İçeriğe Yönlendir

Tatil Tercihi

Mehmet Gürcüoglu

Recommended Posts

Mehmet Gürcüoglu

Kimler her şey dahil otele gidip bütün tatillerini orada geçirirler? Neden?

Kimler tatil süresi boyunca şehir şehir gezer durur? Neden?

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Bence çok yıldızlı bir tatil köyüne kapanıp bütün günlerimi otelden çıkmadan geçirmek çok sıkıcı. En güzeli mesela marmarise gidip ya da bodruma gidip bir pansiyonda kalıp gün içinde istediğimi yapıp gece istediğim gibi eglenmek. Hem herhangi bir şeye bağımlılık olmuyor (yemek saati,kahvaltı saati,çay saati) hem de kafama eseni yapabiliyorum. Ancak daha mı hesaplı oluyor bilmiyorum. Hiç sevemedim tatil köylerini :)

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Tatil gezip görmekse, kafa dinlemekse gündüz denizde gece sahilde olacaksın..

Denizden bıkan varsa keyfe keder araba nereye götürdü orayı gezeceksin.. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

herşey dahil ancak kaliteli bir oteli tercih ediyorum.

hem çocuklarla rahat ediyoruz hem de yarım pansiyona kötü bakan memleketimin restaurant vs. tesisleri

nasılsa bir daha gelmez en kalitesizi ne kadar kazıklarız zihniyetinden bir türlü çıkamıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Tatillerde "dizel araba aldık, vuralım kendimizi yollara, kalalım pansiyonlarda, gezelim koyları" diye düşünüyorum ama tatil zamanı yaklaştıkça "senede bir hafta izne çıkıyorum, gezersem beni daha çok yoracak, gidip herşey dahil otelde yatmak en iyisi" diyorum, sonra da günlüğüne dünya kadar para ödeyip nedense karpuz yemek için bile sıra bekliyorum :) Neyse ki, Adios Card var. Tatilin büyük kısmını puanla ödemeye çalışıp, sonra da yıl boyunca kampanya kovalayıp eksileri artıya çevirmeye çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Bekarsam veya evli ama çocuk yoksa, gezerek tatil daha keyifli olur. Ama çocuk var ve bir de küçük ise o zaman herşey dahil tatil iyidir diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hocam elin rusları ile aynı otelde ne yapacaksın:)

Soru mu şimdi bu :crazy:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Otel beni çok sıkıyor.İki senedir çadırla koy koy dolaşmak iyi oluyor :) Özellikle son ve en uzun durak Fethiye-Katrancı :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Kimler her şey dahil otele gidip bütün tatillerini orada geçirirler? Neden?

Kimler tatil süresi boyunca şehir şehir gezer durur? Neden?

Dünyada ve ülkemizde bunun oranı yaklaşık aynıymış : %50 kadarı deniz-kum tatili, geri kalanı da kültür, doğa vb. turizmi. HD sistemi çocuklulara ve kolaycı tembellere kolaylık sağlıyor. Meraklı, değişikliği seven, çabuk sıkılan insanlar da (benim gibi) gezmeli tatil tercih ediyor olsa gerek. Ben yol seviyorum, geçitlerden geçmeyi, çeşmelerden su içmeyi, çiçekli bahçeleri tarlaları görmeyi seviyorum. Rutinleşmiş yaşantımı geride bırakıp farklı yerler görmeyi kendimle yalnız kalmayı seviyorum. Gümüşaslan da öyle;)

Otel beni çok sıkıyor.İki senedir çadırla koy koy dolaşmak iyi oluyor :) Özellikle son ve en uzun durak Fethiye-Katrancı :)

Likya yolu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Koç

Bulent abi sonuna kadar haklisin valla otel mi askeriya kamp mi belli olmuyor yemek icin siraya giriyosun sezlong icin erkenden kalkacaksin soyle bir havuza dalayim desen en az 3 kisinin bavaklarinin arasindan gectikten sonra yuzeye cikarsin tatil de dinlenmek lazim kendini dinlemek lazim otele girip 10 fin sonra cikmak iyi degil benxe ege ve sakin ilceleri kendini dinle ilceyi gez insanlarla tanis alisveris yap ramazandan once kacsak mi ne

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bulent abi sonuna kadar haklisin valla otel mi askeriya kamp mi belli olmuyor yemek icin siraya giriyosun sezlong icin erkenden kalkacaksin soyle bir havuza dalayim desen en az 3 kisinin bavaklarinin arasindan gectikten sonra yuzeye cikarsin tatil de dinlenmek lazim kendini dinlemek lazim otele girip 10 fin sonra cikmak iyi degil benxe ege ve sakin ilceleri kendini dinle ilceyi gez insanlarla tanis alisveris yap ramazandan once kacsak mi ne

bizler gidemiyoruz da, lüks oteller pek öyle değil. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

kongre vs gereği bazen herşey dahil otele gitmek mecbur oluyor. düzgün yemek bulmak olanaksız. hele iki baklava bir şekerpare yemek olanaksız. varsa yoksa çamur gibi kremalı turtalar pastalar. yemekler de hep kitle yemeği. iki lüfer yiyemezsin.

çok yemek israf etmek isteyen şişenler de cabası. sanki otelciye zarar verince bir tarafı rahat ediyor.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

bu yaz için düşündüğüm tatil planım biraz karmaşık :)

Karstan yola çıktığımda Sivasta Ertan abinin tavuklarının tadına baktından sonraki durağım Angara. İzin verirse şu Erkan'ın focusunun biraz keyfini çıkarmak isterim.

Sonraki durak Eskişehir. Alper abinin çiğ börek sözü var :biggrin:

Ondan sonra İstanbul :wub: Çanakkale İzmir tarafına da inmek istiyorum. Muğla çok uzak olmasa Murat hocayla da görüşmek isterdim :crazy: Dönüş istanbul ve sonra forum şenliği :kutlama: Sonrasında sırasıyla samsun ordu giresun ve trabzon . Sonrası mı mecburi istikamet Kars :(

Tahmini toplam benzin masrafı: 1000 tl Öğretmen evlerinde kalacağım için toplam otel masrafı: iki kişi için150 civarı. Yemek ve diğer masraflar yaklaşık: 500 tl ıvır zıvır da 100 tutsa böyle bir tatil için yapacağım maksimum masraf 1750 tl. Nasıl?

yazarken ve okurken yoruldum yahu :D

bu arada hepsi 20 güne sığacak :yes:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Rotayı baya uzun tutmuşsun sıkılmayasın sonra :) 1000 liralık yakıt yetmez gibime geliyor. Bundan sonraki hafta ben de yollarda olacağım. İstanbul-Yozgat-Sivas-Tokat-Amasya-İstanbul şeklinde olacak rotam.

Yorum bağlantısı
Ertan Koç

bizler gidemiyoruz da, lüks oteller pek öyle değil. :)

abim ben de esimde senın gıbı devlet memuru karıncca gıbı 11 ay bırıktır 1 ay harca devlet memuru ne yapsın allaha sukurler olsun ama sarımsaklı badavutta bır abımın yazlıgı var vallahı antalyanın 7 yıldızlı otelllerıne degısmem huzur orda sen denızde yuzerken tekne ıle taze balık yanına gelcek aksam gezmesıne cıkcaksın yenı ınsanları en dogal halıyle tanıyacaksın daha ne olsun abı sen balıkesıde tatılın kendısındesın be bız ne yapalım ankarada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Rotayı baya uzun tutmuşsun sıkılmayasın sonra :) 1000 liralık yakıt yetmez gibime geliyor. Bundan sonraki hafta ben de yollarda olacağım. İstanbul-Yozgat-Sivas-Tokat-Amasya-İstanbul şeklinde olacak rotam.

ben bundan daha uzun rotalarda gezdim.bir müddet sonra aynı şehirde iki günden sonra kalamıyorum :biggrin: kentbilimci olarak ne kadar şehir görürsem o kadar iyi benim için ;)

senin rotan kısaymış abi tek hat üzerinde.Yozgat büyük değil orada kalmadanda gezebilirsin, amasya güzel olmuş :good1: bence çevre illeri de eklemelisin

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

Benim 3 farklı önerim var. Maliyetlerde gayet uygun oluyor.

1-) Kara deniz yayla tatili. Telefon çekmeyen ve ulaşımı en zor olanları seçilmeli. Orman ve bulutlarla sessizliğin tadına doyulmaz. Enerjisi olan için Trans Kaçkar turu güzel bir seçim olur.

2-) Mavi Tur. İyi bir ekiple cennet koylarda yapılacak bir gezi. Güvertede uyuduktan sonra uyunmak için denize atlayarak yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

3-) Butik otel rehberi ile belirleyeceğiniz rota da gezi. Mekanlara yaklaşırken rezervasyon için ararsanız çok değişik otellerin boş odalarında uygun fiyatlarda kalmak mümkün.

Bu yıl Datça-Antalya etabında butik otellerde kalarak gezmeyi düşünüyoruz.

tarihinde Hasan Aksüt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...