İçeriğe Yönlendir

İkinci El Fiyatları

Mert Ender

Recommended Posts

Mert Ender
(düzenlendi)

Merhaba,

Güvenilir ikinci el fiyatları veren bir site arıyorum. Nereyi önerirsiniz? Aracımın ederi nedir, öğrenmek istedim. Sahibinden.com'da eşdeğer araçlar için insanlar biraz uçmuş.

92.500'de 1.6 TDCI Ghia, Ege mavisi, bej döşemeli, son bakım hariç tüm bakımları yetkili serviste yapıldı. Hiçbir kazası, değişeni yok, vergi borcu yok, muayenesi gelecek yıla kadar var, sağ arka kapı derin bir çizik nedeniyle bel üstü boyandı. Triger değişti, EGR, krank kasnağı, akü yenilendi (Bosch), fren hidroliği geçen yıl tamamen değiştirildi, arka amortisörler 75.000 civarında ses yaptığı için serviste orjinaliyle değişti. AVM otoparklarında yurdum insanı arabasından inip binmeyi bilmediği için kapılarda küçük çentikler var, sanırım olmayan da yoktur. (İstanbul arabası). Lastikler 2 yıl önce değişti (Pirelli P7 Cinturato). Sigara içilmemiş ve genellikle tek kişi binilmiş arabadır. Ne kadara satmalıyım?

tarihinde Mert Ender tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sahibinde.com da fiyatlar 2 bin lira kadar yukarıda seyredebiliyor.Buna göre de fiyat belirleyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Sahibinde.com da fiyatlar 2 bin lira kadar yukarıda seyredebiliyor.Buna göre de fiyat belirleyebilirsiniz.

Ayhan bey, katılıyorum ama bazen öyle uçurumlar var ki, 110.000'deki arabasına 32.000 - 33.000 isteyen var.

Bu sistemi de deneyip fikir edinebilirsiniz.

http://www.dod.com.t...eChooseCar.aspx

Teşekkür ediyorum, buraya bakayım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

sahibinden comda fiyatlar çok uçuk. sıfırından fazla fiyat çekmiş adamlar da var. zaten bazıları ilanı öylesine koyuyor ya tutarsa hasabı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Ender

sahibinden comda fiyatlar çok uçuk. sıfırından fazla fiyat çekmiş adamlar da var. zaten bazıları ilanı öylesine koyuyor ya tutarsa hasabı

Gerçekten öyle. Yani arabalar da ortada sonuçta. Herkes bu şekilde gördüğü için "bunlar böyleyse benim arabam daha fazlasına gider" diyor, kimse kendi arabası için "o kadar etmez" demiyor.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Aynen öyle adam oltayı sallamış bekliyor

Yorum bağlantısı
Çetin Kılıç

Benim arabaya da 36,000 tl fiyat verdi yanlarına gitsek,30,000 ancak eder derler bence amaç ta bu zaten internet üzerinden yüksek fiyat belirleyip satıcıyı firmaya gelmeye teşvik etmek.Sonrası gözünün üstün de kaşın var muhabbeti olur.

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

Bence bu model bu dolulukta ve düşük km ile 32000 34000 arası gitmesi lazım şuan yaz sezonunda.Temiz dizel araç bulmak almak isteyen adam zaten telefonda pazarlık yapmaz gelir aracı görür en son olacağı nedir der tek fiyat çıkar ve satışı yapılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

Benim arabaya da 36,000 tl fiyat verdi yanlarına gitsek,30,000 ancak eder derler bence amaç ta bu zaten internet üzerinden yüksek fiyat belirleyip satıcıyı firmaya gelmeye teşvik etmek.Sonrası gözünün üstün de kaşın var muhabbeti olur.

aynen öyle dod benim araca internetten 29 000 tl-32 000 tl arası fiyat çıkardı,expertize gidince 26 000 e düştü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

aynen öyle dod benim araca internetten 29 000 tl-32 000 tl arası fiyat çıkardı,expertize gidince 26 000 e düştü

O zaman düz mantıkla bakınca şöyle bir şey mi var acaba ? Sizin araca taban olarak 29 bin tavan oalrak 32 bin demişler..arada 3 bin far var..Demek ki yanlarına gidince de taban fiyatından bu arada ki farkı düşüyorlar..Yani sizin araç oluyor 26 bin tl :)

Benim araç içinde 32 bin lira taban verdi tavan da 35 dedi..demek ki gidince 29 bin diyecek en iyi ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

DOD güzel ekspertiz fiyatları çıkarıyor ama tabii ki gidip onlara satmaya kalkınca fiyatı kıracaktır. Birinci nedeni, sizden ucuza alacak ki, kar edip satacak. İkinci nedeni, görmeden bir araca fiyat biçmek çok doğru değil, bunlar sadece tahmini fiyatlar. Aracın iç temizliği de bence fiyata etki eden bir kriter ama sitede bunu dikkate aldırmak zor. Yine de sitenin detaylı ekspertiz sistemi kullanılıp ortalama fiyat belirlendikten sonra piyasada bu fiyata yakın alıcı aranabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Ben şöyle yaptım: DOD'dan bir araç seçtim, 30 bin küsür TL fiyat istedi, aynı aracın ekspertiz bilgilerine göre kendi sitelerinden fiyat aldım yaklaşık 18 bin TL fiyat verdi. Öyle bir GÜVEN işte, ikinci elde güvenmiş...

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

2011 mondeo yu DOD tan fiyatlandırdım. 47.000 TL dedi.

bizde 46.000 TL istiyoruz.

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

O zaman düz mantıkla bakınca şöyle bir şey mi var acaba ? Sizin araca taban olarak 29 bin tavan oalrak 32 bin demişler..arada 3 bin far var..Demek ki yanlarına gidince de taban fiyatından bu arada ki farkı düşüyorlar..Yani sizin araç oluyor 26 bin tl :)

Benim araç içinde 32 bin lira taban verdi tavan da 35 dedi..demek ki gidince 29 bin diyecek en iyi ihtimalle.

:) olabilir belki de bir de şöyle yapıyorlarmış aracın bugünkü sıfır olan eşdeğerinden her yıl için %10 düşüyorlarmış yani benim araç için kabaca 43 000tl yeni trend focus olsa 43000*%40=17200 43000-17200=25800 çıkıyor sanırım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...