İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Ozlem Kaya

Yuh, harbi mi?

Tepkiyi gorunce konunun icine girme geregi duydum [emoji23][emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yuh, harbi mi?

Bana sahte bir kamera gönderdi, şikayet edeceğim dedim.. Şikayet etme sana yeni kamera göndereceğim dedi, takip numarası verdi. Tabi ben takip ediyorum sürekli.. TR ye girdi, gümrükten geçti falan filan.. Sonra Bursaya gitti.. 

Aradım ptt yi.. Bursa ptt ye ulaştık.. Adam paketin resmini attı.. Başka birine gönderdiği malı bana göndermiş gibi bildirdi bana.

O günden sonra hiç tekrar gönderim kabul etmedim.. Hep iade istedim..  

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bana sahte bir kamera gönderdi, şikayet edeceğim dedim.. Şikayet etme sana yeni kamera göndereceğim dedi, takip numarası verdi. Tabi ben takip ediyorum sürekli.. TR ye girdi, gümrükten geçti falan filan.. Sonra Bursaya gitti.. 

Aradım ptt yi.. Bursa ptt ye ulaştık.. Adam paketin resmini attı.. Başka birine gönderdiği malı bana göndermiş gibi bildirdi bana.

Vay be, ilk defa duydum bu olayı. Ağzım açık okudum resmen.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Hayır aslında öyle olmadı... Satıcı o ürünü başkasına sattı. Sana da onun takip numarasını verdi. Yani seni aldattı..

Ptt'ye ulaş ve sor bak üstündeki ismin başka birine ait olduğunu göreceksin...

Abi ben de aynı kanıdayım.

11.11 de 20 küsür dolarlık balıkçı yeleği 5 küsür dolara aldım. (toplam 4 adet aldım)

Geç kargoladı.

Dispute açmadım çünkü ürünü istiyorum.

Satıcıya teslim edilen adresin ekran görüntüsü ile mesaj attım. Yanıt bekliyorum.

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Benim aldığım el feneri az önce geldi. Geçen hafta sipariş vermiştim. 7 günde geldi  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Az önce ısıtıcı için sipariş geçeyim dedim.Kart numarası girdikten sonra alışveriş onaylanmadı.Bi kaç kez daha denedim ama onaylanmadı. Sonra siparişlerime baktığımda bu manzarayla karşılaştım. Nasıl iptal edebilirim Bilemedim. Gerçi sanal kartla 40 lira limitli yapmıştım alışverişi. Şimdi ne yapayım...

0llmnY.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Az önce ısıtıcı için sipariş geçeyim dedim.Kart numarası girdikten sonra alışveriş onaylanmadı.Bi kaç kez daha denedim ama onaylanmadı. Sonra siparişlerime baktığımda bu manzarayla karşılaştım. Nasıl iptal edebilirim Bilemedim. Gerçi sanal kartla 40 lira limitli yapmıştım alışverişi. Şimdi ne yapayım...

Otomatik olarak sipariş iptal olmuş, yeniden sipriş verebilirsiniz.

Vay be, ilk defa duydum bu olayı. Ağzım açık okudum resmen.

Lokman abiye de olmuştu böle bir kerptirme.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Lokmanın postacısı dükkan açmıştı :)

Kompurasür almış diyolla. (sonradan parayı bulmayı temsilen)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Lokman abiye de olmuştu böle bir kerptirme.

aynen aynısını yaşadım, dispute açmıştım, gönderiyorum deyince iptal etmiştim, çinli 3,5$ kepirti bize

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Belki bilenler vardır bilmeyenlerinde işine yarayacağını düşündüğüm faydalı bir aliexpress eklentisi.

https://chrome.google.com/webstore/detail/aliexpress-assistant-pric/hihlaoogegdjakmdbpbilijdghoggkim

aliexpress assistant price tracker

Bu eklenti sayesinde ürün hakkında birkaç bilgiye sahip olabiliyorsunuz .

Asıl işe yarayan özelliği ise price history. İncelediğiniz ürünün son 10 fiyat değişimini takip edebiliyorsunuz. Aciliyetiniz yoksa fiyatının düşmesini bekleyebilirsiniz . Ayrıca 11.11 , noel.. gibi özel günlerden birkaç gün önce fiyatların yükseltilip kampanya günü yapılan sahte indirimleri takip edebilirsiniz .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Ben vergisiz geçermi onu demek istedim, malum tabletin fiyatı kadar vergi alırlar

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

11.11'de gönderilen şey halen gelmedi. En son 18.11.2016'da transfer edilen ülkeden Türkiye'ye doğru hareket etmiş, sonrası yok.

Ne yapmalı?

Güya 12 gün sonra gelmemişse full refund diyor, doğru mudur?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

11.11'de gönderilen şey halen gelmedi. En son 18.11.2016'da transfer edilen ülkeden Türkiye'ye doğru hareket etmiş, sonrası yok.

Ne yapmalı?

Güya 12 gün sonra gelmemişse full refund diyor, doğru mudur?

Son güne 1-2 gün kala dispute açıyorsun başka hiç bir itiraza karışmıyorsun, para iadesi istiyorsun.

njOlvV.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

11.11 harici aldığım bütün ürünler geldi nerdeyse ama 11.11 de ki ürünlerden bazıları dünya turunu henüz tamamlayamadı sanırım :D Daha da 11.11 de birşey almam. İşin traji komik kısmı 11.11 de 14.72 ye dolara aldığım ürün şu an daha ucuz. Ne yediler be milleti...:nea:

Yorum bağlantısı
Misafir

11.11 den sonra aldığım ürünler 10 günde istanbula geldi. 2 aydır 11.11 gelecek. Kardeşim tövbeler olsun 11.11 indirimine...

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
Bir saat önce, Murat Sağdaş yazdı:

11.11 den sonra aldığım ürünler 10 günde istanbula geldi. 2 aydır 11.11 gelecek. Kardeşim tövbeler olsun 11.11 indirimine...

Aynı şekilde benimde gelmeyen ürünlerim var. Nasıl olacak bilemiyorum...

Yorum bağlantısı
Misafir

Aynı şekilde benimde gelmeyen ürünlerim var. Nasıl olacak bilemiyorum...

İsyan çıkacak yakında :)
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
Şimdi, Murat Sağdaş yazdı:

İsyan çıkacak yakında :)

Ben işin açıkçası son gümrük limitlerindeki düzenleme ile alakalı belirli bir dönemdeki siparişleri, yeni düzenleme kapsamında değerlendirmek için beklettiklerini düşünüyorum. Her şey olabilir :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...