İçeriğe Yönlendir

İş Yerime Açtığım Dava Ve Sonucu

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Keser döner sap döner misali. Yaşanan bu kadar olaydan sonra Yılbaşı itibari ile eski firmamda yeniden işe başlıyorum resmi personel olarak hayırlısı bakalım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ben alman patron olsam süründürürdüm yollarda :mangal:

abi Alman a çoktan sepet havası çalındı :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben olsam alırdım, iş mahkemeye gitmeden de hakkını öderdim. Vicdanlarımız rahat olurdu yani :p Hayırlısı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Aynı paraya mı döndün abi.

mümkün mü canım ;)

Hayırlı olsun süha...artık seni aramızda görelim yahu  :biggrin: Evliya çelebi gibi gez gez nereye kadar... :D

abi 159 saatte 9900km daha ne olsun ;) bizde insanısız ;) 

Ben olsam alırdım, iş mahkemeye gitmeden de hakkını öderdim. Vicdanlarımız rahat olurdu yani :p Hayırlısı olsun

onda yapılan işlem başta yapılacaktı işte ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Keser döner sap döner misali. Yaşanan bu kadar olaydan sonra Yılbaşı itibari ile eski firmamda yeniden işe başlıyorum resmi personel olarak hayırlısı bakalım.

Hayırlı olsun Süha sevindim  :)

Yorum bağlantısı

Yüz kızartıcı, zimmet, hırsızlık gibi suçlar işlenmemişse, tekrar söylüyorum, 6 aydan sonra, işten çıkarma diye birşey yok!! Çıkartamaz! Haklarını verse dahi... Kapanacak, batacak, geri alsa bile sizi çalıştıracak yer olmasa belki.

Hele de bu adam bu işi "yapamıyor, beceremiyor, çalışmıyor" gibi subjektif verilerle asla... Üst üste haber vermeden işe gelmeme, sürekli geç kalma v.s. hariç.

Yalnız ben, genelde firmalar davaları kaybederse, tazminat ödeme yolunu seçiyorlar diye biliyorum. Hemen hemen tamamı kazanılan "işe iade davaları"nda, tazminat değil de, işe yeniden başlatılan kişi olarak siz gördüğüm ikinci kişisiniz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Adına sevindim Süha. Patron için verimli işçi bulmak hele kalifiye, bu devirde çok zor.

Özgür, iş verimi düşük olan için tutanak hazırlanır, ayrı gerekçeler ile 3 tutanak sonrası iş akti fesh edilir. İş mahkemesine delil sunulur. İşine son verilir, ödenmesi gereken yasal tazminat ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hayırlı olsun Süha.Bu olaylar yaşandiktan sonra bir firma o çalışanı ise alıyorsa eğer,demekki gerçekten işinde iyisindir.Tebrik ederim arkadaşım.Başarılar

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Hayırlı olsun Süha.

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...