İçeriğe Yönlendir

İş Yerime Açtığım Dava Ve Sonucu

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Sabri Güngör

Kardeşim gözünaydın senin adına çok sevindim :bravo: E bizede bir çay ısmarlarsın artık ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Gözün aydın. aynı şirkette çalışmaya devam ediyormusun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Gözün aydın.Hakkını alabilmiş olmana sevindim.Davaya bile gerek kalmadan aslında direk ödeme yapmalıydı şirket.Boşuna zaten iş yükü çok olan savcılık ve mahkemeleri de daha da fazla uğraştırmamış olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Varol Güner

Tebrikler Süha Bey. Adalet biraz daha erken tecelli etse güzel olur böylece paranızın 1.5 katını almış olurdunuz.Buna da şükür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hayırlı olsun, Yargıtay ile 3-4 yıl sürecek süreci kısaca halletmişsin. Kazandığını allah ağız tadıyla bereketiyle harcamayı nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Helal olsun.Artık devir hakkını arama devri.Herkes birbirini ezerek yükselmeye çalışırken,hakkın olanı almak sevindirici.Güle güle harca paranı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bunu yapan o kadar çok firma, çalışmak zorunda olup sesini çıkaramayan ve 10 yılları giden o kadar çok insan var ki. Neyse ki yerin de altı var.

Adınıza çok çok sevindim.

Aslında sevinip şaşıracak bir şey yok olması gereken bu ama, o kadar hak yeniyor ki birinin zaten kazanmış olduğu hakkını zorla alması sevindirici geliyor.....

Yorum bağlantısı

Tebrikler.Ne yazık ki ülkemizde yargı sistemi o kadar sıkıntılı işliyor ki bu sebeple herkes çekiniyor,pısıp kalıyor :( Ama siz en güzelini yapmışsınız.Bravoo :bravo:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Süha vurdu gol oldu...

:)

Memlekette sömürüye o kadar alışılmış ki, adamlara bu tür şeyler normal geliyor ve hukuku bilmiyorlar, böyle olunca da mahkeme olağan kararı verdiğinde şapa oturuyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Geçmiş olsun. Zarar etmemen güzel olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Gözün aydın kardeşim, sevindim. Darısı bu durumda olan tüm insanların başına......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

gözünaydın Süha.peki şimdi şirketteki durum ne.sana karşı tavırlar nasıl.mobbing falan var mı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İyi yapmışsın.Hakkını da almışsın.Sevindim..

Süha öncelikle geçmiş olsun. Stres almış olmalısın.

Aynı durum benim de başıma geldi. Şirketim ikiye bölündü ve bizim firmanın sicil no değişmesiyle beraber bize girdi çıktı yaptılar. 12 kişilik bir firmadayım ve yöneticiyim. Çalışan arkadaşlarım bu durumu bana sordular doğal olarak ben de muhasebe / personele durumu sordum.

Aldığım cevap, bizde hakkın sonuna kadar saklı oldu. Ben de onlara güvendiğim için kabul ettim. Firmama güvenirim.

Sanıyorum bu işlerin en başında güven geliyor. Ama sana da hak vermek durumundayım. Benim de aklımda soru işaretleri olsa, ben de senin izlediğin yolu izlerdim.

Sani kızma ama senin işin biraz riskli.bu işlerde güven falan olmaz..Atıyorum yarın birgün sizin orayı başka birisine devretmiş olsalar yada mesela iflas etseniz ne olacak ? muhasebe ayda personel departmanı değişse..yeni gelende burada ne yazıyorsa o kardeşim git derdini nereye anlatıyorsan anlat dese ne olacak ? Bence işini baştan sağlama almak lazım.Sonradan haklıyken haksız duruma düşebilirsin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Gözün aydın. aynı şirkette çalışmaya devam ediyormusun.

gözünaydın Süha.peki şimdi şirketteki durum ne.sana karşı tavırlar nasıl.mobbing falan var mı

Teşekkürler, noterden ihtarı çektiğim gün işe gitmeyi bıraktım. Yani iş akdimi kendim haklı sebep gösterip sonlandırdım ;) Bir riske girdim ama istediğimi aldım ;)

İyi yapmışsın.Hakkını da almışsın.Sevindim..

Sani kızma ama senin işin biraz riskli.bu işlerde güven falan olmaz..Atıyorum yarın birgün sizin orayı başka birisine devretmiş olsalar yada mesela iflas etseniz ne olacak ? muhasebe ayda personel departmanı değişse..yeni gelende burada ne yazıyorsa o kardeşim git derdini nereye anlatıyorsan anlat dese ne olacak ? Bence işini baştan sağlama almak lazım.Sonradan haklıyken haksız duruma düşebilirsin..

Aynen abi bu şekilde açıkcası güven sorunu varya o güven sorunu hep problem. Elemanın ssk sını asgari ücretten gösteren firmaya güvenilir mi ?

Tek tek alıntı yapamıyoruz malum, bu sebepten benimle beraber sevincimi yaşayan herkese sonsuz teşekkürler. Yüce Allah herkesin gönlünce göre versin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

bro geçmiş olsun senin açından sorunun çözülmesine sevindim ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Şu fazla aldığı paraları diyorum,Ak house diyorum,anlamışsındır sen. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Herkese benden çay..:D Helal olsun Sühacım, güle güle harca paranı.. :bravo::good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Aynı işverenin başka şirketlerine nakillerde kıdem tarihi değişmez. İş yeri değişikliklerinde, ara dönemde, kıdem tazminatının ödendiğinin ispatı da işverene ait. Kısacası çalışan aşısından bir hak kaybı söz konusu olmuyor. Tabi çalışan bu değişikliği kabul etmeyip iş akdini tazminatını alarak sonlandırabilir. Süha istediğini aldığına sevindim, lakin işini sevimiyordun ve devam etmek istemiyordun sanırım. Yoksa saklı kalacak bir hakkın erken tecellisi için işinden vazgeçmiş isen iyi olmamış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...