İçeriğe Yönlendir

Tayinim Van'A Çıktı

Fatih Mehmet Uslu

Recommended Posts

Aydın Sert

Öncelikle hayırlı olsun. askerliğimi Van' da yaptım, bence rahat edersiniz gönlünüz rahat olsun. Kahvaltısı abartıldığı gibi değil, biraz mübalağa yapıyorlar. Edremit tarafı güzel. Kocaeli-İzmit dostluk parkına gittiğimde kendimi bian İzmit'te gibi hissettim.

Yorum bağlantısı
Süleyman Türker

Hayırlı olsun Allah işlerinizde kolaylıklar nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Herkes senin kadar şanslı değil abi :p. Yurdumun en güzel yerinde görev yapıyorsun ya :D

Mesleği göz ardı etmişsin ya. :p Sen ya da Fatih gibi olsak gidecez, n'apacaz? ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

hayırlı olsun abi sizin meslek neydi kuzenimde van merkezde polis işiniz olursa yardımcı olur.

Bende polisim, ismini ve çalıştığı yeri özelden atarsanız gidince ararım.

Hayırlı olsun.Zaman çabuk geçiyor.Bir bakmışsın,mecburi hizmetim bitti diye konu açmışsın.

İnşallah

Hayirli olsun, 2 yil şemdinlide kaldim, van'dan gidip geldim, merkez, edremit ve ercis guzeldir. Van kahvaltisi harikadir, hareketli canlı bir sehirdir. En azından Hakkariye gore cok iyidir, birde o acidan dusunun.

Birkaç arkadaşıma hakkari çıktı. Bana biraz gıptayla bakıyorlar şimdi. Arkadaşlarımla oturup üniversite tercihi yapar gibi ince ince hesapladık. Her ilin artısı eksisi var. Hepsini değerlendirince Van ağır bastı. Google earthten epeyce bi inceledik zaten, en azından göl var dedik :) İstanbuldan Ankaraya gelince suyun eksikliği biraz hissediliyor çünkü.

Bu arada forumda Van'dan kimse yok galiba. Ford kardeşliği yapardık oralarda.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bende polisim, ismini ve çalıştığı yeri özelden atarsanız gidince ararım.

İnşallah

Birkaç arkadaşıma hakkari çıktı. Bana biraz gıptayla bakıyorlar şimdi. Arkadaşlarımla oturup üniversite tercihi yapar gibi ince ince hesapladık. Her ilin artısı eksisi var. Hepsini değerlendirince Van ağır bastı. Google earthten epeyce bi inceledik zaten, en azından göl var dedik :) İstanbuldan Ankaraya gelince suyun eksikliği biraz hissediliyor çünkü.

Bu arada forumda Van'dan kimse yok galiba. Ford kardeşliği yapardık oralarda.

Allah kazasiz belasiz bitirip donmeyi nasip etsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Arkadaşlar Ankara'dan Van'a karayolu ile hangi güzergahtan gidersem daha rahat giderim. Bildiğim kadarıyla 3 seçenek var. Birisi kuzeyden sivas, erzincen, erzurum ve ağrıdan geçen yol, 2.si Kayseri, Malatya, elazığ, bitlis yolu, sonuncusu adana, urfa, diyarbakır üzerinden giden yol.

Benim önceliklerim araca az yaktıracak, hızlı gidilebilecek güvenli bir yol olması. İnternette bu konularla ilgili bir bilgi bulamadım. Gidip gelen arkadaşların yorumları benim için çok önemli.

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Adaş 2000 senesinde Sivas,Erzincan güzergahından gitmiştim,en azından bu yolun benzincileri güvenilir ve 2 tane büyük şehirden geçiyorsun,bu yolu tercih etmen mantıklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Hayırlı olsun, kazasız belasız bitirirsiniz inşallah. Nasip olursa benim de seneye bitiyor, dönüş Ankara olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Doğu Anadolu ekibine hoş geldiniz :flowers: Van çevik kuvvette benimde bir arkadaş var, lazım olursa irtibata geçebiliriz.

Bu bölgeye gelipde bu taraflara gelmeden olmaz baştan diyeyim. Ne zaman geleceksiniz, ara ara Van'a geçiyorum çay içmeye gelirim.

Uzun yol şoförlüğü yapmış biri olarak ben olsam Çorum-Amasya-Erzincan-Erzurum üzeri dere yolu dediğimiz yoldan gelirdim. Sizin seçenekteki yollarda dağ tepe daha fazladır. Ağır vasıtalar için yakıtı çok arttırır şoförü yorar.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Adaş 2000 senesinde Sivas,Erzincan güzergahından gitmiştim,en azından bu yolun benzincileri güvenilir ve 2 tane büyük şehirden geçiyorsun,bu yolu tercih etmen mantıklı olacaktır.

Bu yol yakın gözüküyor ama bu yoldan gidersek ağrı üzerinden gitmek gerekiyor. Ağrı-van arası 220 km ve tek gidiş yol. Acaba yol bozuk mudur diye aklıma takılıyor.

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Doğu Anadolu ekibine hoş geldiniz :flowers: Van çevik kuvvette benimde bir arkadaş var, lazım olursa irtibata geçebiliriz.

Bu bölgeye gelipde bu taraflara gelmeden olmaz baştan diyeyim. Ne zaman geleceksiniz, ara ara Van'a geçiyorum çay içmeye gelirim.

Uzun yol şoförlüğü yapmış biri olarak ben olsam Çorum-Amasya-Erzincan-Erzurum üzeri dere yolu dediğimiz yoldan gelirdim. Sizin seçenekteki yollarda dağ tepe daha fazladır. Ağır vasıtalar için yakıtı çok arttırır şoförü yorar.

Teşekkür ederim. Her zaman beklerim. Benim gelişim sanırım temmuza doğru olacak. Vakit buldukça ığdır ve doğu beyazıta gelmeyi düşünüyorum. Gezilecek yerleri gezmeden olmaz.

Yol olarak istediğim zaten sizin de söylediğiniz gibi sürekli iniş çıkış olmadan sabit hızla yorulmadan gidip gelebilmek. Bu yolda kafama takılan yukarıda da yazdım sadece ağrı-van arasının kötü olması. Burası hakkında da yorum yaparsanız sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)

Yol olarak istediğim zaten sizin de söylediğiniz gibi sürekli iniş çıkış olmadan sabit hızla yorulmadan gidip gelebilmek. Bu yolda kafama takılan yukarıda da yazdım sadece ağrı-van arasının kötü olması. Burası hakkında da yorum yaparsanız sevinirim.

Güzergahınız üzerinde maalesef o yolu bizzat hiç geçmedim. Ama işlek bir yoldur. Ağrı hava alanı yol üzerinde 6 ay kadar çalıştım 4 şeritli idi devamı nasıldır bilmem. Ama korkulacak bir yol olmadığının garantisini verebilirim. Bitlis deresi Pozantı dağı yanında otoban sayılabilir :) Yinede kullanan arkadaşlara sorup net bilgi veririm...

Not: geçmediğim kısım sadece Ağrı-Van arasıdır.

tarihinde Oğuzhan Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...