-ismail-berke-den-pioneer-roadstar-103496638/detay

Yorum bağlantısı
Kadircan Maviş
(düzenlendi)

ilk defa duyuyorum 60 lıgın yetersiz kalacağını ben de iki anfi mevct kontaksız dinlıyorum marsa basınca tık diye alıyor akünün yetersizliği lambadan belli oluyor

mesela

http://www.sahibinde...103496638/detay

bende bunlardan birini alcam özelliklerini yazdım ama akü kaldırmaz dediler o yüzden tereddüt ettim mesela bu http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-paket-sistem-arikan-elektronik-ten-super-kampanya-pioneer-jbl-hi-fi-ful-set-119432358/detay

tarihinde Kadircan Maviş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

mesela

http://www.sahibinde...103496638/detay

Kontak kapalı halde 15-20 dakika muzik dinleyin ama ses kısıkta degil gümbür gümbür halde iken akü bitiyor.Bizzat test ettim takviye yapmak zorunda kaldık :biggrin: Saglam bir ses sistemi olan arabada 60'Lık akü bence yetersiz.72 Lik taktırın farkı kendiniz görün.

bende bunlardan birini alcam özelliklerini yazdım ama akü kaldırmaz dediler o yüzden tereddüt ettim mesela bu http://www.sahibinde...119432358/detay

Akü kaldırmaz diye bir şey yok dostum.Bu ilandaki sistemi 60'Lık aküde dinlersin hiç bir şey olmaz.Aracın hareket halinde iken çalışıyorken 3 saat dinle bişe olmaz.Yetersiz kalcagı şey kontak kapalı iken dinlemen :good1:

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Kontak kapalıyken amper ne olursa olsun bir süre sonra bitecektir. Bu tarz bir sistemde bence ilave aküye gerek yoktur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Akünün amperinden ziyade anlık verdiği güç önemlidir derim ve susarım :p Varta blue serisini tavsiye ederim. Dipnot: filippo gibi bir ürünü arabanıza takmayın. Amerika menşeyli sitelerde araştırın ne kadar kalitesiz olduğunu ve söylenilen değeri vermediğini görürsünüz.

Link atabilrmisiniz acaba ? Amerika gibi biyerde kalitesiz olabilir ama Turkiyedeki cogu Çin üretimi anfiden bence daha iyi.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Link atabilrmisiniz acaba ? Amerika gibi biyerde kalitesiz olabilir ama Turkiyedeki cogu Çin üretimi anfiden bence daha iyi.

Linklerle uğraşmaya gerek yok, flipponun gerçek değerlerini vermediği ve akım kaçırdığını çoğu kişi bilir.

Jameson gibi bir marka bile daha kalitelidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hiç bir araçta ( isterse milyon dolarlık olsun ) hi-fi ses sistemi iş görmez, ne hoparlör açıları nede aracın yaşam alanı o ses kalitesi için uygun değildir.

60 amper ile 72 amper arasında, kullanılan ekipmana göre 15-30 dakika arası fazladan müzik dinlenilebilir. Araç, çalışır halde iken iyi ses alabilmek için alternatör akımı yükseltilmeli dir. Başka yapılacak her ilave ( kapasitör, harici akü ) alternatörü yorar ve randımanın düşmesine neden olur.

Eğerki yüksek amperli akü koyarsanız, şarj süresi uzar, seyir halinde yakıt tüketimi artar.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Linklerle uğraşmaya gerek yok, flipponun gerçek değerlerini vermediği ve akım kaçırdığını çoğu kişi bilir.

Jameson gibi bir marka bile daha kalitelidir.

Dikkat ederseniz Jamesonla kıyaslama yapmadım. Hİ-Fİ adlı anfi ile kıyaslama yaptım.Ve o fiyat aralıgında Boschmann veya Philippo'nun daha iyi oldugunu söyledim. Link atsanız daha iyi olurdu Kaliteli bildigim bir ürünün Kalitesiz oldugunu görmüş olur ve cevreme yanlıs tavsiyelerde bulunmamıs olurdum. :good1:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

jameson bile daha kaliteliyse o markayla uğraşmaya değmez, benim demek istediğim bu. Sen beni dinle hiç tavsiye etme o markayı.

Hiç bir araçta ( isterse milyon dolarlık olsun ) hi-fi ses sistemi iş görmez, ne hoparlör açıları nede aracın yaşam alanı o ses kalitesi için uygun değildir. 60 amper ile 72 amper arasında, kullanılan ekipmana göre 15-30 dakika arası fazladan müzik dinlenilebilir. Araç, çalışır halde iken iyi ses alabilmek için alternatör akımı yükseltilmeli dir. Başka yapılacak her ilave ( kapasitör, harici akü ) alternatörü yorar ve randımanın düşmesine neden olur. Eğerki yüksek amperli akü koyarsanız, şarj süresi uzar, seyir halinde yakıt tüketimi artar.

4 tane 300+ amperlik alternatör koysam 30 tane de jel akülerden veyahut XSpower 1600 lük taksam, keban barajıyla yarışabilir miyim : :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

4 tane 300+ amperlik alternatör koysam 30 tane de jel akülerden veyahut XSpower 1600 lük taksam, keban barajıyla yarışabilir miyim : :)

Bu konularda manyak olduğunu daha önce söylemişmiydim :music1:

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

jameson bile daha kaliteliyse o markayla uğraşmaya değmez, benim demek istediğim bu. Sen beni dinle hiç tavsiye etme o markayı.

Tamam abi :)

şimdi ben ne yapayım

Dostum sunları al bak keyfine :)

2-JBL İŞLEMELİ KABİN

Yorum bağlantısı
Kadircan Maviş

Tamam abi :)

Dostum sunları al bak keyfine :)

2-JBL İŞLEMELİ KABİN

yardımın için sağol :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
şimdi ben ne yapayım

Aynen takıl derim bence. Hiç elleşme aküyle :)

Bu konularda manyak olduğunu daha önce söylemişmiydim :music1:

Ben de sen gibi emekli oldum gari :p Evde tvye bağlamıştım en son Alpine 9855 i :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadircan Maviş

Aynen takıl derim bence. Hiç elleşme aküyle :)

Ben de sen gibi emekli oldum gari :p Evde tvye bağlamıştım en son Alpine 9855 i :p

daha tesisatı takmadım bile ilk bilenlere danışayım dedim :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Kötü yola düşmek üzeresin baştan söyleyeyim :p

Ana ünite: Home Made Carputer - Alpine CDA-9855R

SubWoofer Amp: JBL GTO 1201.1

SubWoofer : 2 x Sony XS-L124P5B

Stero Amp: Jameson USA 505

Component : VİBE SE-K60 16cm (Arka) - Hertz ESK-130 (Ön) - Cadence 5x7 Coax. (Ön Direkler)

Eski kullandığım imza böyleydi :p

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

şimdi ben ne yapayım

akün sistemi besler, aküde değişikliğe gitmeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Kadircan Maviş

akün sistemi besler, aküde değişikliğe gitmeye gerek yok.

anladım sağol :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...