İçeriğe Yönlendir

Kayıp Nedeni Ile Kapatılan Karttan Yapılan Harcama.

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

4 Mayıs'ta kayıp nedeni ile kapattırdığım Kredi Kartımdan eşim 9 Mayıs'ta harcama yaptığını söylüyor. Müşteri Hizmetleri ile görüştüğümde şifremi bilen birisinin 100 liraya kadar alışveriş yapabileceğini iddaa etmesi ve bunun mümkün olabileceğini söylemesi sonucu bir yaşıma daha girdim. Eğer sorun olmayacaksa banka ismini de vermek istiyorum. Müşteri hizmetleri ısrarla bunun mümkün olduğunu söylmesine de anlam veremedim. Banka İşbankası arkadaşlar.

tarihinde Necati Öner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

4 mayısta kapamamışlar belli ki, üstüne gidin, olacak şey değil

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

4 Mayıs'ta kayıp nedeni ile kapattırdığım Kredi Kartımdan eşim 9 Mayıs'ta harcama yaptığını söylüyor. Müşteri Hizmetleri ile görüştüğümde şifremi bilen birisinin 100 liraya kadar alışveriş yapabileceğini iddaa etmesi ve bunun mümkün olabileceğini söylemesi sonucu bir yaşıma daha girdim. Eğer sorun olmayacaksa banka ismini de vermek istiyorum. Müşteri hizmetleri ısrarla bunun mümkün olduğunu söylmesine de anlam veremedim.

bankanın adını söylemenin ne gibi bir zararı olabilir ki (hakaret,küfür,tehdit vb olmadıkça)

Yorum bağlantısı

Kartı kullanan eşim biliyorum, harcama da sorun yok ama müşteri hizmetleri ısrarla diyor ki normal, şifrenizi bilen birisi 100 liraya kadar harcayabilir.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Peki o zaman kayıp ihbarı yapmanın avantajı neymiş. Ayrıca o 100 tl yi bankamı karşılıyor sigorta kapsamında ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kartım kayıp deyip kapatıcam ama 100 TL harcanabilecek, saçmalık diz boyu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu harcama kaç gün içinde yapılıyor acaba ? bir sonraki ekstreye kadar mı geçerli ?

Hakan şu anda işlem yapılmıyor karttan bilemiyorum valla. Müşteri hizmetlerine bu söylediğinizde ciddi misiniz sonradan pişman olmayın dedim ısrarla mümkün dedi.

Yorum bağlantısı

Hakan şu anda işlem yapılmıyor karttan bilemiyorum valla. Müşteri hizmetlerine bu söylediğinizde ciddi misiniz sonradan pişman olmayın dedim ısrarla mümkün dedi.

Bende maximum kullanıyorum ve şaşırdım cidden...

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Çok mantıksız olmaması gereken bişey bu.. Bankanın işini ciddiye almadığını gösteriyor.. Peşini bırakmayın..

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Öyle saçma şey olmaz, kapatılan kart sistemden tümüyle çıkar, aradan 5 gün geçtikten sonra harcama olmaz. Kartınız kapatılmamış olabilir. Üstüne gidin, kapattırın, bildiriminiz ses kayıt sisteminde yer alır, harcamadan sorumlu tutulmamanız gerekir. Ben başka bir bankanın kartını kaybettiğimi sanarak iptal ettirdim, 15 dakika sonra bulduğumda çağrı merkezini arayıp iptal bildiriminden vazgeçtiğimi söyledim ama bana kartınız tekrar açılamaz, yeni kart almanız gerekir dediler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Şifreyi bilen kullanıyor denilmiş özellikle...Belki acil kullanım gerekir diye düşünmüşlerdir..Mesela kartı kaybettik kapatın diyoruz..Sonra da baktık ki cebimizde tekrar açtırmak mümkün olmuyor.Bu kartı da kırıp atmak yerine düşük alışverişlerde kullanmaya devam ediyoruz..Yani bir mantığı vardır bunun.

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar inanmadığım için bir kere daha aradım şimdi. Sistem küçük harcamaları özellikle gıda alışverişlerini müsade edebilir diyorlar. Ben valla bi yaşıma daha girdim. Kayıp diye iptal ettirdikten sonra aradım kartı buldum iptal etmeyin dedim bana da aynısını dediler, yenisini çıkartmalısınız diye. Enteresan.

Yorum bağlantısı

Şifreyi bilen kullanıyor denilmiş özellikle...Belki acil kullanım gerekir diye düşünmüşlerdir..Mesela kartı kaybettik kapatın diyoruz..Sonra da baktık ki cebimizde tekrar açtırmak mümkün olmuyor.Bu kartı da kırıp atmak yerine düşük alışverişlerde kullanmaya devam ediyoruz..Yani bir mantığı vardır bunun.

Valla Ayhan güvenlik açısından bu mümkün değil bence. Daha önce duymadım da. Bulan ve şifreyi bilen birisi akşama kadar ufak tefek harcasın. Bir bara gitsin ufak ufak tek atsın bari nasıl olsa 100 liraya kadar beleş :D

Yorum bağlantısı

Ek kart mi bu acaba?

Burada sorulacak tek soru niye 100tl harcanabiliyor? Kapatma talebiniz ile 100TL arasinda bir baginti var mi?

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Ek kart mi bu acaba?

Burada sorulacak tek soru niye 100tl harcanabiliyor? Kapatma talebiniz ile 100TL arasinda bir baginti var mi?

Saygilarimla.

Ek kart değil, limiti epey yüksek bir kart. Herhangi bir ilişkilendirme de yok.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kart şifresinin korunmasının müşteriye ait bir sorumluluk olduğunu beyan edebilirler.

Bazı bankalar, kayıp bildirimi için sadece telefonla başvuruyu kabul etmeyip, form doldurulmasını falan isteyebiliyorlarmış. O tip bir form doldurulması gerekirken, eksik kalmışsa, tedbir amacıyla kartın limitini şifre ile yapılacak alışverişler için 100 TL'ye düşebilir mi diye düşündüm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence bu kartın bir özelliğinden dolayı kapanmıyor olabilir.Yoksa kapanınca tam kapanmalı illa ki..Ama bir özellik diyebilirler buna :)

Yorum bağlantısı

Diyelim ki böyle bi özellik var, ne kadar sürmeli ? Neden hala devam etmiyor ?

Kesin cevabı onlar da bilmiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...