İçeriğe Yönlendir

B-Max'Te Kapı Açık Sinyaline Dikkat,

Niyazi Ramazanoğlu

Recommended Posts

Niyazi Ramazanoğlu

Ön kapıları serviste ayarlattım.Bir türlü kapanmıyordu.Servisten önce pencereyi açıp kapıyı kapamamı istediler.Neyse, anlıyan bir usta sil baştan ayarını yaptı.Ancak dikkatimi çeken bir şey oldu,arka kapı açık ikazı verdi,seri ilan gibi hızla kapı açık sinyali verip, radyo'ya devam ediyor.O'anda araba sürümüyle ilgiliyseniz, bir sinyal duyup geçiyorsunuz.Radyo,cd açıkken,çalarken bir an gelip geçen bir ikazı var.Sizde deneyin'de bakın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Abimizin anlatmak istediği kapı açık kalırsa bu sinyalin çabucak siz anlamadan radyo çalmaya geçtiği yanlış anlamadıysam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

radyo açıkken gözden kaçabiliyor, çok kısa da olsa ikaz veriyor diye anladım?

Yorum bağlantısı
Niyazi Ramazanoğlu

iki olay vardı.kapı iyi kapanmıyordu ayarlattım.2.olay ise,kapı açık kaldığında çok kısa msj.la geçiştiriyor.kullandığım arabalarda böyle bir durumda kapıyı tekrar kapatana kadar uyarır.demek istediğim bu.Sizde hareket halinde iken, yanınızdaki kapıyı yavaşça açsın bakın.radyo vy cd çalar durumdayken deneyin.

o ses nereden geldi diyorsunuz.kapı açık..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Niyazi abi senin konuları okumaya korkuyorum ben :D Avatardan olsa gerek :p

Facebook adresinde daha iyileri var bence değiştirebilirsin. :good1:

Yorum bağlantısı
Niyazi Ramazanoğlu

bende ön kapılar ayarsızdı.çekiyorum kapanmıyor illa pencere açacamki kapansın,neyse yaptılar.korkarımki ''hararet birgün başımıza dert olursa, o minik lambayıda görmeyeceğiz.''

şapkamı çıkarmam ağbi,,,,dermişim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Niyazi Ramazanoğlu

ben sakalım çıktığından beri, ya uzun favoriliyim ya da sakallıyım.Madem herkes rahatsız oluyor.değiştiririz.Maksat gönüller bir olsun.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

yeni modellerde 1-2 sıkıntı olur,normaldir ama b-max aceleye gelmiş gibi.

An itibarıyla b-max almaktan vazgeçtim. hele bi makyaj yesin sonra bakarız...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

iki olay vardı.kapı iyi kapanmıyordu ayarlattım.2.olay ise,kapı açık kaldığında çok kısa msj.la geçiştiriyor.kullandığım arabalarda böyle bir durumda kapıyı tekrar kapatana kadar uyarır.demek istediğim bu.Sizde hareket halinde iken, yanınızdaki kapıyı yavaşça açsın bakın.radyo vy cd çalar durumdayken deneyin.

o ses nereden geldi diyorsunuz.kapı açık..

Şimdi anladım, teşekkür ederim tekrar anlatım için.

Avatar resmi konusunda Zafer'e katılıyorum :flowers:

Yorum bağlantısı
Murat Arıcan
(düzenlendi)

Ön kapıları serviste ayarlattım.Bir türlü kapanmıyordu.Servisten önce pencereyi açıp kapıyı kapamamı istediler.Neyse, anlıyan bir usta sil baştan ayarını yaptı.Ancak dikkatimi çeken bir şey oldu,arka kapı açık ikazı verdi,seri ilan gibi hızla kapı açık sinyali verip, radyo'ya devam ediyor.O'anda araba sürümüyle ilgiliyseniz, bir sinyal duyup geçiyorsunuz.Radyo,cd açıkken,çalarken bir an gelip geçen bir ikazı var.Sizde deneyin'de bakın.

Kapılar ağır içlerinde güvenlik dolayısıyle destekli artı kapı lastikleri yeni camı hafif açık bırakıp çekerseniz problem olmaz bende aynı oldu bu şekilde aştım

tarihinde Murat Arıcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
iki olay vardı.kapı iyi kapanmıyordu ayarlattım.2.olay ise,kapı açık kaldığında çok kısa msj.la geçiştiriyor.kullandığım arabalarda böyle bir durumda kapıyı tekrar kapatana kadar uyarır.demek istediğim bu.Sizde hareket halinde iken, yanınızdaki kapıyı yavaşça açsın bakın.radyo vy cd çalar durumdayken deneyin. o ses nereden geldi diyorsunuz.kapı açık..

Abi kapılar açık olduğunda yada kapalıyken açıldığında bilgi ekranında kapı açık uyarısı çıkıyor bende, yani sadece uyarı sesi değil görsel olarakta yazıyor hatta 3-4 sanıye kadar ekranda kalıyor.

Yorum bağlantısı
Niyazi Ramazanoğlu

tamamda her içeriye girene penceremi açacağız?

Yorum bağlantısı
Niyazi Ramazanoğlu

tekrar test ettim.sizlerde deneyin.Şöför kapısını açınca sesli / sessiz alarm veriyor. Ancak arka kapılarda bu öncelik yok.Bilgi ekranında ikaz var,fakat radyo/cd çalışırken bir ikaz verip geçiştiriyor.Aynı söför tarafı kapı sinyali gibi çalışsa,hemen farkedilirdi.Bunu düzeltmeliler.Bilhassa çoçukları olan aile'lere kapıdaki çocuk kilidini kullanmalarını tavsiye ediyorum.En doğrusu herkes için, tüm kapı kilt butonuna basmak olacağı kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ufuk Çetinkaya 2

kapı açık uyarısı sorununun çözümünü ben paylaştım bu sorunun çözümü oldukça basit ama nedense kimse uygulamıyor... ben bir başlıkta resimli olarak paylaştım..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Araç içinde hacim küçük ve hava yalıtımı iyi olduğundan sıkışan hava kapının kapanmasını zorlaştırabilir...Servisin önce camı açın tavsiyesi biraz abes olmuş...

Bknz. Opel Tigra, 1998 model ve üstü, kapıları veya bagajı açınca sürücü kapısının camı 2 santim açılır...

Yorum bağlantısı
Ufuk Çetinkaya 2

foruma girmeye çok fırsat bulamıyorum. korhan bey teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yusuf Yarar

bu bayramda uzun yola gittim otabanda 120 ve üstü hızlarda saniyelik bir uyarının yandığını görüyorum ama ne uyarısı olduğunu bir türlü çözemedim 200 km gittikten sonra bu sefer bir saniye kadar yandı ve meğer sürücü tarafı kapı açık diyor. kendi kendine açılıyor kapı zanedersem daha servise gitmeye vaktim olmadı. umarım orada öğreniriz ne olduğunu

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Niyazi Ramazanoğlu

Abi kapılar açık olduğunda yada kapalıyken açıldığında bilgi ekranında kapı açık uyarısı çıkıyor bende, yani sadece uyarı sesi değil görsel olarakta yazıyor hatta 3-4 sanıye kadar ekranda kalıyor.

birde radyo/cd açıkken dinlerken deneyin. görünüp kaybolan ikaz var.Sesli ikaz sadece sürücü tarafı için bar.bar ötüyor.arka kapılar sanki üvey evlat?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...