İçeriğe Yönlendir

Yedek Uzaktan Kumanda-Anahtar

İsmail Demir

Recommended Posts

İsmail Demir

Çağlar bey yeni kullanılmamış aynısından bir immo beynini 2 uzaktan kumandası ile beraber alsam yeni kumandalar ve yeni immo beynin çalışması için yeniden kodlanmasımı gerekir .? O bahsettiğiniz kodlarda yine gerekli olurmu. ? Veya çıkma 2.el 2 adet kumandası ile beraber immo beynini alsam (sanırım soketleri aynı modelden çıkarsa olur) aracıma taksam olurmu. ? Bu şekilde yurtdışında immo beyni ile beraber sıfır ve 2. el kumandası ile beraber immo beyni çok. Yenisi 2 kumandası ile beraber 200 usd civarı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Edinmiş olduğum son bilgiler doğrultusunda; bahsi geçen uzaktan kumanda Mondeo (Mk I) larda da kullanılmış..bu bulunma şansını biraz daha arttıracağa benziyor..

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Edinmiş olduğum son bilgiler doğrultusunda; bahsi geçen uzaktan kumanda Mondeo (Mk I) larda da kullanılmış..bu bulunma şansını biraz daha arttıracağa benziyor....İngiltere de rastladım :) işte... item number :380640147765 ebay.co .uk

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Arkadaşlar teşekkürler. Kumanda tamam alalım 2. el veya yenisini parasıda sorun değil. ebaydada yeniside var 433 mhz avrupa tipi aynı rk112 tıpatıp birebir aynı. Aldıktan sonra sorun başlıyor sanırım. Çağlar abi zor klonlarsınız diyor. İlk araç satılır iken verilen kod dan bahsediyor - oda bizde yok- elimizdeki çalışan kumandayı yeniye nasıl klonlayacağız sorun orada. :) Ne çektin be kumandadan ismail .ama napacann mecburrrr explorer güzel. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

programlama hususunda alman boardunda hazirlanmis bi uygulama var ..sadece türkceye tercümesi gerekli ..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bayram Yazar

benim aracımın kumandanın içindeki parça dün yere düştü ve simdi çalışmıyor  anahtarcıya götürdüm içindeki siyah cip gibi parça çatlamış yedek kumandam da yok ne yapabilirım normal alarm taktırsam araba hareket ettınde kapılar kitlenmiçek  ne yapa bilirim  

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 7 ay sonra...
Osman Mehmet Yayınoğlu

Çağlar bey yeni kullanılmamış aynısından bir immo beynini 2 uzaktan kumandası ile beraber alsam yeni kumandalar ve yeni immo beynin çalışması için yeniden kodlanmasımı gerekir .? O bahsettiğiniz kodlarda yine gerekli olurmu. ? Veya çıkma 2.el 2 adet kumandası ile beraber immo beynini alsam (sanırım soketleri aynı modelden çıkarsa olur) aracıma taksam olurmu. ? Bu şekilde yurtdışında immo beyni ile beraber sıfır ve 2. el kumandası ile beraber immo beyni çok. Yenisi 2 kumandası ile beraber 200 usd civarı.

İsmail Bey merhaba.İmmo ve uzaktan kumanda sorununuzu halledebildiniz mi?

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

İsmail Bey merhaba.İmmo ve uzaktan kumanda sorununuzu halledebildiniz mi?

Osman bey İzmir-Manisa bölgesinde epey bir araştırma yaptım sonuç olumsuz yedek anahtar işini çözemedim. Mevcut tek kumandaya arabadan daha iyi bakmaya çalışıyoruz :)

Yorum bağlantısı
Osman Mehmet Yayınoğlu

Osman bey İzmir-Manisa bölgesinde epey bir araştırma yaptım sonuç olumsuz yedek anahtar işini çözemedim. Mevcut tek kumandaya arabadan daha iyi bakmaya çalışıyoruz :)< :)>

İsmail Bey benim de tek kumandam vardı ve bırakın kaybolmayı, kırılsa, ıslansa ne yaparım derken, bir gün kumanda çalıştırmaz oldu ve yolda kaldım., Sorun immo idi ve immoyu tamir ettirdim.(Tabii ki bazı yerlerine lehim yapıldı.Ama sonra yapılan lehimlerin elektronik akım iletimi sağlıklı olmuyor ve yeni problemlere yol açabiliyor.) Sonra geçenlerde Gelibolu'da bir anda kumanda ve immo çalışmaz oldu ve kamyona atıp getirdim İstanbul'a. Burada Kadıköy'de Akman Jeep Mustafa Ustaya götürerek immoyu tümüyle iptal ettirdim ve yeni uzaktan kumandalarım ve anahtarlarımla huzura kavuştum. Bugüne kadar immo iptali konusunda çeşitli çelişkili haberler nedeniyle boşuna gecikmişim.İşim dolayısıyla yurt içi ve yurt dışına gidiyorum. Artık rahatladım. Ayrıca arabamdan çok memnunum.Böyle rahat ve konforlu bir araca binmemiştim daha önce.Sizi anlıyorum.Selam ve sevgilerimle. Mehmet Yayınoğlu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Demir
(düzenlendi)

İsmail Bey benim de tek kumandam vardı ve bırakın kaybolmayı, kırılsa, ıslansa ne yaparım derken, bir gün kumanda çalıştırmaz oldu ve yolda kaldım., Sorun immo idi ve immoyu tamir ettirdim.(Tabii ki bazı yerlerine lehim yapıldı.Ama sonra yapılan lehimlerin elektronik akım iletimi sağlıklı olmuyor ve yeni problemlere yol açabiliyor.) Sonra geçenlerde Gelibolu'da bir anda kumanda ve immo çalışmaz oldu ve kamyona atıp getirdim İstanbul'a. Burada Kadıköy'de Akman Jeep Mustafa Ustaya götürerek immoyu tümüyle iptal ettirdim ve yeni uzaktan kumandalarım ve anahtarlarımla huzura kavuştum. Bugüne kadar immo iptali konusunda çeşitli çelişkili haberler nedeniyle boşuna gecikmişim.İşim dolayısıyla yurt içi ve yurt dışına gidiyorum. Artık rahatladım. Ayrıca arabamdan çok memnunum.Böyle rahat ve konforlu bir araca binmemiştim daha önce.Sizi anlıyorum.Selam ve sevgilerimle. Mehmet Yayınoğlu

Osman Bey çektiğiniz sıkıntı için üzüldüm. Şükürki sıkıntınız çözülmüş. Verdiğiniz bilgilendirme için ayrıca teşekkür ederim-ederiz.

tarihinde İsmail Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

merhaba benim aracın kumandası yere düşüp kırılmıştı bende çok araştırdım sonunda başka bir aracın kumandasını uydurduk 150 tl maliyeti oldu ford connect lerin kumandasına benziyor

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

merhaba benim aracın kumandası yere düşüp kırılmıştı bende çok araştırdım sonunda başka bir aracın kumandasını uydurduk 150 tl maliyeti oldu ford connect lerin kumandasına benziyor

Bayram bey ustanız işinin ehli imiş. 

1-aracınızın modelil ne,

2-Uzaktan orjinal kumandası tek butonlu olanlardanmı,

3-immo iptali yaptıktan sonramı yeni uzaktan kumanda yaptınız,

4-Kumandayı nerede hangi ustaya-servise yaptırdınız telefon numarasını verebilirmisiniz.

Yardımcı olabilirseniz  sevinirim .Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

aracım 2002 model kumanda olarak bu ford un fies da connect modellerine benzer bir kumanda anahtarıyla sabitti kestik anahtarını immo iptali olmadı normal  arabanın kontanı beş defa açıp kapattı kumandanın tüşlarına baştı kodlandı ben istanbul da oturuyorum bur da kadosan sanayi sitesi var ordan yaptırdım ama numarasını almadım o konuda yardımcı olamicam 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bayram Yazar

ismail  bey kumanda bulamadıysanız size kendi aracıma kumanda buldum yerin numarası veriyorum umarım bulursunuz 0216 4661842 cep 0532 4092599 isabetli oto 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Demir

ismail  bey kumanda bulamadıysanız size kendi aracıma kumanda buldum yerin numarası veriyorum umarım bulursunuz 0216 4661842 cep 0532 4092599 isabetli oto 

Bayram bey teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...