İçeriğe Yönlendir

Dacia Duster Pickup

Yusuf Bahri Aslan

Recommended Posts

Yusuf Bahri Aslan

dacia-duster-pickup.jpg

Dacia’nın kısa zamanda yüksek popülariteye kavuşan SUV’si Duster modelinin kamyonet versiyonu geliyor. SUV aracın pikap versiyonunun temsili görüntüleri ortaya çıkarken, düşük maliyetli ticari araç hakkında bazı bilgilere de ulaşıldı.

1999 yılında Renault bünyesine geçen Romen otomobil üreticisi Dacia, henüz geliştirilme aşamasında olan Duster Pickup ticari aracı ile Volkswagen Amarok, Mitsubishi L200 ve Nissan Navara gibi modellere rakip çıkaracak.

Henüz oldukça yeni olan çalışmalar nedeniyle Dacia Duster’ın kamyonet versiyonu hakkında sahip olunan bilgiler kısıtlı. Ancak Romen otomobil üreticisi Dacia’ya yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Duster Pikap modeli 2014 yılında Dacia bayilerindeki yerini alacak.

Müşterilerin istekleri doğrultusunda tek veya çift kabinli olarak satın alınabilecek Duster Pikap modelinde ön tekerlekten çekiş standart olarak sunulurken, 4 tekerlekten çekiş sistemi için ekstra ücret ödemek gerekecek.

Duster Pikap modelinden önce Dacia, SUV modeli Duster’ı da yenileyecek. Makyaj operasyonundan sonra ortaya çıkacak Duster modeli üzerine üretilecek Duster Pikap, iç tasarımda da evrim geçirecek.

Yenilenecek Duster modelinin en yeni ve dikkat çekici özelliği de Renault’un yeni Clio modeli ile kullanmaya başladığı R-Link dokunmatik bilgi ve eğlence sistemi olacak. R-Link bilgi ve eğlence sisteminin yeni Renault Symbol üzerine üretilen 2. Jenerasyon Dacia Logan modelinde de kullanıldığını belirtmekte fayda var.

Daha önce birçok kez otomobil dergileri ve blogları tarafından test sürüşüne tabii tutulan Dacia Duster, oldukça etkileyici arazi kabiliyetleri, ortalamanın oldukça üzerinde genel ortalaması ve ekonomik fiyatı ile başarısı tartışılamaz bir SUV oluyor.

Dacia’da bu haklı başarıdan faydalanmanın yolunu, Duster modelinin hitap ettiği kitleyi genişleterek bulacak gibi görünüyor.

Kaynak: http://www.arabalar.gen.tr/dacia-duster-pickup-h3592.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mevcut Duster ile aynı alt yapıyı kullansın (4x4 ) diğer tüm rakiplerini patatese çevirir, yine..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu tip bi tasarımla geleceğini sanmıyorum. Zira Duster bu sene yenilenecek. Daha güzel bir yüze kavuşacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Amarok deseler inanırdım.

Amarok zaten, farlar Duster, Photoshop ;)

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Amarok zaten, farlar Duster, Photoshop ;)

İnandım şimdi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

İşte beklediğim haber. :) sohbet esnasında sürekli konusunu açıyorum dacia neden şöyle çift kabinli bi pick-up yapmıyor diye.

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Duster makyajlansın içi değişsin. Ben dış tasarım olarak beğeniyorum. Eğer içide güzel olursa aracı kesin alırım. Sonrasında yapacağım tek şey ise aracın içini komple sökerek çok sağlam bir ses yalıtımı yaparım. Sonrasında ömürlük bir araç olur.

Pazar günü Renault Mais'teydim.Yıl sonuna doğru Dusterlar'ın içinin makyajlanacağını söylediler.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Bu tip bi tasarımla geleceğini sanmıyorum. Zira Duster bu sene yenilenecek. Daha güzel bir yüze kavuşacak.

eskisi ile parayı kazandılar yenisi daha güzel olucak daha fazla satacak gibi duruyor .

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Dacia bizim halkın isteklerini iyi çözmüş tebrik ediyorum,diğer yeni modeller gibi buda parasına göre iyi bir araç :bravo:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu kulvara girerse bence de iyi prim yapar diye düşünüyorum.Duster 2-3 sene sonra çok daha iyi konuma gelecektir.Dış tasarım olarak şu an bile fena değil.Sadece iç kısım bence çok kötü.Ama düzeleceğine eminim,tabi fiyat giderek yükselecek

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Neden, Fransa da satılan Duster'ler tek tük Türkiye'ye geliyor çözebilmiş değilim.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Sağlamlılığı yahut kalitesi hakkında yorum yapamam ama fiyat olarak piyasayı etkileyeceği kesin..

35.000 civarı arası fiyat çekilir, şekil şemal de düzgün bir şeye benzerse peynir ekmek gibi gider..

Yorum bağlantısı
Necati Dur
(düzenlendi)
2012volkswagenamarokupd.jpg tarihinde Necati Dur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...