İçeriğe Yönlendir

Performans Kaybı

Volkan Emrah Kirpik

Recommended Posts

Volkan Emrah Kirpik

Arkadaşlar aracımı 58.000km satın almıştım.Şuan da 89.000km geldi.17.000km civarında lpg ile kulanmaktayım.Son zamanlarda gazı geç alma ve yakıt artışı başladı.Şuna kadar ki bakımlarında buji değişimi yapmadım aynı zaman da buji kabloları ve bobinleri de aracın orjinal parçaları.Bu parçaların eskimesinden kaynaklanan bi durum mudur dersiniz yoksa başka yerlerine bi girişimde bulunayım mı? Bir arkadaşım karbon ile motor temizleme yapılması egzost susturucunun değişmesi ve katilazatör iptalinin de performansı ve yakıtı etkiliyeceğini idda ediyor.Bu konuda da yardımcı olurmusunuz ve buji marka tavsiyeniz nedir.(araçta iridyum buji bulunmakta ve 50.000 bakımı esnasında takılmış) egzosttu nasıl bi değişim yapabilirim ayrıca hoş bir ses beklentimde yok değil. Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kat iptali, alt devri bitirir, 98 den beri aynı buji kablosu ile gelmiş olması imkansız denecek kadar zor bir ihtimal, birçok örnekte canlı canlı gördük ki: sağ taraf son bujiyi değişmiyorlar, çok zor bir yerde, yani uzun süredir burada kalmış eski buji çıkabilir, önce kablo, kafa ve buji kontrolünden başlayın, temeli kontrol etmeden kata karbona sağa sola girişmeyin, en büyük hatadır.

görmedim etmedim ama, 58bin km de neden kalmış? siz alana kadar

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Benim aracın konusunda neredeyse tüm parçaların açıklamaları fiyatları linkleri mevcut.

Yorum bağlantısı
Volkan Emrah Kirpik

kat iptali, alt devri bitirir, 98 den beri aynı buji kablosu ile gelmiş olması imkansız denecek kadar zor bir ihtimal, birçok örnekte canlı canlı gördük ki: sağ taraf son bujiyi değişmiyorlar, çok zor bir yerde, yani uzun süredir burada kalmış eski buji çıkabilir, önce kablo, kafa ve buji kontrolünden başlayın, temeli kontrol etmeden kata karbona sağa sola girişmeyin, en büyük hatadır.

görmedim etmedim ama, 58bin km de neden kalmış? siz alana kadar

Çağlar Bey öncelikle tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.Aracı ilk gördüğümde bende inanamamıştım temziliğine ve km sine.Aracı aldığım kişinin birden çok aracı vardı ve ekonomik durumu çok iyi durumdaydı.Bu aracı sadece uludağa kışlığına gitmek için satın almış ve aracın ilk gün ki faturalarını bile teslim etti.Bir çok yerinde ki etiketleri bile aracın üzerindeydi.Ayrıca aracın servisi ile görüştüğümde bakımlarının tarihini ve km lerini kontrol ettiğimde şaşkına uğradım.Kendi servisime götürdüğümde ise amerika da bile bu kadar temizi bulumazsın satın almayacaksan ben hemen talibim demişti servisim.Şanslıyım aslında.Buji tavsiyeniz nedir acaba çok farklı buji markaları ve modelleri var en iyisi orjinal bujisi midir? Platin bujiller gibi pahalı ama performanslı bujilere denk geldim kimleri de en iyisi fabrika tavsiyesidir diyor ayrıca lpg ile uyumlu bujilerden de bahseden satıcılar var pek samimi gelmiyor açıkçası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Volkan Emrah Kirpik

Arkadaşlar buji buji kabloları bobin yağ filitresi hava filitresi şanjıman yağı ve motor yağını değiştirdikten sonra araç kendine geldi.Ben ateşleme sisteminin değişmiş olmasının bu kadar büyük bir fark yaratabileceğini açıkça hiç düşünmemiştim. Yardımcı olan ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İ. Halil Koç

atmosferik benzinlide tek ve yegane yer ateşleme, başka da canı yok

cağlar abi aracımın yağını degiştirticem hangi yağdan alıym tavsiyen nedir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

cağlar abi aracımın yağını degiştirticem hangi yağdan alıym tavsiyen nedir?

Soru her ne kadar Caglar abiye gitsede ; 5w 30 veya 40 dogru secim olacaktir derim :yes:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...